Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMagic E50 - zauroczenie nowością?


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wielu więcej niż 300 pln to spory wydatek. Jak na doki te najbardziej popularne to sporo kasy.

 

Może i tak. Mnie to dziwi, że ludzie rozumieją istotę i znaczenie dobrego ekranu, ale nie rozumieją korzyści płynnących z dobrego dźwięku. Nikt w dzisiejszych czasach nie kupuje telewizorów bez hd, z natury niskiej rozdzielczości nie przekazujących pełnej informacji wizualnej, ale na wrażenia dźwiękowe dalej mają, że tak powiem, wy****ne.

Ogólnie, to 300 zeta, 350, spokojnie bym dał za te sound magicki. 500 które dałem za Yamahy to dla mnie nadal granica w kwestii doków, raczej wynikająca z rozsądku - nie kupuję potrzeby wieloprzetwornikowych słuchawek, zwłaszcza po tym, że wiem jak może grać 1. przetwornik (z yamah), poza tym, za 500 plus można kupić dobre przenośne większe słuchawki.

Cena sound magicków w okolicach 400 powodowała by już brak konkurencyjności wobec HIFIMAN RE-400 z pilotem.

 

Ja również miałem możliwość testowania tego modelu. Posiadam w sklepie egzemplarz który można przesłuchać przed zakupem.

E50 to ewidentnie upgrade względem E10. Lepsza kontrola basu, bardziej rozdzielcze i mniej ostre wysokie. Słuchawki nie są już tak ciepłe, raczej są odchudzonymi E10 w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Słuchawki mniej się gubią, po prostu grają lepiej.

 

Z plusów o których nie wspomnieli przedmówcy to mniejsza obudowa dużo lepiej leży w uszach niż w przypadku E10. Korzystając z E50 jako zestawu HF docenicie jakość mikrofonu. Jest o niebo lepszy niż ten w Sony MH1 czy MH1c. Jakość wykonania E50 to wysoki poziom, kabelek pleciony taki jak w nowszych SM, wygląda pancernie i faktycznie taki jest. No i wreszcie Comply w zestawie. Jak ktoś lubi to będzie ucieszony.

 

^this

Miałem te ES18 (po sennkach cx300 i jaysach trójkach). Były lepsze od obu. W gruncie rzeczy średnie, ale w swojej cenie (a ja kupiłem wtedy chyba za 39...). Takich jaysów w dzisiejszych czasach nikt by nie hajpował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Iriver ITP-500 moze sie jeszcze pojawią. Nie wprowadzlismy ich na razie z natury typowo logistycznej. Co nie znaczy jeszcze, że się nie pojawią. Słuchawki warte swojej ceny i pieknie wykonane.

 

Co do Soundmagic E80 - cena ok. 369zl

 

 

Devillo: SoundMAGIC E10 przy Astell&kern Layla czy Angie - to na prawdę pchełki :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

@Mp3Store - tak, mercedes w123 w porównaniu z fordem f150 to kompakt jest ;)

PS: D E V I L I O ;) tudzież De Vilio ;)

Wracając do tematu - E50 - bardzo bardzo udana pozycja, coś czuję, że wszyscy co kupili u mnie E10 teraz wrócą po E50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się niedawno na SM E50 z E10 które po 3 latach wyzionęły ducha. Podłączam je do Note 4 z exynosem (Wolfson). Właściwie wiedziałem czego się spodziewać i to dostałem. E10 były dla mnie wyznacznikiem jakości dźwięku w urządzeniach przenośnych. Ciepłe, basowe i bez kłującej góry. E50 to krok w górę jeżeli chodzi o jakość audio. Jest bardziej analitycznie, górne pasma są bardziej wyraźne, a jednocześnie nadal nie denerwują (w taki sposób jak w se215). Bas ma moc i jest lepiej kontrolowany niż w starszym bracie.

 

Słuchawki stanowią świetną synergię z Samsungiem Note 4. Wg. mnie sposób ich grania to fun w czystej postaci. Szczególnie w szeroko pojętej muzyce elektronicznej pokazują pazurki (a nawet pazury!!!).

Do tego wszystkiego należy dodać bardzo fajny nieplączący się kabel, oraz fakt, że same doki są mniejsze i o wiele bardziej komfortowe. Dodatkowo lepiej tłumią na zwykłych tipsach niż w E10.

Chociaż rzadko się wywnętrzam na forum, a w opisie własnych odczuć odsłuchowych jestem cienki jak noga bociana jestem bardzo zadowolony z E50. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenore są lepsze od KX100 i E10, ale z E50 nie miałem do czynienia..

Ktos juz porownywal kx100 vs tenore vs E50? Bo ostatnio padly mi E10 (po wyjeciu w plecaka 1 sluchawka padla o.O), a nie bede 3 raz z kolei kupowal E10 :D

 

Do mnie lecą z Chin E80, będę miał bezpośrednie porównanie z Tenorami. KX100 z pamięci.

 

Świeża recenzja - http://www.head-fi.org/t/772661/soundmagic-e50-e80-story-of-two-magicians-a-review#post_11718400

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

zOrg - E50 nie mają na razie pilota, pewnie wyjdzie wersja e50s, ale jak na razie nie ma. Co do wciskania przycisku - jest to wina innego standardu 4 pinowego wtyku, e10s np. mają przełącznik kompatybilności, w jednej pozycji jest tak jak piszesz, wystarczy przełączyć i gra normalnie. Co do MH1 - polecam zakupić przejściówkę od FIIO np. LU1 - jest tania i powinna załatwić Twój problem, w sklepie można ją przetestować czy to pomoże, ale na 90% pomoże. ;)

Najner - jeszcze nie wiemy kiedy dokładnie będzie E80 u nas w sklepach, ale jakbym miał obstawiać to była by to 2 połowa lipca, najpóźniej początek sierpnia, będzie przedsprzedaż więc poczekaj na info, będzie na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką mają średnice przetworniki/tulejki, jakie pianki Comply tam wchodzą, pytam bo mam dość niestandardowe ucho i np Audeo mi wypadały, a takie TDK eb950 fajnie się o dziwo trzymają - chyba że to kwestia budowy albo mojej wprawy.

 

Jak z wygodą w tych słuchawkach bo to dla mnie kluczowy element? CIEMy niestety do sportów, nawet szybkiego marszu czy jazdy na rowerze za dobrze nie spisują. Można je nosić normalnie i OTE?

 

Po za tym wyglądają fajnie, natomiast co do SQ raczej SM nigdy mnie nie zawiódł i tym razem myślę że jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E50 to taki standard jak we wszystkich SM po za 21 i PL50 - chyba 400 :) ale niech mnie ktos poprawi jak sie mylę :)

 

Faktycznie, właśnie znalazłem że Comply T400, sorki za ignorancje. Kurcze kusicie, mam tylko obawy o wygodę, do której dziś masz otwarte Wojtku :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 17 ale wszystkie sie sprzedały. Jutro dostawa. Mam tylko moje.

 

O kurczaki, aż takie mają branie, coś musi w tym być :), trzeba koniecznie to zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały - E50 ponownie na sklepie w Łodzi cena: 220 pln :) zapraszam wszystkich czekających właśnie na nie.

 

Wpadnę dziś po pracy, także przed 17 powinienem być :) (<3 MPK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecin co taka cisza? Napisz jak ci podeszły.

 

A sorki, miałem wczoraj imprezkę i dziś jestem jeszcze wczorajszy dlatego napiszę krótko, są kozackie! Jak mi nigdy dokanałowe nie pasowały, tak te wsadziłem delikatnie do ucha w sklepie, i później przez 2-3 godziny nawet ich nie dotykałem. Prawie brak efektu mikrofonowego, na co jestem dosyć wyczulony, lekkie, wygodne, nie męczą. Co do dźwięku dużo się nie wypowiem, ale nie mają raczej cofniętego środka, jak ktoś pisał gdzieś, myślę że analoga do MS200 trochę jest na miejscu, z tym że dół jest chyba lepiej kontrolowany i scena jest ogromna, jak na dokanałowe. Dopiero wygrzewam, ale jak wspomniałem dziś moja percepcja dźwiękowa może być lekko zaburzona ;).

 

Jak ktoś się zastanawia nad nimi, brać! Za te cenę to jak kradzież. Fotki może wrzucę wieczorem ;).

 

SoundMagicE50.jpeg
Są piękne do tego.

 

Edytowane przez Mecin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności