Skocz do zawartości

Głośniki do Komputera 500-1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Raz już mi pomogliście przy wyborze słuchawek, a że zakup okazał się sukcesem, to liczę na kolejną dobrą radę.

Muzyka, jakiej słucham to: metal, rock, dubstep, trochę hip hopu i utworów symfonicznych. No i wszystkiego, co wpadnie mi w ucho.

Planuje zakup głośników do komputera, który stoi w pokoju 16m^2. Zależy mi na dobrym, mocnym brzmieniu i głębokich rozsadzających czaszkę basach przy dubstepie itp. Z racji metalu i rocku chciałbym, aby sprzęt potrafił świetnie odtworzyć zarówno wokal, jak i gitary elektryczne. Mile widziany byłby efekt 3D oraz możliwość montażu na ścianie. Gdyby był to zestaw 5+1, to subwoofer znalazłby się pod biurkiem, dwa głośniki po lewej i prawej stronie na biurku, jeden nad biurkiem na półce, a dwa ostatnie za moimi plecami, czyli po prawej i lewej stronie nad łóżkiem (lubię oglądać filmy i słuchać muzyki w łóżku).

Jako że zawsze wolę wyłożyć więcej kasy na lepszy i wytrzymalszy sprzęt i tym razem tak zrobię. Moje fundusze to 500-1000zł. W zależności od poziomu Głośników mogę dorzucić kilka zł.

Na chwilę obecną mam logitechZ3, 2+1. Subwoofer 23 W natomiast głośniczki 8,5W, dlatego liczę na wieeeelki skok w doznaniach! Jednak nie może być czegoś takiego, jak subwooferze od logitecha, na dole jest wejście na kable od głośników, jednak jest ono tak płytkie, że nawet delikatne kopnięcie sprawia, iż bass roznosi cały dom na kawałki. Buczenie słychać wszędzie, niezależnie od ustawionej na regulatorze mocy. Zależy mi zatem na porządnym, stabilnym wejściu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mu do dubstepu nie polecaj Erisów E4.5. Przecież to ma za mały woofer żeby dało dobre zejście na dole.

W tej muzyce (i cenie) lepiej jednak wziąć te Microlaby, serio.

 

No chyba, że dozbierałby na takie cuś ;)
http://allegro.pl/monitory-studyjne-subwoofer-esi-near-08-sub010-i5480445974.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić 2.0 i dołożyć później subwoofer. Jeśli sam producent określa pasmo przenoszenia Solo 7C na 55 - 20, to chyba aż takiego szału z basem nie ma...

 

W tej cenie można kupić coś pasywnego typu Heco Victa 201 (nie słyszałem, ale na papierze schodzą niby do ~40 Hz) + wzmacniacz używka, albo jakiś T-amp.

Edytowane przez radosuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności