Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E50 - zauroczenie nowością?


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, nie kupiłbym ich na dłuższą metę(ilość basu potrafi zmęczyć) , ale e50 nie są warte swojej ceny - poziom m1, alpha.

 

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

 

Bez przesady. Wg mnie to kawał dobrej słuchawki, cena również optymalnie dobrana. Rozumiem że charakterystyka może się komuś nie podobać, ale ogólna jakość jest na wysokim poziomie, do tego bardzo solidne wykonanie, estetyka i dobre wyposażenie. Trochę żałowałem że je sprzedałem nawet. Teraz może sobie sprawdzę E80 przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synergia - odpowiednia para - same z siebie słuchawki nie zagrają. Do tych samych słuchawek będą rożne grajki i wynik końcowy może być od sraczki po zachwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja - E80 z SGS6 grają bardzo fajnie, a xDuoo X2 jak doki za góra 50 złotych. Zresztą X2 ogólnie ponoć nie lubi nowych SM, jak chyba niczego innego, więc słuchając na nim lub czymś z podobnym brakiem synergii, można sobie wyrobić błędne zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zdecydowanie poziom wyżej od Brainwavz M1, też wyraźny postęp wobec E10.

 

Basu też nie ma jakoś szczególnie dużo - tak jak wyżej, synergia. Ja mocnego basu nie lubię, a te lekkie V bez kastracji rozdzielczości w E50 jest dla mnie cacy. Bardzo dobre słuchawki.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

E50 są fajne, ale generalnie co kto lubi, jeżeli koledze bardziej się podoba brzmienie se215 to ma do tego prawo, dla mnie tamten model jest nie do zaakceptowania dzięki przesadzonemu dołowi oraz przez brak góry. E50 radzą sobie o wiele lepiej, ale to jest gust, rzecz osobista :) ważne że e50 są cholernie wygodne o czym niewiele ludzi pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dzisiaj dzięki uprzejmości Kuropa możliwość posłuchać E50 i E80 i muszę przyznać że oba modele to duży krok naprzód w stosunku do bardzo przeze mnie lubianych E10. Natomiast ciekawą rzeczą jest, że dla mnie E80 grają ogólnie równiej, dokładniej i wydają się być całościowo lepsze i bardziej wyważone od E50, jednak brakuje im jakiegoś takiego polotu czy życia, technicznie brzmiały lepiej, ale były nudne, takie jakby płaskie w dźwięku. Za to narobiłem sobie apetytu na E50 :wub:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, E50 to bardziej funowe i efektowne granie o ocieplonej barwie natomiast E80 to granie równe, bardziej szczegółowe bez eksponowania któregokolwiek z pasm. Dlatego też zarówno jedne i drugie mają swoich zwolenników. Wszystko zależy od tego co kto preferuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli lubisz podkreślony, masywny i obfity bas, a do tego rozrywkowe lecz nie stłumione brzmienie pozostałych pasm to E50 w połączeniu z X1 taki właśnie dźwięk moim zdaniem prezentują. Optymalnie byłoby gdybyś sam ocenił przed zakupem. W X-kom możesz spokojnie posłuchać i zdecydować czy Ci spasują. Sam kiedyś korzystałem u nich z takiej możliwości, ale możesz się upewnić czy nic się nie zmieniło do tej pory. Zdarza się że E50 nie mają w każdym salonie, ale spokojnie można je do salonu zamówić i jeśli po odsłuchu Ci się nie spodobają to możesz zrezygnować z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy jest ktoś kto miałby do czynienia zarówno z E50 jak i z Vsonic Gr06, Sony MH1C lub Meelectronics A151, ewentualnie Steelseries Flux In-Ear (o których mało mi wiadomo ale zbierają dobre opinie) i mógłby je jakoś ze sobą porównać? Najczęściej będę je użytkował z Samsungiem S3, wchodzi też w grę mój stary IRiver T60 ;)

Edytowane przez omneth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zachęcony opiniami postanowiłem kupić Soundmagic E50s jako następcę moich E30 i miałem okazję je porównać.

 

Słuchawki grają w porównywalnym stylu.

E30 grają równiej, a E50 grają bardziej na planie V, choć są całkiem dobrze zbalansowane.

W porównaniu do E30, E50 są bardziej ciemne i mniej dynamiczne.

Różnice jak dla mnie nie są duże i uważam, że E50 to dobre słuchawki.

 

Osobiście jednak bardziej odpowiadają mi jaśniejsze i dynamiczniejsze E30, dlatego E50s sprzedaję (priv). Może to Soundmagic E80 stanowią krok naprzód w stosunku do E30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym je kupić. Teraz mam (lub raczej miałem, bo zaczęła z przewodów guma schodzić) soundmagic PL50 na odtwarzaczu cowon iaudio i7. Czy E50 będą się nadawały do tego odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem model E50 i jestem niemile zaskoczony. Do tej pory używałem oryginalnych Apple Earpods. Już od początku E50 były dla mnie stanowczo za ciche, po ok. 50h wygrzewania jest tak samo. Słuchawki używam z iPod nano 6g, Samsungiem galaxy S6 i na wzmacniaczu Technicsa na którym do dojściu do połowy głośności zaczynają charczeć i wydawać zniekształcenia. Z earpods nie ma problemów, są głośne i dźwięk z nich jest o wiele potężniejszy, na wzmacniaczu wytrzymują o wiele więcej niż E50.

 

Powiedzcie mi co jest nie tak, czy trafiłem na felerny model czy mogłem się spodziewać takiego (cichego) dźwięku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Odkopuję,

kto mi powie czemu wersje 50s/80s są tańsze niż odpowiedniki bez mikrofonu?

 

edit:

Co do smartpohone'a 51 Ohm to raczej sympatyczne obciążenie :)

Edytowane przez MadGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i sam sobie odpowiem na pytanie. Kupiłem e50s, będę użytkował głównie pod smartphone. w wolnej chwili sprawdzę jak gra z sansą clip zip (sansa clip zip i PL21 to mój set na siłownie).

Same e50s graja leiutkąą vką, zdecydowanie mniej basu niż PL21, nie są też tak ciemne. Dużo dzieje się wokół uszu, grają dosyć szeroko. Dam im trochę popracować i przyzwyczaje do nich ucho (użytkuję na piankach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności