Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zachować porządek na forum i nie robić OT w @maciuksowym wątku z testem Focali PRO zakładam niniejszy temat. Spostrzeżenia opinie, porównania mile widziane.

 

Sam się dopisuję z Spirit PRO, słuchawki które cenię za wierność przekazu i bezstronność ;)

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@hibi - Tak, jednak wolę 65-tki. Na większe pomieszczenie zakupię inną parę :P
A Spirit Pro grają z telefonu, aczkolwiek z moim Nano czasem czuję (zależnie od realizacji), że takie iBasso T5 czy inny amp by im wyszedł na dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hibi - Tak, jednak wolę 65-tki. Na większe pomieszczenie zakupię inną parę :P

 

no domyślam się i to pewnie nie za 2k tylko sporo więcej

80tki do salonu jak znalazł, regulator głośności fosteksa uczynił z mojego Syna młodego dj - ulubiona nowa zabawka

 

[Edycja]

 

hehe, dopisuję się z Alpha 80

 

(jedna sztuka leci na serwis bo słychać buczenie trafa czy jak to tam się zwie)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Dorastam powoli do myśli, że można mieć coś w stylu Alpha 50/65 + Twin6 Be/Trio6 Be jako duecik na bliskie i średnie pole zamiast bawić się w 80-tki, które będą mi przeszkadzać w bardzo bliskim odsłuchu, a na średnim dystansie też będzie to nie to, czego oczekuję :)

 

Na obecny metraż to 65 będą akurat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to już jest sprzęt który na siebie zarabia także git.

65 pewnie będą zgrabniejsze, bo 80 w salonie się nie prezentują wybornie choć stojaczki nadrabiają ale loto mi&żona to :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromnej różnicy to nie ma, ale faktycznie - są nieco smuklejsze ;)

 

focal-studio-monitors-revie.jpg

no najładniejsze, ale pojemność głośnika po coś jest :D oj daje efekt

na biurko to se takie szczelę

http://www.focal.com/en/focal-xs-book/434-focal-xs-book.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dopisuję się ze Spiritami Pro. Poszukiwanie zamkniętych zakończone. Jedynie ze względu na troche lepszą wygodę kusza mnie Oppo PM-3 albo MSR7, ale jakoś boję się downgrade'u

MSR7 mogą być za jasne. Nie bój się Oppo:)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę OPPO w niewiele większej cenie od ceny Focali, które kupiłem od Ciebie to biorę :D

ja się dowiem mam nadzieję w niedzielę co te oppo są warte, spirity pro to jednak wysoko podniesiona poprzeczka

 

wrócił mi po miesiącu głośnik z serwisu polskiego - kontakt żenada.

 

jak brakowało mi tego grania :) rysy se lecą

 

na syna 7latka słuchawki idealne jak na zamówienie - shp3000 leżą w szufladzie bo woli spirity pro

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Oppo są miałkie, gorsze od Amperiorów, a co dopiero od Focali. Dopisuję się z prawie rocznymi Pro. Grają z peceta i One M8.

No muszę:) Technicznie i obiektywnie Amperiory nie są lepsze od Oppo. Co najwyżej mogą Ci się mniej podobać, a to co innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na uszach, to wiem :P Było słabo, bardzo słabo. I ta cena z Księżyca. Wybitnie mi nie podeszły i serdecznie się dziwię całemu hype tutaj na nie. Ciekawe też jak będzie z jakością, bo ta firma dała popis np. z OPO.

Edytowane przez ortega
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - tez mialem na uszach to wiem ze all999 ma racje...

Przede wszystkim tutaj preferencje wchodza do gry.

 

Podobaja Ci sie takie sluchawki jak hd650 czy LCD2 ? Albo Fidelio X1 ?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne otwarte, bo fizycznie nie mam na nie warunków, np poddasza na odsłuchy jak niektórzy. Mi zagrały najgorzej ze wszystkich słuchawek słuchanych na pokazie. A potem jeszcze dwu osobom także. To, że all się zgadza, to racja, ale jego racja. Zresztą on już miał tyle słuchawek, że połowy pewnie nie pamięta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności