Skocz do zawartości

Test karty AIM SC808


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mikolaj zepsuje to wyklepie :P jeszcze zadna dzwiekowka mi nie padla i (odpukac) oby tak pozostalo.

 

Gdybym planowal przesiadke na lapka to na pewno bym nie modowal, ale ze nie wyobrazam sobie kupowania lapa o podobnych parametrach, macierzy dyskowej, daca itp...

 

Mam nadzieje, ze roznica jest naprawde odczuwalna, a nie subtelna i na granicy percepcji jak kable i odczuwalna tez przy sredniej jakosci sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co nie daje watpliwosci? Slyszales juz przerobionego aima? Ja na ten moment moge powiedziec ze zmiana opampow daje roznice, ale czy i jak te zmiany konstrukcyjne od mikolaja wplyna na moja percepcje to nie mam pojecia. Niby na pclabie ludzie chwalili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja. Tak szczerze mowiac z dzwiekowek jakie mi sie przewinely to tylko jedna wywolala u mnie wiekszy usmiech - tak dobre 10 lat temu przesiadka z integry na plycie GA7VT600 na Audigy 2 Value. Szok jakosciowy nawet na tanich glosnikach 2.1.

 

Jeszcze gdyby byly jakies zewnetrzne panele na wzor tego od XFi Elite Pro to bylbym happy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym elementem ewaluacyjnym są słuchawki o odpowiedniej czułości i wrażliwości na napęd. Bez nich trudno będzie w pełni docenić czy to wymianę układów na karcie, czy też wymianę OPAMPów. Nawet stare modele studyjne klasy vintage potrafią pokazać więcej, niż niejedne współczesne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry pomysł pomysł, aby podłączyć dodatkowy wzmak słuchawkowy poprzez wyjście słuchawkowe na tej karcie kablem jack 6.3 na 2x rca? Do rca na karcie mam podpięte głośniki i nie mam zamiaru bawić się w ciągłe przełączanie.

Poza tym czy w ogóle warto kupić do tej karty osobny wzmacniacz słuchawkowy (np. The Wire)? Chodzi o to, czy będzie wyraźny skok jakościowy w porównaniu do tego co jest w standardzie? Skok jakościowy taki jak np. przy wymianie WO ze standardowych JRC. Mam na filtrach 2x lme49990, a na hp out opa1612 i muszę przyznać, że DT150 świetnie na tym grają i trudno mi uwierzyć, że dodatkowy wzmak wniesie wyraźny postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyraźny skok jakościowy jak się doda dedykowany wzmacniacz.

Ale powinien on być podłączony pod RCA, więc w Twoim wypadku wzmacniacz słuchawkowy powinien mieć wyjście PRE albo crossowane aby się ciągle nie przełączać.

Ok, skoro po RCA to będę szukał z PRE.

 

Ciekawe połączenie daje lampa nawet w formie hybrydy - warto kiedyś posłuchać :)

Może gdzieś, kiedyś, jednak jakoś nie ciągnie mnie w stronę lampy.

 

 

Tak z ciekawości, przy przełączaniu wyjścia słuchawki/głośniki i na odwrót występuje u mnie pstrykanie w okolicach karty w obudowie. Przy włączaniu/wyłączaniu komputera chyba też pstryka. Ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest wyraźny skok jakościowy jak się doda dedykowany wzmacniacz.

Ale powinien on być podłączony pod RCA, więc w Twoim wypadku wzmacniacz słuchawkowy powinien mieć wyjście PRE albo crossowane aby się ciągle nie przełączać.

Ok, skoro po RCA to będę szukał z PRE.

 

Ciekawe połączenie daje lampa nawet w formie hybrydy - warto kiedyś posłuchać :)

Może gdzieś, kiedyś, jednak jakoś nie ciągnie mnie w stronę lampy.

 

 

Tak z ciekawości, przy przełączaniu wyjścia słuchawki/głośniki i na odwrót występuje u mnie pstrykanie w okolicach karty w obudowie. Przy włączaniu/wyłączaniu komputera chyba też pstryka. Ten typ tak ma?

 

Są przekaźniki i to cyknięcie oznacza, że pracują prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie do tematu.

 

Jestem świeżo po przesiadce z Xonara Essence ST na to cudeńko i powiem jedno - MIAZGA. Grają z Beyerami DT880 250Ohm. Scena poszła na boki, większa dynamika, dźwięk lekko cieplejszy, więcej detali (a także syfu z mp3). Jestem bardzo zadowolony. Miałem kupować zewnętrzny wzmak, jednak po tym co usłyszałem to nie wiem czy nie wystarczy pobawić się z opampami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem młodą osobą z bardzo małym doświadczeniem jednak się staram je jak najszybciej zdobyć i mam pytanie co do słuchawek a mianowicie jakie słuchawki dobrze i jakie najlepiej się zgrywają z tą kartą bez zmian opampów? oraz ze zmianą opampów? oraz z zakupem dedykowanego wzmacniacza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam AIM SC808 na standardowych opkach i nie czuję żadnej potrzeby eksperymentowania. Nie zgrały mi się w sposób ewidentny jak na razie tylko Fidelio X2. Uważam, że przy zakupie AIM SC808 wymienne opki trzeba traktować jako opcję, nie jako konieczność - nie ma co się przejmować na początku, a z czasem można spróbować.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 nie słuchałem z AIM, Beyerów również, ale z AKG K551 jest rewelacja - świetne dociążenie basu, dynamika, scena i klarowność - bez anemii, ostrości. Świetnie słucha mi się tego połączenia. Podejrzewam, że z K551 będzie również miodzio.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MsKubek

Różnicę między firmowymi a własnoręcznie wybranymi OPA można dosyć łatwo odczuć na lepszych słuchawkach. Ale które połączenie będzie najlepsze, o tym już decyduje gust posiadacza i jego słuchawki. Mi np. całościowa klasa odsłuchu poszła w górę na kilku kombinacjach, z których w zasadzie najbardziej opłacalną jest duet LME49720 z LM4562. Drogich układów typu Bursony czy Audiofeele nie polecam bez naprawdę czułych słuchawek.

 

Standardowo zgra Ci się wszystko to, co gra muzykalnie i ciepło. K550 bardzo ładnie grają z SC808, ale moim zdaniem wzmacniacz jest tam dla nich overkillem. K550 i 551 to te same słuchawki fizycznie, ale różnica w kablu przekłada się na różnicę brzmieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam AIM SC808 na standardowych opkach i nie czuję żadnej potrzeby eksperymentowania. Nie zgrały mi się w sposób ewidentny jak na razie tylko Fidelio X2. Uważam, że przy zakupie AIM SC808 wymienne opki trzeba traktować jako opcję, nie jako konieczność - nie ma co się przejmować na początku, a z czasem można spróbować.

Również uwżam jak @maciux, że jak nam odpowiada prezentacja, to nie ma co ruszac opków, choć z drugiej strony, to wymianę można potraktować jako fajne doświadczenie, a nie tylko czekać na gotowe rozwiązania, podsunięte przez kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na standardowych opkach było poprawnie, ale niektóre słuchawki grały nudno, jedynie DT990 i HD681 wyróżniały się wyraźnie na plus. Potem kupiłem od FeXa zestaw wspomniany przez Evila, czyli 49720+4562. Beyery straciły na jakości, ale zyskały np Grado 325, lepiej zagrały też Sennki HD540. Teraz mój AIM jest dopieszczony przez mikołaja612, a na pokładzie zamontowane przez niego oryginalne OPA2227P. Jest jak najbardziej ok, nawet JVC HA-SZ2000 zaczęły mi grać tak jak lubię (po lekkiej korekcji EQ), a co do Grado nie mam pytań :)

 

Na razie z tego co próbowałem na swojej karcioszce to bez względu czy standardowe, czy zmienione opampy, czy bez przeróbki, czy z przeróbką mikołaja612, to jestem najbardziej zadowolony z tego jak gra z Grado 325. Jeszcze w zeszłym roku myślałem, że po co mi Grado skoro wszyscy piszą, że tam nie ma basu i jest przesycenie sopranów, a teraz bym ich już nie zamienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności