Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,
Tematyka nowa nie będzie więc podepnę się pod ogólny temat.
Szukam jakiś aktywnych (docelowo) do pokoju ok. 12m2, odsłuch tylko przy biurku, przede wszystkim muzyka (różne gatunki, raczej elektronika) i podłączone by było do Prodigy Cube Black (ostatecznie mogę podłączyć do integry w komputerze).
Przeszukałem inne wątki i w cenie do jakichś 800zł, która mnie interesuję widzę tylko Mackie CR4 i Edifier R1600Tiii (były też Tannoy Reveal 402 ale trochę powyżej budżetu). Te ostatnie często występują w polecanych i może bym wybierał ale chciałbym coś w czarnym kolorze. Może i banał, ale stąd też jeszcze nie jestem zdecydowany. Czy te pierwsze są warte uwagi jako alternatywa? A może po prostu przeboleć kolorystykę?

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, założyłem,że jeżeli mało co znajduję to nie ma co wybrzydzać z brzmieniem. Szukam czegoś neutralnego, lubię słyszeć wszystkie szczegóły utworu. Może być też bardziej nakierowany w bas ale nie lubię jak bas mi zasłania resztę pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz neutralnie i z dużą ilością szczegółów, to np. Yamaha HS5/50. Mają trochę doświetlone brzmienie, więc bardzo dobrze wyłapują najdrobniejszy szmer, bas schodzi nisko i głównie na nim operują, wyższy i niższa średnica nie jest pogrubiona, może brakować wypełnienia, ale przez to są bardzo czytelne, nic na siebie nie nachodzi, fantastycznie "ogląda się" na nich filmy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yoGhurrt1 napisał:

Brzmi dobrze, tylko musiałbym słuchać w mono, bo jeden monitor kosztuje tyle co para, które podałem wyżej :D

To może podam jednak cenę bo szukam czegoś do 700 zł ale za parę.

Haha.. nie wiem, co się teraz porobiło, ale jak ja kupowałem swoje, te używki latały w okolicach 800zł, teraz za jeden prawie tyle wołają. 🤦 Niedawno widziałem ofertę coś koło 900zł, więc może warto zaczekać?!

 

A w między czasie polecam kanał na YT, mnóstwo porównań monitorów studyjnych w dobrej jakości, na tych samych utworach. 😉

https://youtube.com/c/DSAUDIOreview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dobry pomysł bo kanał faktycznie wygląda ciekawie. Oczywiście jak Cię oświeci i będziesz miał jeszcze inne propozycje to wrzucaj.
Teoretycznie mógłbym poczekać ale mnie zaskoczono propozycją prezentu świątecznego więc wolałbym mieć co podesłać jako propozycję dla osoby kupującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta wygląda spoko.

 

Przejrzałem wstępnie ten kanał i pomijakąc głośniki, które są zdecydowanie po za moim budżetem to trafiłem na edifier 1850df (choć na ceneo są tylko 1855df) i 1080bt (choć tu szału nie było);

presonus eris 7 ale za drogie więc może 4.5?;

m-audio bx4 oraz wspomniane wcześniej mackie cr4 choć nie mam pewności co do tego co słyszałem.

Pewnie jeszcze coś bym wykopał ale mało czasu dzisiaj miałem żeby przy tym usiąść.

Edytowany:
Poszukałem jeszcze dalej i to chyba będą kandydaci z których będę wybierał:

Edifier R1700BT (czarne)

Edifier R1280DBs (czarne)

Presonus Eris E4.5

 

 

Edytowane przez yoGhurrt1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, ostatecznie stanęło na Edifier R1700BT. Jest nawet lepiej niż oczekiwałem bo ten model ma nie jedno a dwa wejścia na sygnał przez RCA co mi rozwiązało wiele problemów a BT to miły dodatek.

@neonlight ten kanał na YT był bardzo pomocny, dzięki za polecenie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że jest to jedyny znany mi kanał, gdzieś można w miarę ocenić brzmienie i różnice pomiędzy poszczególnymi modelami, mając oczywiście punkt odniesienia w postaci któregoś z nich. ;) 

 

Alpha 80 miałem i odebrałem je, jako ciemne, gładkie, dobrze zbalansowane, ale pomimo dostępnej regulacji brakowało mi w nich pazura, te nowe słychać są już jaśniejsze, więc możliwe, że bardziej by mi podeszły, aczkolwiek może już jest za dużo tego "dobrego", dlatego odsłuch przed zakupem, jest zawsze wskazany. 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia tego jak monitory zachowują się w pomieszczeniu - czy są łatwe do ustawienia czy wybredne, czy wypełniają pomieszczenie muzyką, a nie tylko nagłaśniają, jak brzmią z większej odległości, no i czy "sweet spot" jest szeroki.

 

Filmik jest bardzo pomocny i chyba Tannoy ma wyraźniejszą górną średnicę i wysokie. Bas porównywalny kiedy słucham ma moich D7100.

 

Dużo dobrego zostało napisane w tym wątku o Focalach i że mogą służyć jako domowe hi-fi. Nie miałeś problemów z syczeniem, buczeniem albo wchodzeniem w standby przy niskiej głośności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.. generalnie monitory bliskiego pola, jak sama nazwa wskazuje, optymalny "sweet spot" osiągają z bliskiej odległości i potwierdzało się to u mnie, dlatego też m.in. zrezygnowałem z ich użycia w domowym hi-fi. 

 

Co do syczenia, kiedy nie grała muzyka, to niestety nie pamiętam już, jak głośne ono było, bo występuje praktycznie w każdych minitorach z tej półki cenowej, ale nie sądzę, żeby było jakoś nadmiernie słyszalne, bo utkwiłoby mi w pamięci.

 

Z kolei odnośnie przechodzenia w stand-by, to jest zależne od mocy dostarczonego sygnału ze źródła, ale też już nie pamiętam, czy Alpha 80 były wrażliwe pod tym względem. 🤷

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ktoś ma porównanie Presonus Eris E5 XT vs KRK 5 g4?
Potrzebuję monitorów do miksowania- jako odsłuch (djskiego), przeznaczenie muzyczne głownie muzyka elektroniczna. Miałem wcześniej Focal Alpha 65, ale ze względu na rozmiary sprzedałem, ale lubiłem ich brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności