Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

IMG_20190106_112830.jpg

Dzięki koledze @Dzingi mam okazję posłuchać Focali Clear.

I jestem w stanie zrozumieć te wszystkie nagrody i ochy, achy na ich temat.

Grają wspaniale (z kablem JD), nie ważne co na nich zapuszczę to grają bez wysiłku, są bardzo równe tonalnie, nie mam wrażenia tunelowości i małej sceny jak w Elearach, są też od nich jaśniejsze.

I w przeciwieństwie do Elear nie walą cały czas słuchacza po twarzy z pięści a jedynie z otwartej ręki :D

Jak do tej pory nie znalazłem ich słabych stron, chyba największe wrażenie robi to spójne pasmo, wszystkiego jest tu na styk i w bardzo dobrej jakości.

Ciężko je ściągnąć z uszu bo wciągają w muzykę bardzo mocno a mimo to nie męczą nadmierną szczegółowością.

Raczej śmiało mogę stwierdzić że to najlepsze dynamiki jakie miałem na uszach.

Po raz kolejny potwierdzam że ICan jest chyba strojony do grania ze słuchawkami Focala.

Dharmy są fajne ale Cleary są :wub:

Jeszcze raz dzięki @Dzingi

Edytowane przez vonBaron
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tymi słowami całym sercem :)

 

Zresztą co to dużo mówić, gdy założyłem pierwszy raz Ethery (bez Flow) na uszy, to była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zrobiły na mnie wtedy piorunujące wrażenie. I co? Ostatecznie zdecydowałem się zamiast na Ether Flow, właśnie na Clear i niech to będzie rekomendacja dla wszystkich którzy wiedzą jak dobrze Ether Flow grają :)

 

PS oczywiście Clear grają całkowicie odmiennie od Ether Flow i jest to kwestia gustu które będziemy woleli; na pewno za Ether Flow przemawia fantastyczna głębia, to uczucie grania wokół głowy – jest to zarazem jedyna rzecz którą robią lepiej od Clear moim zdaniem :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.head-fi.org/threads/fs-focal-clear-in-mint-condition-europe.897013/

A ja bez kasy :(

 

Raczej nie porównywałbym Clear do Ether Flow bo to inne granie, przynajmniej tak zapamiętałem EF.

Tak teraz myślę skoro Cleary grają tak dobrze to jak muszą grać te cholerne Utopie...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Tak jak napisałem, jedne i drugie są bardzo dobre i tylko i wyłącznie od naszego gustu będzie zależeć które uznamy za te lepsze. Jednocześnie nie są to przeciwległe bieguny, żebym odczuwał potrzebę posiadania jednej i drugiej pary, żeby móc nimi żonglować w zależności od gatunku muzyki.

 

Sam bardzo słusznie wypunktowałeś, że Clear nie męczą nadmierną szczegółowością. Utopia wręcz przeciwnie, są chyba najbardziej szczegółowymi słuchawkami na świecie i to bogactwo detali potrafi być w zależności jak się temu przypatrujesz albo wspaniałe, albo strasznie męczące. A tak naprawdę jest jednym i drugim – te słuchawki się po prostu nie nadają do dłuższych odsłuchów (a wszyscy którzy temu stwierdzeniu zaprzeczają mają albo ciemny tor albo wadę słuchu), ale jak chcesz wynaleźć wszystkie smaczki których wcześniej nie dostrzegałeś na ulubionej płycie, to chyba nie ma do tego żadnych lepszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu jest skończonym kretynem i jego filmiki nie powinny być udostępniane nawet w celach humorystycznych. Żadne jego obserwacje się nie pokrywają z moimi (pal licho, żeby tylko z moimi, ale jak mówi niestworzone rzeczy którym obiektywnie da się zaprzeczyć, to co innego). Jak słyszę, że Clear, które są wyjątkowo równe, ktoś opisuje jako "bass-heavy" i podobne w sumie do Beats-ów, to aż mi się skóra jeży na głowie.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że Cleary to chyba najlepsze słuchawki jeśli chodzi o balans między szczegółowością/analitycznością a muzykalnością/funem ze słuchania.

Wokale zawsze są pośrodku sceny, nigdy nie chowają się choćby nie wiem co a sama ich jakość jest świetna.

Choćbym nie wiem jak się napocił to nigdy nie sybilizują, góra jest delikatna ale szczegółowa w ilości idealnej jak dla mnie.

Bas gdy trzeba potrafi uderzyć a gdy trzeba być tłem ale z pazurem, bardzo dobre zejście.

Średnica - poezja!

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saudio napisał:

No to będziesz na nie polował? 

Trzeba będzie im kiedyś dać szansę, ale jakoś tak mi Focale nie pasowały scenicznie, ale tych jeszcze nie słuchałem.

Ale kolorystycznie Eleary mi najbardziej podchodziły.

U mnie też Eleary poza zasięgiem jeżeli chodzi o wygląd ale przecież słuchawki nie są od wyglądania.

Okaże się za parę dni, we wtorek dostanę Ethery Flow i sobie porównam.

Najpierw i tak muszę sprzedać Dharmy a z tym może być ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

U mnie też Eleary poza zasięgiem jeżeli chodzi o wygląd ale przecież słuchawki nie są od wyglądania.

Okaże się za parę dni, we wtorek dostanę Ethery Flow i sobie porównam.

Najpierw i tak muszę sprzedać Dharmy a z tym może być ciężko...

No niby tak, ale jak oko cieszą na stojaczku, poza tym po K1000 trzeba jakoś żonie pokazać że się jest choć trochę ...... gdyby tylko lepiej grały te Eleary.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kończąc temat Clear

Cytat

Perhaps its name is the best description of this headphone … clear.
The first thing that comes to mind when listening to this headphone is: wow this headphone sounds ‘neutral’. Neutral meaning everything sounds ‘correct’ and realistic.
Bass and mids and above all the integration of them is excellent. Bass levels are good and not ‘boosted’.
This headphone sounds very dynamic, as in not compressed and life-like.
Voices and instruments sound well… real. Not many headphones have this level of realism.
The treble is smooth and present at the correct level. The treble does have a very slight ‘edge’ to it with some recordings but definitely not in an annoying manner at all. Nitpicking here. It does help make this headphone sound very detailed without becoming sibilant or sharp sounding.
Air around instruments and instrument separation is excellent.
Truly an excellent sounding headphone. Are there better sounding ones ? To some there will be others may be perfectly happy with this headphone.
I would say the Clear is about on par with an EQ’ed HD800 in a lot of ways.

The Clear is better sounding than the Elear to me but also 50% more expensive.
The choice between Clear and Utopia is a bit harder to make. Certainly when taking the price of the Utopia (€ 4000.-) in consideration. The Utopia is just very slightly ‘leaner’ and ‘airier’ sounding, a bit more ‘etherial’ and a tad more ‘effortless’.
The Clear is perhaps slightly more neutral and technically somewhat better.
Personally I prefer the Clear over the Utopia but others may not. This is despite the driver mismatch of this headphone.
The driver mismatch is a bit sobering in this price-class.
I assume this won’t be the case with production models though and think the left channel is representative of this model.

Dla mnie to dynamiczny odpowiednik D8000 :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie infoaudio.pl są omawiane zamknięte Focal Elegia. Audiofilskie słuchawki mobilne. Cena - 4000 zł. 

 

focal-elegia_01.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, są boskie.

 

A tak serio - to dobrze je torem trochę dociążyć, ale ogólnie to jedne z najbardziej neutralnych słuchawek.

Edytowane przez sFormatowany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adam 76 napisał:

Czy mogę przez to rozumieć, że Ether Flow nie mają takiej cechy jak Clear? 

Tak Ethery są bardziej dociążone na średnicy, basu obiętościowo też mają więcej.

W dniu 15.01.2019 o 22:23, prolim napisał:

Ktoś streści mi różnice pomiędzy elex a clear? <Proszem> Bo w necie nie ma nic ciekawego, tym anglojęzycznym.

Elexy są bardziej surowe, nie mają tak dobrej średnicy, wydają się ostrzejsze, scena też szersza jest w Clearach.

Chyba największe różnice są w średnicy, gdzie w Clearach jest fantastyczna a w Elexach czasem mam wrażenie nieczystości.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności