Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test karty AIM SC808


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

WOW.

 

O karcie AIM SC808 ostatnio głośno. Ma zaawansowany układ, dużo możliwości, sporo mocy, a pochodzi od szerzej nieznanej marki. Warto płacić około 440 zł?

Nie ma co się oszukiwać, wewnętrzne karty dźwiękowe odchodzą w niepamięć. Popularyzacja urządzeń zewnętrznych USB i coraz lepsze układy zintegrowane płyt głównych wyparły niegdyś pożądane “dźwiękówki”. Na rynku wciąż jednak dostępne są ciekawe urządzenia, np. Asusa lub Audiotraka, wobec których SC808 wydaje się być świetną alternatywą. Nie testowaliśmy wcześniej wewnętrznych kart, czas to zmienić i sprawdzić jak ostatni hit radzi sobie w porównaniu do zewnętrznych przetworników.

 

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-aim-sc808/

 

3.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aim sc808 łamie stereotypy sprzętu hi-fi ceną :)

recenzja wyśmienita, tylko przydałoby się w przyszłości update z informacją o kości dla słuchawek niskooporowych

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też praktyczna strona. Jakbym miał okno, to widziałbym wyświetlacz mobo z temperaturą, a diodę grafiki można ustawić do sygnalizowana użycia/temperatury/prędkości wiatraków ;) Niemniej, brzydki AIM nie jest - raczej nie zaburzy wyglądu tych ładniejszych PCtów.

 

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod laptopa podłączysz conajwyżej niższy model AIM SC8000 pod PCI jeśli dorwiesz stację dokującą mającą takie gniazdo. Stacje z PCI powstawały np do ś.p. IBM. Są też jakieś zewnętrzne adaptery pod pecetowe karty grafiki (podłączane adapterem pod Express Card), ale to kosztuje grubą kasę. Poszukaj DAC-a pod USB o podobnym brzmieniu. Podobno O2 gra podobnie.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest jakakolwiek możliwość żeby podłączyć to pod laptopa?

Tylko po co, skoro na USB jest masa tego typu sprzętu?

Fakt, że drożej, bo obudowa, zasilanie, itp, ale przynajmniej wygląda.

Chciałbyś trzymać takiego AIMa na biurku?

 

Wiadomo, że wolałbym coś co lepiej się prezentuje. Sam w końcu jestem grafikiem. Jednak ilość opinii, które wychwalają to urządzenie pod niebiosa jest ogromna. Na HRT mnie nie stać a jedyne co mi przychodzi do głowy to SMSL M2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wiecie może coś o jakiejś modyfikacji softu do AIM? Inne popularniejsze platformy mają modowane sterowniki (np rewelacyjne mody do X-FI od daniel_k), tutaj nie doświadczyłem żadnych. Kiedyś słyszałem o planach wyciągnięcia części sterowniki z Phoebusa (części, bo tam jest chyba automatyczna aktualizacja firmware i można uwalić AIM'a, do tego Phoebus ma CMI8888DHT, ale nie gołe 8888), ale nic więcej już na ten temat nie słyszałem. Jest też klon AIM'a od PowerColor (PowerColor Devil HDX) - tu chyba będzie najbliżej zgodnością, a jedyna różnica jaką zauważyłem to wersja płytki (na AIM jest 0.3, a na PowerColor jest 1.0).

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel_k stworzył paczkę po to, aby przywrócić funkcjonalność starszych kart na nowych windowsach. Taka Audigy 2 ZS na firmowych sterownikach nie miała połowy opcji ustawień/konfiguracji powyżej windowsa XP, daniel_k po prostu to przywrócił. Cudów z dźwiękiem te sterowniki nie robią.

 

AIM SC808 jest świeży i jakoś specjalnie nie ma problemów ze sterownikami, czy jakością dźwięku, więc potrzeba na modyfikowane sterowniki jeszcze raczkuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware od Phoebusa psuje SC808 to fakt (sprawdzone empirycznie).

W Polsce są dwie osoby, które mają oryginalny FW do SC808 na wypadek awarii itp.

Jedną jestem ja, a druga ma go ode mnie, niestety nie ma opcji zgrania go z samej karty (nie ma softu na kompa) a czy się da zgrać bezpośrednio ze scalaka to nie wiem.

 

Żeby uzyskać ten FW było bardzo dużo zachodu :)

Sterowniki od PowerColora całkiem możliwe, że pójdą bez ichniego FW, a gdyby taki był potrzebny to może uda się załatwić takowy bo narzędzia do jego wgrania posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM SC808 jest świeży i jakoś specjalnie nie ma problemów ze sterownikami

chyba są skoro nie dodali do Alsy w Linuksie :P

 

W Polsce są dwie osoby, które mają oryginalny FW do SC808 na wypadek awarii itp.

Jedną jestem ja, a druga ma go ode mnie

ty to jesteś gość.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AIM SC808 jest świeży i jakoś specjalnie nie ma problemów ze sterownikami

chyba są skoro nie dodali do Alsy w Linuksie :P

 

W Polsce są dwie osoby, które mają oryginalny FW do SC808 na wypadek awarii itp.

Jedną jestem ja, a druga ma go ode mnie

ty to jesteś gość.. ;)

 

 

Z dwa tygodnie kombinacji i setki maili żeby zdobyć plik, który nie ma nawet 4kb ;)

Straszny problem był to zdobyć, pewnie sama C-Media ma jakieś kruczki prawne w umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikolaj - ty widzę taki oblatany, że wiesz wszystko o wszystkim :D Są jakieś różnice konstrukcyjne między v.0.3 od AIM i 1.0 od PowerColor?

 

C-Media gdzieś udostępnia soft i drivery pod CMI8888? W ich oficjalnym downloadzie widzę, że ostatnie "oficjalne" stery są do CMI8788 i nie ma nic nowszego.

 

@hibi - jak dziś latałem sobie po necie, to widziałem, że ktoś odpalił 8888 pod Alsa i pokazywał logi inicjalizacji (chodziło chyba o Phoebusa). Nie mogę tylko znaleźć linka...

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-Media nie udostępnia tego ani oficjalnie, ani "pół-oficjalnie".

Mam dostęp do ich prywatnego serwera FTP i nie ma tam sterowników OEM dla CM8888 ani dokumentacji do niego.

 

Patrząc po zdjęciach to laminat SC808 i PowerColora się niczym nie różni, przy bliższych oględzinach też różnica mogłaby być niezauważalna, bo płytka jest 4 warstwowa.

 

Edit:

Jedyna zaobserwowana różnica przeze mnie, to taka, że HDX ma diody LED dodane na laminacie i to tyle.

Rozmieszczenie elementów i oznaczenia (z tego co można sczytać ze zdjęć) jest taka sama.

Ot prosty rebrand.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem soft od PowerColor i nawet nie kryją się, że to rebrand. Pliki identyczne jak te ze strony AIM, nawet w nazwach driverów od HDX jest SC808. Zasadniczo jedyna różnica (bo drivery w tej samej wersji) to fakt, że spersonalizowali sobie Xear Audio Center i wali diabelskim czerwonym kolorem i doklejono klikany przycisk prowadzący na stronę producenta (AIM nie ruszył tego XAC nawet żeby dostawić własne logo).

 

Mimo, że HDX to klon, to moim zdaniem i tak daje bardziej pozytywne wrażenie niż AIM, bo HDX jest chociaż elegancko spakowany, ma elegancką instrukcję, płytę z nadrukiem i ogólnie cieszy oko. Z kolei to jak jest sprzedawany AIM woła o marketingową pomstę do nieba - za 400zł mamy małe skromne pudełeczko z naklejką wyglądające jakby siedziała tam jakaś karta rozszerzeń za kilka dyszek, a nie dźwiękówka kasująca znacznie droższe DAC-e, płyta na której praktycznie nic nie ma, a wygląda jak drukowana na domowym sprzęcie, brak przejściówki na mini-jacka itd. Taka karta w przeciwieństwie do HDX nie miałaby najmniejszej szansy przebić się w markecie z elektroniką, bo kompletnie nie przyciąga do siebie klienta.

 

Jak kupowałem tą kartę kilka miesięcy temu w Komputroniku w Złotych Tarasach w Warszawie, to gość sprzedawał mi AIM z nieukrywanym zdziwieniem, że w ogóle coś takiego istnieje i czekałem prawie 10 minut aż znajdzie to na zapleczu, bo nie spodziewał się takiego opakowania ;) Jako niezorientowany klient, to mając przed sobą jakiegoś Xonara D2, HDX i AIM to pewnie bym nawet na AIM'a nie spojrzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności