Skocz do zawartości
  • 0

AKG K550 a Fiio X1


Samuel135

Pytanie

Witajcie forumowicze!

 

Stoję przed trudnym wyborem, zamierzam kupić Fiio X1 oraz słuchawki do niego. Planuję zamknąć się całościowo w kwocie ok. 1000 złotych. Upatrzyłem do niego do tej pory AKG K550. Słucham przeważnie wszystkiego, jednak z większym naciskiem na muzykę elektroniczną. Do tej pory słuchałem na telefonie z kitowymi słuchawki i postanowiłem przesiąść się na porządniejszy sprzęt. Nie zależy mi na olbrzymim basie w kawałkach elektronicznych, chcę, by całość ładnie ze sobą współgrała - od basu po wokal. Na pewno przesiadka z telefonu z lipnymi słuchaweczkami na taki sprzęt to i tak będzie pewnie niebo, a ziemia, ale chciałbym sprzęt mieć na dłużej. A do tego fajnie, jak super wygląda :) Czy polecacie te K550, czy może coś innego? Jeśli miałby kupować AKG, to i tak bym je rekablował bo 3 metry kabla to za dużo, więc przy okazji może można by było ewentualnie "poprawić" coś w brzmieniu, jeśli zaszłaby taka potrzeba...

Czekam na Wasze odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli kupisz K551 to nie będziesz musiał rekablować - same z siebie mają 1,5m kabla, a dźwiękowo i konstrukcyjnie to to samo co K550.

Są to bardzo fajne słuchawki, ale głównie do muzyki wokalnej, śmiem twierdzić, że jednak do elektroniki będą miały za mało basu. Proponowałbym alternatywę w postaci AKG K545 lub Sennheiser Momentum Over Ear. Są lepiej dociążone z dołu, przez co dźwięk jest bardziej rozrywkowy. Miałem K551, byłem z nich zadowolony, ale po porównaniu z K545 zmieniłem na te drugie. Później jak się trafiła okazja to porównałem K545 z Momentum i to teraz te ostatnie są u mnie. Różnica między nimi a K545 jest wyraźna na korzyść Sennheiserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To chyba jednak pozostanę przy K550, na K545 czy Sennheiser Momentu Over Ear nie mam tak dużego budżetu. Chyba, że wstrzymam się jeszcze z zakupem słuchawek...

Momentum czasem może w fajnej cenie w komisie upolować. K545 moim skromnym zdaniem z tej trójki najsłabsze, bez wyrazu takie. Wolę K550 od nich zdecydowanie.

AKG i Sennki to dwa różne bieguny grania, więc też warto to i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy ten pilot w K551 będzie działał z Fiio X1?

Z tego co pamiętam, pilot w K551 działał z X1 tylko nie pamiętam jak to szło... albo działała opcja play/pauza albo przełączanie utworów, coś działało na pewno.

Jeżeli chodzi o dźwięk K550/K551 - 551 są lżejsze, sowbodniejsze/zwiewniejsze i dla mnie lepsze ale to juz kwestia upodobań.

Co do rekablingu też bym nie wyrokował, niby po wymianie kabla w K551 robią się z nich stockowe K550 ale to też pewnie zależy od rodzaju kabla - przypuszczam, że po użyciu srebra będą brzmiały inaczej niż przy zastosowaniu miedzi ale to już by trzeba pytać forumowych DIY'erów.

 

Jeżeli zaś chodzi o Senki Momentum - bardzo cieple granie, trochę wycofana góra, znikoma scena, itp. Zupełne przeciwieństwo K550/551.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A czy ten pilot w K551 będzie działał z Fiio X1?

Z tego co pamiętam, pilot w K551 działał z X1 tylko nie pamiętam jak to szło... albo działała opcja play/pauza albo przełączanie utworów, coś działało na pewno.

 

 

 

Pilot z AKG Y40 działa z X1, można zrobić pauza/play i przełączać utwory, więc w K551 jest pewnie podobnie.

Edytowane przez babeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak Fiio X1, lecz u mnie z Fiio X3 K550 świetnie sie zgrywają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli chodzi p Fiio x1 to nie jest on zbyt mocny:

– Moc wzmacniacza:
> 70mW @ 32 Ohm,
> 120mW @ 16 Ohm.

 

Momentum mają 18 Ohm a 550 mają 32 Ohmy.

Jeśli chodzi o wygodę to momentum mają zdecydowanie mniejszą muszlę niż 550, duże uszy nie mieszczą się w środku w modelu Over - ear.

Seni i AKG można wyrwać za ok 350-400zł więc możesz zaszaleć i kupić coś używanego z playerów np x3 II, dziś poszedł DX50 za groszę, także szukaj i poluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności