Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne otwarte, bo fizycznie nie mam na nie warunków, np poddasza na odsłuchy jak niektórzy. Mi zagrały najgorzej ze wszystkich słuchawek słuchanych na pokazie. A potem jeszcze dwu osobom także. To, że all się zgadza, to racja, ale jego racja. Zresztą on już miał tyle słuchawek, że połowy pewnie nie pamięta..

Widzisz, mialem focale, amperiory pozyczone dosc dlugo...

Wiec to podobanie to ewidentnie preferencje.

A obiektywnie to niestety czuc do czego sie w oppo doplaca. Takiej kontroli, zdolnosci do separacji instrumentow, precyzyjnej lokalizacji zrodel to niestety tamte nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie miejsce na takie wojenki,

dwa bieguny grania i tyle porównania

Dwa bieguny charakteru nie znaczy ze nie da sie pewnych aspektow porownac.

Kwestia zeby wlasbie konkretnie posac o jakich sie mowi a nie lepsze/gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem takiego mema z Ferdkiem Kiepskim, myślicielem, jakoby racja była taka jak **** - każdy ma swoją.

 

Pozostawiając truizmy z boku - FSP to świetne słuchawki, ale całościowo nie są najlepsze i nigdy nie były. Np. mają dość małą scenę i tu przegrywają z wieloma konstrukcjami. Nawet tymi zamkniętymi.

 

Oppo PM3 nie znam, więc tu się akurat nie odniosę.

 

Jeśli w Focalach ucisk znika po czasie, to bardzo dobrze. Ja niestety nie mogłem w nich wysiedzieć mimo świetnych, aczkolwiek także zbyt małych padów. Pod względem przemyślenia wymiarów konstrukcji mają u mnie dużego minusa.

 

Jeżeli chodzi o tonalność i aspekty techniczne, to obok HM5 byłyby to chyba moje ulubione słuchawki. Być może całościowo od nich lepsze, choć ja na przykład lubię to lekkie ciepełko, taki efekt hi-fi (coś jak Sennheisery HD600) w Brainwavzach.

 

Jedno było dla mnie pewne - Spirity Pro nie miały w sobie cech brzmienia jak ja to nazywam - audiofilskiego. Takiego ostatniego szlifu, wyrafinowania, blasku, kropki nad "i" - zwał jak zwał. Czy to wada? Dla niektórych pewnie tak, dla wielu wręcz przeciwnie. Ja musiałbym mieć je jednak dłużej żeby to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde sluchawki maja swoje wady.

Dla mnie focal spirit classic to najlepsze sluchawki w swojej cenie.

A PM3 to najlepsze w swojej...

I nie zapominam ze one sa odmienne charakterem - oba lubilem, ale jednak na dluzsza mete zdecydowanie cenie (subiektywnie) ten z PM3

 

oczywiscie wsrod tych wszystkich, ktore dotychczasowo sluchalem :)

 

tez trzeba parzec z czego sluchamy - niby oba modele bla bla bla portable. A faktem jest ze odwdzieczaja sie za stacjonarny tor - zwlaszcza PM3, ktore nabieraja szybkosci, i przede wszystkim ladu scenicznego i holografii. Wrazenie czystszego grania, z czarniejszym tlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak te Focale zagrają z FiiO X5 v.1, chodzi mi o to aby uzyskać mocna dynamikę w metalu i szybszym rocku, nie zamuli mi średnicy na X5 ? Scena może być średnia , chodzi mi bardziej o szybki i dynamiczny drive.

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak te Focale zagrają z FiiO X5 v.1, chodzi mi o to aby uzyskać mocna dynamikę w metalu i szybszym rocku, nie zamuli mi średnicy na X5 ? Scena może być średnia , chodzi mi bardziej o szybki i dynamiczny drive.

 

Które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to bardzo dobrze, niestety MOE na X5 graja średnio i szukam czegoś do łojenia co da mi szybki i mocny kick na dole , dobrą średnice , bez atakowania górą .

 

Brzmi jak Focal Pro, ale one nie są wokółuszne, chyba, że masz bardzo małe uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

No właśnie, a propo Classiców, jak one się mają do takich hitów jak PM-3, MOE2, czy Meze? Czy trzymają jeszcze poziom? Czy ktoś wie, czy może Focal rozwiązał już problem pękających pałąków w nowych egzemplarzach? Miałem FSP, dobrze je wspominam dźwiękowo, absolutny top zamkniętych do 1k, z komfortem trochę słabiej, ale chętnie poznałbym Classic. Czy mają one jeszcze swoich fanów na forum?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy egzemplarz FSP, który raczej nie ma zamiaru popękać. Pady jakby są bardziej miękkie i też od nowości nie cisnęły jakoś mocno. Classiców słuchałem tylko chwilę w salonie i były bardziej pełne w basie i mniej ostre. Bardziej audiofilskie brzmienie aniżeli analityczne FSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz, że nie pęknie? Coś się zmieniło w konstrukcji? Też miałem nowe FSP i nie wyglądały, żeby miały pęknąć a jednak ludziom pękają. I u nas i na head fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja widziałem to pęknięcie w Ortegowych.

Generalnie jakby były moje, to dałoby się naprawić, ale Ortega skorzystał z gwarancji. To pękanie występuje w takim miejscu, że można to ładnie wzmocnić owijką z taśmy, albo nitką i zalać lakierem.

Także jak ktoś lubi majstrować, to polecam polowanie na pęknięty egzemplarz, bo za psie pieniądze kupi hi-fi pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem FSP dwa dni temu. W mojej opinii FSP dźwiękowo wypadają znacznie lepiej aniżeli MOE2. Pod względem komfortu nie jest też tragicznie, dobrze mi się układają na uszach. Efektu imadła nie odczuwam.

 

Rozwijając nieco kwestię dźwięku, FSP w porównaniu do MOE2 to granie znacznie bardziej analityczne i szczegółowe. W FSP bas jest bardziej zwarty i punktowy (dokładnie taki jakiego oczekuję), góra czysta i obecna jednak nie kłująca w uszy. Scena jest bardzo dobrze poukładana. Mowa o połączeniu z Mojo. Uwagę zwraca też bardzo duża szybkość Focali.

 

Zapytam jeszcze z ciekawości o dwie kwestie, a mianowicie:

1. Jakich zmian dźwiękowych można się spodziewać wraz z kolejnymi godzinami użytkowania słuchawek?

2. Czy ktoś może próbował dobrać do nich jakiś inny kabelek niż stockowe, a jeśli tak, jakie były tego efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FSP znam bo miałem je jakiś czas temu, ale nie miałem wtedy Mojo. Ale to powinno być bardzo udane połączenie, tak z pamięci. Czy Classic też pękały, bo pałąkami się różnią od Pro. Czy to te zawiasy pękały? Nie pamiętam już.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapytam jeszcze z ciekawości o dwie kwestie, a mianowicie:

1. Jakich zmian dźwiękowych można się spodziewać wraz z kolejnymi godzinami użytkowania słuchawek?

 

można się spodziewać, bas będzie trochę plastyczniejszy ale tylko trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopisuję się ze Spiritami Pro. Poszukiwanie zamkniętych zakończone. Jedynie ze względu na troche lepszą wygodę kusza mnie Oppo PM-3 albo MSR7, ale jakoś boję się downgrade'u

MSR7 mogą być za jasne. Nie bój się Oppo:)

Z Oppo strzelasz do HajEndu :) . Z MSR niekoniecznie. Ale grają dobrze tylko ciasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności