Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E50 - zauroczenie nowością?


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupiłem ostatnio e50s jako pchelki do telefonu i o ile dźwięk jest jak najbardziej na plus, tak nie działa mi mikrofon... Myślałem że ta rozpiska z przełącznikiem tylko dla wybranych modeli to bujda i raczej jest ogólny podzial na Apple i Android. Ma ktoś podobny problem, można coś na to zaradzić? Mój telefon to Huawei p9. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

O witam Panów! Przepraszam, że trochę odkopię :)

 

Padła mi kolejna para ES18S i po tygodniu chodzenia po mieście z jedną słuchawką zdecydowałem się na kupno E50C. Praktycznie przez całe życie używałem tych ES18. Po każdej zepsutej parze szukałem jakiegoś upgrade'u, ale zawsze kończyłem z ES18-tkami, które za 50 zł oferowały mi genialną jakoś i wygodę. Wasze dobre opinie w tym temacie (jeszcze z 2015 roku) i fajna promocja na stronie SoundMagic (£33~160zł) zadecydowały o kupnie tych słuchawek.

 

W dniu 6.01.2018 o 15:10, MadGyver napisał:

Same e50s graja leiutkąą vką, zdecydowanie mniej basu niż PL21, nie są też tak ciemne. Dużo dzieje się wokół uszu, grają dosyć szeroko.

Myślę, że jest to trafna ocena tych słuchawek. W porównaniu z ES18 również zauważam mniej basu, co jest dla mnie pewnym minusem. Jest za to ciekawiej jeżeli chodzi o scenę. Liczę, że podczas dłuższego użytkowania pozytywnie zaskoczy mnie ten model (jakby nie patrzeć 3/4 razy droższy niż ES18).

 

Mam za to wątpliwości co do wygody tych słuchawek. Nie wiem dlaczego, ponieważ kształtem bardzo przypominają ES18, są może minimalnie szersze i na pewno trochę dłuższe. Pracuję nad ich poprawnym dopasowaniem. Mam wrażenie jakby mnie trochę uwierały.

 

W dniu 6.01.2018 o 15:10, MadGyver napisał:

Dam im trochę popracować i przyzwyczaje do nich ucho (użytkuję na piankach).

Już trochę czasu minęło - fajnie jakbyś podzielił się jakimiś wrażeniami :)) Ucho się przyzwyczaiło po przesiadce z PL21? Jak wrażenia po wygrzaniu słuchawek i na jaką kombinację tipów się zdecydowałeś? Zostałeś przy Comply czy jednak coś innego. 

 

 

Dorzucę jeszcze swoje trzy grosze w tym temacie. Może komuś się przyda.

W dniu 12.07.2018 o 17:00, Squesher napisał:

Panowie, kupiłem ostatnio e50s jako pchelki do telefonu i o ile dźwięk jest jak najbardziej na plus, tak nie działa mi mikrofon

Ja kupiłem E50C, które nie mają w ogóle tego przełącznika. Mają podobno same się dostosowywać do danego modelu telefonu. U mnie pod iPhone'm pilot spełnia wszelkie funkcje. W niektórych ES18S, miałem ten przełącznik, w innych nie - ale nie wiem czy cokolwiek on dawał. Pilot zdawał się działać w każdym ustawieniu (A lub B). Możliwe, że była jakaś różnica w działaniu mikrofonu, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić. 

Edytowane przez BoboAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nurtuje mnie jakie jest uzasadnie różnicy w cenie między E50 i E50S. Nie mogę znaleźć żadnych różnic w specyfikacji, więc jedyną różnicą wydaje się pilot z mikrofonem na kablu, który powinien być atutem wersji S i powodować jej wyższą cenę. W takim razie dlaczego dosłownie wszędzie zwykłe E50 jest droższe? U nas o ok. 50 zł, za granicą różnie, ale wszędzie ta różnica jest.

Ktoś jest w stanie wyjaśnić ten fenomen? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 10.04.2019 o 11:52, TKR napisał:

Nurtuje mnie jakie jest uzasadnie różnicy w cenie między E50 i E50S. Nie mogę znaleźć żadnych różnic w specyfikacji, więc jedyną różnicą wydaje się pilot z mikrofonem na kablu, który powinien być atutem wersji S i powodować jej wyższą cenę. W takim razie dlaczego dosłownie wszędzie zwykłe E50 jest droższe? U nas o ok. 50 zł, za granicą różnie, ale wszędzie ta różnica jest.

Ktoś jest w stanie wyjaśnić ten fenomen? ;)

 

To samo mnie zastanowiło.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wyższa szansa na awarię.

Mikrofony, regulacje, duperele jak na mój gust nie sprawiają, że rzecz będzie bardziej długowieczna.

 

Ewentualnie podejście w stylu "więcej osób korzysta ze smartfonów więc to i tamto, będzie większy obrót a ci od DAP-ów i tak zapłacą".

 

Miałem je kupować, ale zrezygnowałem. Znaczy te bez mikrofonu bo na co mi on i po co jak używam Nokii, model z 2000 roku czy jeszcze wcześniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
W dniu 17.02.2021 o 11:00, Mike85 napisał:

Które słuchawki są parametrów lepsze ?E10 czy e50 .które są w stanie wygenerować większą głośność?tak bez zniekształceń i jaki przenośny wzmak z dac polecacie do tego sprzętu bo przymierza się do zakupu a30 i

 

Osobiście bardziej mi podpasowały E10, ale dużej różnicy nie odczułem. SoundMagice są jednak dość słabe pod względem wygody, dlatego polecałbym coś innego w tej cenie, np. Final Audio E2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności