Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Dzingi napisał:

Nie w testach A-B, ale Anandy miałem na uszach. Grały z Cayina HA-6 i była to wysokiej klasy jakość dźwięku, ale nieco dla mnie zbyt jasna. Miejscami dźwięk popadał w sybilizację i brakowało dociążenia; dźwięk był zbyt lekki, brakowało mu masy z Etherów. Jeszcze warto zaznaczyć, że wtedy moje porównania odnosiły się do Ether Flow, a teraz przecież posiadam Focal Clear, którym pod względem stylu grania jednak bliżej do Anandy niż Etherów. Ale pewna prawidłowość pozostaje, otóż Ethery mi się podobały bardziej od Anandy, a Clear od Etherów.

 

Bardzo nad tym ubolewam, ale Edition X nie gościły jeszcze na moich uszach :(

Ja właśnie umówiłem się w poniedziałek na odsłuch Anand i obaczymy. Ethery Flow potrafiły mnie poruszyć, przepiękne, emocjonalne, angażujące granie. Natomiast dla kontrastu Elear nie podobały mi się ani trochę, ale to już kwestia sygnatury, bo technicznie bajka. 

 

Rzecz w tym, że według recenzji i opinii na headFi Ananda to rozwinięcie Edition X, dlatego obie pary grają bliźniaczo podobnie. Specka nawet ta sama, więc i drivery pewnie identyczne, lecz nieco inaczej strojone. Różni je właśnie akcent na wyższych rejestrach w Anandach, więc są nieco jaśniejsze, bardziej zwiewne i sceniczne.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dzingi napisał:

Clear i Elear to dwie różne bajki. Zupełnie inaczej strojone słuchawki, jakbyś porównywał HD600 z  HD800 już pomijając to które uważasz za lepiej brzmiące.

W takim razie pozycja do nadrobienia obowiązkowo. Elear były dla mnie zbyt funowe, grały skrajami pasma, bardzo szybkie, dynamiczne, ale nie wciągały mnie. Utopie natomiast spowodowały u mnie opad szczęki. W każdym aspekcie praktycznie idealne i sygnaturą zgrały się z preferencjami... być może zbyt idealne ;) Obawiam się, że ich techniczność może męczyć na dłuższy dystans. Przez techniczność mam na myśli szybkość, fakturę poszczególnych pasm, rozdzielczość, bas i jego atak... to wszystko składało się na efekt WOW, ale są pewne granice, aby przyjemność z odsłuchu trwała dłużej niż godzinę w każdej sesji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vonBaron napisał:

@Dzingi ale prawda to że Cleary są jaśniejsze i mają lepszą scenę od Elear?

 

Na wstępie warto napisać, że lepiej są mi znane Elexy niż Eleary, a te drugie porównywałem z Clear dosłownie przez 10 min i niemalże od razu stwierdziłem, że są bardzo różnie strojone i Clear podobają mi się nieskończenie bardziej, dlatego nie borykałem się ze szczegółowym porównywaniem konkretnych cech – wystarczyło mi to jaki efekt ogólny wywarły na mnie dane słuchawki. Pomimo tego jestem w stanie stwierdzić, że tak, Clear są jaśniejsze i grają większą sceną. Natomiast Clear same w sobie jasne nie są moim zdaniem.

 

Clear grają pięknym, doskonale wyrównanym pasmem. Równie dobrze mogłyby się nazywać Focal Balance, bo jest to cecha która je najbardziej wyróżnia na tle konkurencji. Po prostu nie wiem kto z konkurencji gra tak spójnym dźwiękiem. Choć Clear także jest dla nich świetną nazwą, bo faktycznie są niesamowicie przejrzyste, detaliczne. Bardzo cenię to, że ta detaliczność ani na chwilę nie przeobraża się u nich w agresję.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli jednak są bardzo podobne do Clear Pro bo te też są bardzo równe przez co mogą wydawać się nudne.

Pro też są detaliczne i bez agresji za to wciągają w muzykę bardzo mocno i ciężko się oderwać ;)'

Można by rzec że to optymalne granie, nie usypiają ani nie grają zbyt agresywnie.

Szkoda tylko że scena w głąb praktycznie nie istnieje i obawiam się że Cleary (srebrne) też tak mają.

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zależy jak się tę równość zrealizuje. Równość może być nudna gdy jest właśnie słabo zrealizowana, ja natomiast na nudę nie narzekam ani trochę :) Te słuchawki są dużo zbyt dynamiczne, ze zbyt dobrym basem, by mogły uchodzić za nudne ;) Choć z iFi iCAN Pro które z tego co czytałem nie koloryzuje ani trochę, rzeczywiście może być troszeczkę sterylnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że Clear Pro uważałeś za nudne :P Odnośnie Twojego opisu Clear Pro, to w zależności do Twoich muzycznych upodobań mógłbyś równie dobrze opisywać Clear, więc sam jest ciekawy czy rzeczywiście jest jakaś różnica pomiędzy Clear Pro a Clear, czy raczej mamy do czynienia z przypadkiem, gdzie ideał jednego, jest niestrawny dla drugiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Focal Listen z padami BRAINWAVZ HM5 i zastanawiam się jak się sprawdza taka kombinacja. Po półtorej godzinie zaczyna mnie ucho boleć od nacisku oryginalnego padu. Czy taki pad z HM5 nie zmieni dźwięku? Ktoś zmieniał pady w Listen? 

 

Focal Listen z padami BRAINWAVZ HM5

Focal Listen pady.jpg

 

Focal Listen standardowe pady

Focal Listen standard.JPG

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na jakich bo jest kilka typów padów BRAINWAVZ HM5:

- skórzane 

- welurowe

- hybrydowe (weluch do głowy, reszta skóra)

Oprócz tego są warianty:

-symetryczny

-asymetryczny

-owalny

-okrągły

No i jeszcze rozmiar standard i XL...

Jak się demontuje pady w Listen?

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy i skórzane, symetryczne, owalne.

One drastycznie zmieniają objętość komory ucho<>przetwornik, więc zmiana w dżwięku jest spora.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Hybrydy i skórzane, symetryczne, owalne.

One drastycznie zmieniają objętość komory ucho<>przetwornik, więc zmiana w dżwięku jest spora.

 

A jak owalne pasują do Listen które są okrągłe? Nie ma problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listen okrągłe? Same pady owalne wchodzą ale są troche za duże. Ogolnie nie polecam.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yotomeczek napisał:

Widziałem Focal Listen z padami BRAINWAVZ HM5 i zastanawiam się jak się sprawdza taka kombinacja. Po półtorej godzinie zaczyna mnie ucho boleć od nacisku oryginalnego padu. Czy taki pad z HM5 nie zmieni dźwięku? Ktoś zmieniał pady w Listen? 

 

Focal Listen z padami BRAINWAVZ HM5

Focal Listen pady.jpg

 

O, moje zdjęcie :).

Czemu pytasz o to samo w dwóch wątkach?

 

4 godziny temu, yotomeczek napisał:

Ktoś zmieniał pady w Listen? 

 

Skoro istnieje zdjęcie ze zmienionymi padami, to zapewne tak :D.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, timecage napisał:

 

O, moje zdjęcie :).

Czemu pytasz o to samo w dwóch wątkach?

 

 

Skoro istnieje zdjęcie ze zmienionymi padami, to zapewne tak :D.

 

To może napisz coś więcej?

To że znalazłem Listen ze zmienionymi padami nie oznacza że ktoś z forum je wymienił.

Podobnie - nie każdy zagląda do wszystkich wątków - więc zapytałem w dwóch w których była szansa na odpowiedź - nie wiem czy to już wymaga uwagi?

13 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Listen okrągłe? Same pady owalne wchodzą ale są troche za duże. Ogolnie nie polecam.

 

Racja owalne - wydawało mi się że są okrągłe :P

Zmierzyłem i wyszło mi ok. 85x95 grubosc ok 25mm, wewn. ok 45x55mm

Zamiennik od HM5 to 90x110 grubosc 30mm, wewn. ok 50x70mm

Może lepiej pady od Shure 840 - 90x110 grubosc 22mm - tyle że to pełna skóra...

Jak się ściąga pady w Focal Listen?

Edytowane przez yotomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa komora ucha, to znaczące odchudzenie dźwięku,  wyższe pady, to więcej wysokich tonów - tak więc z padami HM5 na 99% nie będzie to dobrze grało.

Co bym spróbował, to pady sony XB950 - na Aliexpress dostaniesz bez problemu. Średnica zewnętrzna ok 90mm, więc jest spora szansa, że na Listeny wejdą (na Maxell Retro DJ pasują).

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów dzięki odpowiedniemu kształtowi wewnątrz są (dla mnie) wokółuszne, do tego całkiem miękkie i wygodne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2018 o 20:16, yotomeczek napisał:

To chyba odpuszczę kombinowanie z padami. Te 2 godz. jest ok. a zmieniać brzmienia nie chcę bo jest faaajnie :) Zachęcił mnie temat o padach, bo tam raczej same pozytywy były... 

Dziękuję wszystkim za konstruktywne uwagi.

Właśnie dlatego napisałem o tych od XB950, bo one nie powinny zbytnio zmienić dźwięku, natomiast wygoda w nich super (dla mnie).

Obecna cena bardzo zachęcająca https://pl.aliexpress.com/item/NEW-HOT-GIFT-1-Pair-Replacement-Ear-Pads-Cushions-Cover-for-Sony-MDR-XB950BT-Headphone-TOP/32784790342.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zamienniki całkiem dobrej jakości, normalnie koło 10 USD, ale obecnie jak widać sporo taniej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności