Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Może wysokiego basu listen mają więcej, bo na midbasie (ok. 100hz) to tam jest biednie.

 

w sine jest jeszcze mniej z tego co napisał myku

listen ilością basu zadowolą większość ludu, mniej niż w meze, ale wciąż dla mnie pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to Warszawa ,więc w najbliższym czasie nie będę mieć okazji.

Na razie zostaję z Listen. Cholery pobiły wszystko* to co miałem wcześniej i testowałem w salonach muzycznych.

 

* Oczywiście mam na myśi konstrukcje zamknięte ;)

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to Warszawa ,więc w najbliższym czasie nie będę mieć okazji.

Na razie zostaję z Listen. Cholery pobiły wszystko to co miałem wcześniej i testowałem w salonach muzycznych.

sine technicznie lepsze, ale nie tylko droższe, ale też bardziej kapryśne na źródło, do tego nauszne, a w listen wielu ucho się zmieści

 

no i złożone listen w pokrowcu w kieszeń od kurtki wejdą, a sine w swoim pokrowcu już nie

do tego jak ktoś chce słodkiej średnicy orto i nie lubi jasnego grania, to mu sine chyba nie podejdą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Campton, ja z dźwiękiem mam tak że musi mi się podobać. Technika techniką, ale płyty Turnaua muszą brzmieć dobrze, tak samo Depeche Mode, Pantera, Rage Against The Machine, Anna Maria Jopek, Aga Zaryan, filmówka Thomasa Newmana i ścieżki z Władcy Pierścieni... Nie może być sybilantów, skrzeku, dudnienia, rezonansów zbytnich. No i smyczkowe muszą być takie że słychać smyk. Technicznie wolałbym od Focali Listen LCD3, HE1000(choć nie cierpię Hifimana), Sonorous X, Orfeusza 2. Ale to wszystko drogie słuchawki. Do 2-3K Listen są najbardziej muzycznie bliskie mojemu gustowi. Q701 nie mają przy nich góry. A Phonaki mają sybilanty :)

Więc Listen to jakościowo mój wybór w klasie premium. Kupiłbym je nawet za 2000. Ale da się lepiej i to sporo, ale to już potężne kwoty...

 

Zaskakuje mnie, na marginesie, jak wielu flagowców nie chciałbym mieć bez względu na finanse

 

A po całym Audioshow najbardziej nabrałem ochoty na T50rp mk III

I kompletnie nie rozumiem podniet wszystkimi nowymi scieleniami th600/th900/d7000 z kolei

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od 3 dni i bardzo podobają mi się. Generalnie zgadzam się w 100% z recenzją Synthaxa. Nie wiem czy grają na poziomie słuchawek za 2-3 klocki jak to Synthax twierdzi, ale mam największą ochotę wracać słuchać muzyki z dotychczas posiadanych słuchawek. Co do wygody to uszy mam średniego rozmiaru za to głowę dużą, ale nie narzekam. Pałąk mi doskwiera przez pierwsze 30 sekund potem jest OK. Wykonane poprawnie, bez szału. Ogólnie przesiadka z otwartch Sennków HD540 na Focale nie wróżył im dobrego początku. Było tak ciasno i bas jak ze studni. Teraz to sprawy inaczej się mają.

 

Trzeba poczekać aż okres nowej zabawki minie :).

 

Nie wiem czy też tak macie, ale o ile te słuchawki sprawdzą się w wielu gatunkach to jak zarzuci się muzę gdzie jest dynamicznie, szybko i ogólnie dużo się dzieje to robi to spore wrażenie na mnie. Jak się spojrzy na ich budowę zewnętrzną to nie budzą zbytniej ciekawości, ale driver w środku tych słuchawek jest świetny! Robi wrażenie.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem do X5 i Taczki 4G przejściówkę na 2 jack i porównywałem bezpośrednio Focal Listen z drugimi z moich zamkniętych, AKG K550.

Listen zaraz po K550 wydały mi się na początku ciemne i basowe. Sceną też nie powalają, w porównaniu do AKG jest nieduża. Po pewnym czasie, u mnie to trwa najwyżej 3-4 minuty, słuch się przyzwyczaił do Focali. Wokal jest bliższy i mocniejszy w Listenach, bardziej angażują, wciągają.

O sybilantach nie ma mowy. Dźwięki są mocniej, wyraźniej zarysowane w Listenach.W Listen są bardziej nasycone, brzmią łagodnie i bardziej zaokrąglone, bas odczuwam jako bardziej miękki, ale mają odpowiednią masę, przez co są bardziej naturalne. K550 mają za to lekkość, mniej dociążenia, chociaż bas schodzi nisko.

K550 zyskują na mocniejszym źródle, nawet podłączone do CR620 dopiero pokazują klasę. Nie ze wszystkim grają dobrze, ale z FiiO X5 akurat bardzo się zgrywają. Są neutralne i przy Listen suche. Listen także zyskują na czymś mocniejszym, chociaż to słuchawki przeznaczone do użytku mobilnego. Ale z przysłowiowego ziemniak też grają. I to lepiej niż K550. W każdym razie są bardziej skuteczne.

Listen są pod względem synergii uniwersalne, u mnie ze wszystkim grają dobrze lub bardzo dobrze, fajnie grają z T4G, pograły też fajnie z HRT Microstreamerem i małą lampką (Bravo Audio Ocean). K550 z Bravo grają tragicznie.

Odsłuchiwałem głównie na muzyce elektronicznej Jarre'a, Vangelisa, Tangerine Dream, ale też Il Giardino Armonica - 4 pory roku, oraz m.in. Pink Floyd, Clannad, Enya, Loreena McKennitt, Lisa Gerrard, Diana Krall, Bocelli. Niemen. Nie tylko klasyczna elektronika ale i klasyka Bach, Mozart, jak i wokale zarówno żeńskie i męskie brzmią pięknie.

Nie uciskają tak jak się tego obawiałem po niektórych opiniach, pałąk też jest OK, nie muszę rozginać. Dużo bardziej wygodne poduszki od Momentum Over Ear, które jednak mnie cisnęły. Fajnie, że składają się i zajmują niewiele miejsca, chociaż nie są takie małe, moje ucho w całości się mieści. :)

Edytowane przez Bernie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nie mają wad... Dla mnie właśnie najbardziej po czasie brakuje im sceny takiej przepastnej. Jest dobra, lepsza niż wiele innych zamkniętych modeli. Ale do pełni radości chciałbym żeby szły bardziej w dal. Coś jak TH600/900, tylko TH600 mają górę nie do wytrzymania i zbyt wycofaną średnicę :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia fakt, że o Listen na forum hype-fi.org praktycznie cisza. Czym to jest spowodowane? Temat tam ma 2 strony (!).

 

Bernie, dużo mniej basu jest w K550 w porównaniu do Focali?


PS. Sorry Gorionn... :D

 

Listen to jakaś popierdółka, następca Spirit One, które nikogo nie interesują.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem do X5 i Taczki 4G przejściówkę na 2 jack i porównywałem bezpośrednio Focal Listen z drugimi z moich zamkniętych, AKG K550.

Listen zaraz po K550 wydały mi się na początku ciemne i basowe. Sceną też nie powalają, w porównaniu do AKG jest nieduża. Po pewnym czasie, u mnie to trwa najwyżej 3-4 minuty, słuch się przyzwyczaił do Focali. Wokal jest bliższy i mocniejszy w Listenach, bardziej angażują, wciągają.

O sybilantach nie ma mowy. Dźwięki są mocniej, wyraźniej zarysowane w Listenach.W Listen są bardziej nasycone, brzmią łagodnie i bardziej zaokrąglone, bas odczuwam jako bardziej miękki, ale mają odpowiednią masę, przez co są bardziej naturalne. K550 mają za to lekkość, mniej dociążenia, chociaż bas schodzi nisko.

K550 zyskują na mocniejszym źródle, nawet podłączone do CR620 dopiero pokazują klasę. Nie ze wszystkim grają dobrze, ale z FiiO X5 akurat bardzo się zgrywają. Są neutralne i przy Listen suche. Listen także zyskują na czymś mocniejszym, chociaż to słuchawki przeznaczone do użytku mobilnego. Ale z przysłowiowego ziemniak też grają. I to lepiej niż K550. W każdym razie są bardziej skuteczne.

Listen są pod względem synergii uniwersalne, u mnie ze wszystkim grają dobrze lub bardzo dobrze, fajnie grają z T4G, pograły też fajnie z HRT Microstreamerem i małą lampką (Bravo Audio Ocean). K550 z Bravo grają tragicznie.

Odsłuchiwałem głównie na muzyce elektronicznej Jarre'a, Vangelisa, Tangerine Dream, ale też Il Giardino Armonica - 4 pory roku, oraz m.in. Pink Floyd, Clannad, Enya, Loreena McKennitt, Lisa Gerrard, Diana Krall, Bocelli. Niemen. Nie tylko klasyczna elektronika ale i klasyka Bach, Mozart, jak i wokale zarówno żeńskie i męskie brzmią pięknie.

Nie uciskają tak jak się tego obawiałem po niektórych opiniach, pałąk też jest OK, nie muszę rozginać. Dużo bardziej wygodne poduszki od Momentum Over Ear, które jednak mnie cisnęły. Fajnie, że składają się i zajmują niewiele miejsca, chociaż nie są takie małe, moje ucho w całości się mieści. :)

A możesz opisać różnice co do Momentum? Słuchałem tych Focali na audio, wracałem do tego pokoju z 4 razy i zrobiły na mnie duże wrażenie, tak duże że chyba dzisiaj po nie pojadę.

Ktoś może napisać jak Listen wypadają w ciężkiej muzyce metal/hardrock?

Z taka muzyką i dodatkowo blues słuchałem na audio show i bardzo mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie najbardziej zastanawia fakt, że o Listen na forum hype-fi.org praktycznie cisza. Czym to jest spowodowane? Temat tam ma 2 strony (!).

 

Czynnik psychologiczny, a w zasadzie dwa:

- za tanie, zeby wzbudzic zainteresowanie

- najnizej pozycjonowane z nowosci

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wygodą w Listen? Pałąk nie uwiera pod dłuższym odsłuchu? To dla mnie największa wada FSP/C.

szału nie ma, jest podobnie

I kompletnie nie rozumiem podniet wszystkimi nowymi scieleniami th600/th900/d7000 z kolei

a ja tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie najbardziej zastanawia fakt, że o Listen na forum hype-fi.org praktycznie cisza. Czym to jest spowodowane? Temat tam ma 2 strony (!).

 

Czynnik psychologiczny, a w zasadzie dwa:

- za tanie, zeby wzbudzic zainteresowanie

- najnizej pozycjonowane z nowosci

 

Ja ich chętnie spróbuję jak się gdzieś pojawią w dobrej cenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności