Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Xduoo X3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Odstaje w kilku miejscach. Na moje oko materiał to PU.Zaleta: wygląda ładnie. Foty:

34976858_wp_20161028_22_15_55_pro.jpg34976871_wp_20161028_22_15_47_pro.jpg34976881_wp_20161028_22_15_38_pro.jpg34976887_wp_20161028_22_15_32_pro.jpg

Po przechyleniu "głową" w dół player nie spada, ale lekki wstrząs i leci. Więc na mieście średnio. Muszę to jakoś zabezpieczyć. IMO przyciski słabo dostępne z etui.

 

Za to jestem po kilku godzinach odsłuchu sprzętu. Szkoda, że nie mam z czym porównać, ale w listopadzie powinno to być możliwe. Na razie mogę powiedzieć, że scena mnie nie zawiodła, jest średniej wielkości i ładnie napakowana dźwiękiem. Brzmienie "organiczne", energetyczne, rock brzmi jak należy. Lekko ocieplona sygnatura, ale nie misiowata jak FiiO X1. Separacja i detaliczność na dobrym poziomie. W swojej cenie chyba bdb zakup.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jestem po kilku godzinach odsłuchu sprzętu. Szkoda, że nie mam z czym porównać, ale w listopadzie powinno to być możliwe. Na razie mogę powiedzieć, że scena mnie nie zawiodła, jest średniej wielkości i ładnie napakowana dźwiękiem. Brzmienie "organiczne", energetyczne, rock brzmi jak należy. Lekko ocieplona sygnatura, ale nie misiowata jak FiiO X1. Separacja i detaliczność na dobrym poziomie. W swojej cenie chyba bdb zakup.

 

Rockbox czy stockowy firmware?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockbox czy stockowy firmware?

Stock. Dopiero dzisiaj dostałem tego malca. Ale rockboxa raczej nie będę instalował, to tak po lekturze tematu o RB na X3 i masie problemów. Zdaje się RB jest nierozwijany?

 

Stock firmware użytkowo też najlepszy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rockbox czy stockowy firmware?

Stock. Dopiero dzisiaj dostałem tego malca. Ale rockboxa raczej nie będę instalował, to tak po lekturze tematu o RB na X3 i masie problemów. Zdaje się RB jest nierozwijany?

 

Stock firmware użytkowo też najlepszy nie jest.

 

 

Jaka masa problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masa problemów?

Z tego co czytałem:

1. Ryzyko utraty gwarancji, standard. Raczej nie uznasz reklamacji na RB?

2. Dziwnie działający prebuffer, ucina początki utworów gorzej niż stock.

3. Podobno problemy z freezami, po włączeniu odtwarzacza tuż po zgraniu muzyki.

4. Brak wsparcia OGG. Mam masę muzyki w OGG, jak zgrywam płyty i nie chcę żeby zajmowały dużo miejsca to robię właśnie ten format plików.

 

Bez gapless mogę żyć. SQ podobno nie różni się m. stock a RB. Więc powodu by wgrać nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie tak

2. Raczej chodziło o buforowanie plików, czyli że czasem trzeba poczekać parę sekund jak się odpala np. z innego folderu niż wcześniej. Żadnego ucinania nie uświadczyłem.

3. Tu rzeczywiście bywa różnie, często ma problem z "załapaniem" i poprawną aktualizacją bazy danych po wrzuceniu nowych plików - trzeba się naklikać, kilka razy restartować, raz u mnie nastąpiła zwiecha i musiałem robić hard reset. Albo nie umiem po prostu :D

Problem raczej znika jeśli nawigujesz po folderach.

4. No tak, np. ja nie mam tego problemu bo nie mam nic w ogg, ale jeśli tak to może być problem.

 

SQ samo w sobie może nie, ale w RB masz eq i masę innych ustawień - ale przy idealnie dobranych słuchawkach mogą okazać się mało potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten watek o rb w x3 jest faktycznie mylacy bo nie ma tam uaktualnienia, ja uzywam tylko rb do flacow a oryginalny soft do dsd. Zero problemow bo i tak uzywam przegladarki plikow a nie bazy. Duzo lepiej jest z regulacja glosnosci bo jest wiecej stopni. Polecam rb.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno też się mocniej nagrzewa na RB. a to etui na pewno nie jest ze skóry naturalnej

Nie zgodzę się. Nie zaobserwowałem większego nagrzewania na próbie kilku modeli.

 

 

Jaka masa problemów?

Z tego co czytałem:

1. Ryzyko utraty gwarancji, standard. Raczej nie uznasz reklamacji na RB?

2. Dziwnie działający prebuffer, ucina początki utworów gorzej niż stock.

3. Podobno problemy z freezami, po włączeniu odtwarzacza tuż po zgraniu muzyki.

4. Brak wsparcia OGG. Mam masę muzyki w OGG, jak zgrywam płyty i nie chcę żeby zajmowały dużo miejsca to robię właśnie ten format plików.

 

Bez gapless mogę żyć. SQ podobno nie różni się m. stock a RB. Więc powodu by wgrać nie widzę.

 

1. Napisz pm do mnie

2. Nie doświadczyłem żadnego ucinania

3. Nie doświadczyłem takowego problemu. Czasem tego typu akcje mogą być wynikiem problemu z kartą

4. Tak, brak OGG, to jest problem na rockboxie dla osób mających dużą bibliotekę. Dla mnie ten format w ogóle mógłby nie istnieć, nawet o nim zapomniałem.

5. SQ w moim odczuciu oraz odczuciu inżyniera xduoo różni się na plus na rockoboxie, do tego jak dołożymy bardzo rozbudowany equalizer dostajemy całkiem niezłe opcje konfiguracjji

 

Większość problemów z jakimi do mnie pisali użytkownicy xDuoo znikało po formacie/wymianie karty, reszta znikała po usunięciu okładek z plików czy wywaleniu/naprawieniu uszkodzonych plików.

 

xDuoo jest czułe na:

- uwalone karty

- uwalone pliki

- wielkie okładki zaszyte w plikach

- rozjechane otagowanie

 

Jeżeli mamy prawidłowo przygotowaną kartę i albumy to nie napotkamy się na pewno na "masę problemów". O ile oczywiście nie mówimy o OGG.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

podobno też się mocniej nagrzewa na RB. a to etui na pewno nie jest ze skóry naturalnej

Nie zgodzę się. Nie zaobserwowałem większego nagrzewania na próbie kilku modeli.
Jak dotrze mój egzemplarz to sam sprawdzę.

 

A co z etui? na Twojej aukcji jest info, że to skóra naturalna. A z informacji w necie i według opinii innych userów to zwykłe PU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podobno też się mocniej nagrzewa na RB. a to etui na pewno nie jest ze skóry naturalnej

Nie zgodzę się. Nie zaobserwowałem większego nagrzewania na próbie kilku modeli.

 

Jak dotrze mój egzemplarz to sam sprawdzę.

 

A co z etui? na Twojej aukcji jest info, że to skóra naturalna. A z informacji w necie i według opinii innych userów to zwykłe PU.

 

xDuoo idzie w zaparte, że to skóra naturalna. Nie jestem ekspertem od materiałoznawstwa ale pewności sam nie mam. Nie mniej jednak jest to chyba dalej jedyna dostępna opcja do grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem , że się nie podoba ? ;)

 

 

Moim zdaniem stosunek ceny oryginalnego do tego co oferuje jest słaby. Wolę swój produkt , tym bardziej ,że skóra jest w 100 procentach naturalna.

:)

 

W żadnym wypadku, jest na prawdę OK ;)

 

Zawsze doceniam własnoręczne rzemiosło i całym sercem wspieram rozwój projektu. Skóra faktycznie wygląda solidnie i chyba nawet bydlęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoje etui wygląda jak nowa wersja wysyłana na Grenlandię. X3 mini ubrany w becik z farbowanej foczej skóry z funkcją przewijania, zatrzymywania i wyłączania płaczu :)

 

Super, nie mogę się napatrzeć :)

Edytowane przez Calf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności