Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjściem niezbalansowanym w DAP 3.5mm na XLR bym nie robił bo możesz uszkodzić DAP. Jeśli opcja "unbalanced" to kup przejściówkę 3.5 na 2x RCA (masz wyjścia niezbalansowane z tyłu i jest takich przejściówek dużo w  internecie).

 

Albo zleć na zamówienie zrobienie 2.5 TRRS na 2x XLR (prawdopodobnie 1 pin w XLR jest niewykorzystywany, więc jeśli tak to musisz sprawdzić który).

 

 

 

bbM7nGT.jpg

Edytowane przez eXorcist
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siemanko! 

Posiadam zacne monitory studyjne Focal CMS 65. Niestety stoją aktualnie na komodzie i "podkładkach" z książek no i basu trochę ucieka po tej komodzie.

Nie mam miejsca na typowe standy... 

Więc zastanawiam się nad kupnem jakiś podstawek biurkowych na monitory. 

Zrobiłem research i z tańszych podobno spoko są Adam Hall Pad ECO 2(75zl) a z droższych Auralex MOPAD (200 ZŁ) 

Teraz pytanie czy warto do tych droższych dopłacać? 

Jednak to tylko zbita gęsta pianka i płacić za nią 200zl trochę boli typowa Polska kieszeń hehe :E

Ktoś może ma/miał jakieś podkładki i może coś doradzić? 

Pozdro 🖖 

Edytowane przez AdoeM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 10:46, AdoeM napisał:

Siemanko! 

Posiadam zacne monitory studyjne Focal CMS 65. Niestety stoją aktualnie na komodzie i "podkładkach" z książek no i basu trochę ucieka po tej komodzie.

Nie mam miejsca na typowe standy... 

Więc zastanawiam się nad kupnem jakiś podstawek biurkowych na monitory. 

Zrobiłem research i z tańszych podobno spoko są Adam Hall Pad ECO 2(75zl) a z droższych Auralex MOPAD (200 ZŁ) 

Teraz pytanie czy warto do tych droższych dopłacać? 

Jednak to tylko zbita gęsta pianka i płacić za nią 200zl trochę boli typowa Polska kieszeń hehe :E

Ktoś może ma/miał jakieś podkładki i może coś doradzić? 

Pozdro 🖖 

Takie używam

https://www.musicexpress.pl/pl/product/14325,alctron-epp-007-podkladka-podstawka-pod-monitory?Focus Spot 4Z ADJ 

ale czy coś dają to nie wiem, używam dla świętego spokoju ;) 

Osobiście nie dałbym takich milionów za Auralex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bob2000 napisał:

Takie używam

https://www.musicexpress.pl/pl/product/14325,alctron-epp-007-podkladka-podstawka-pod-monitory?Focus Spot 4Z ADJ 

ale czy coś dają to nie wiem, używam dla świętego spokoju ;) 

Osobiście nie dałbym takich milionów za Auralex.

Zastanawiam się czy daje to lepszy efekt niż warstwa dwóch grubych książek :D

Chyba się nie przekonam póki sam  nie kupię, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ma ktoś Focusrite Scarlett Solo 3gen? myślę nad zmianą behringera umc22 (24/48) na coś innego (24/192) tylko nie wiem czy jest sens (?), gra z Erisami E8.
Mam dwie scarletki 2i2 i presonus itwo, Behringera miałem krótko - zmiany w dźwięku są kosmetyczne - większość interfejsów gra dość przejrzyście. Jeśli szukasz większej ilości kolorów w dźwięku polecam coś w stylu Questyle 400 lub 600tki, albo Hugo 2 - u mnie z Tannoyami Reveal 802 i Erisami E8 grają świetnie.a52ab7dce7ac9ffb6cb76c84232369ec.jpg4c30a960d6be10ae21bb5c9d8dad4886.jpg
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIH Te taśmy na monitorach są jako zabezpieczenie przed skocznym kotem? ;) 

Jak wypadają Erisy 8 przy Tannoyach 802? 

Sam nadal siedzę z zestawem Fostex PM 0.5 MKII + PM 0.5 Sub MKII + focusrite 6i6 z zasilaczem DIY, ale myślę czy nie zmienić na jakieś większe paczki z membraną 8 cali. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10004]RIH[/mention] Te taśmy na monitorach są jako zabezpieczenie przed skocznym kotem?  
Jak wypadają Erisy 8 przy Tannoyach 802? 
Sam nadal siedzę z zestawem Fostex PM 0.5 MKII + PM 0.5 Sub MKII + focusrite 6i6 z zasilaczem DIY, ale myślę czy nie zmienić na jakieś większe paczki z membraną 8 cali. 
Tak, antykoty ;)
Tannoye miały być basowymi potworami wg recenzji ale z tej dwójki to one potrafią grać bardziej rozdzielczo i z większą przestrzenią. Erisy są spokojniejsze na górze. Obie pary dobrze się sprawdzają do muzyki rozrywkowej i filmów, nie są to jednak sprzęty dla miłośników detali i jasnego grania - tam polecam Adamy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RIH napisał:

Tak, antykoty ;)
Tannoye miały być basowymi potworami wg recenzji ale z tej dwójki to one potrafią grać bardziej rozdzielczo i z większą przestrzenią. Erisy są spokojniejsze na górze. Obie pary dobrze się sprawdzają do muzyki rozrywkowej i filmów, nie są to jednak sprzęty dla miłośników detali i jasnego grania - tam polecam Adamy!

Właśnie w sklepie muzycznym słuchałem tych 802 i wydawały się... No może nie kluchy ale takie zwyczajne ciepło grające z obfitym midbasem, a góry to zbyt dużo nie było.

To juz wiem, że na pewno nie ma sensu robić do nich drugiego podejścia. Może po prostu będę polował na Fostex PM841 Albo PM2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w sklepie muzycznym słuchałem tych 802 i wydawały się... No może nie kluchy ale takie zwyczajne ciepło grające z obfitym midbasem, a góry to zbyt dużo nie było.
To juz wiem, że na pewno nie ma sensu robić do nich drugiego podejścia. Może po prostu będę polował na Fostex PM841 Albo PM2 .
Niestety wiele monitorów jest bezwzględna wobec muzyki - jeśli ktoś miał wcześniej okazję używać głośników, zwłaszcza pasywnych, które mają "charakter" a potem przesiada się na monitory - może się mocno rozczarować - tu po pierwsze źródło jest bardzo ważne (interfejsy nie mają efektu WOW), jakość realizacji jest bardzo ważna i jakość muzyki jest istotna.
Nawet topowe monitory ze współczesnymi utworami popowymi potrafią brzmieć jak radio Kasprzak! ;)
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RIH napisał:

Niestety wiele monitorów jest bezwzględna wobec muzyki

Nie niestety. Takie jest ich zadanie bo one mają służyć do masteringu nagrań a nie do odsłuchu końcowego ;) . A to że komuś słoń na ucho nadepnął jak robił mastering...no cóż ;) . Ludzi których nie interesuje mastering, produkcja własnych nagrań itd. powinni się zwrócić w stronę rynku konsumenckiego. Niestety dzisiaj się wszystko odwróciło do góry nogami i sprzęt z sektora pro audio jest tańszy od tego dla zwykłego konsumenta...no chyba że kupuje się u chińczyków ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niestety. Takie jest ich zadanie bo one mają służyć do masteringu nagrań a nie do odsłuchu końcowego  . A to że komuś słoń na ucho nadepnął jak robił mastering...no cóż  . Ludzi których nie interesuje mastering, produkcja własnych nagrań itd. powinni się zwrócić w stronę rynku konsumenckiego. Niestety dzisiaj się wszystko odwróciło do góry nogami i sprzęt z sektora pro audio jest tańszy od tego dla zwykłego konsumenta...no chyba że kupuje się u chińczyków  . 
Niby tak ale ... nie ma żadnej standaryzacji monitorów studyjnych/bliskiego pola - wytycznych jaki przebieg wykresu (prezentacji dźwięku) to monitory a jaki nie - stąd ciężko stwierdzić kiedy monitory są wystarczająco "wierne" aby mieć zasadne przekonanie, że to mastering bliski oryginalnemu nagraniu - przyjęło się, że monitory obnażają niedoskonałości nagrania ale tu również bywają takie, które sporo narzucają (podkreślają podstawę basową, uwydatniają górne rejestry, poszerzają scenę).
Dlatego ja bym się wcale nie spinał, że to "monitory" - ja traktuje je jako mniej podkoloryzowane głośniki a jeśli podpiąć na prawdę barwne źródło - efekt potrafi być ciekawy. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posłuchałem jakiś czas temu Adamów A7 i chyba chciałbym spróbować takiego grania na co dzień. 

 

Pokój 15mkw. Miejsce odsłuchowe - niemal idealny trójkąt równoboczny 230cm.

Oczekuję dźwięku technicznego, "twardego" basu. BR z przodu.

 

Tutaj moje wątpliwości:

1. Czy monitory bliskiego pola będą w stanie zagrać w takich odległościach? Z przeczytanych tutaj wypowiedzi wynika że niektóre monitory w takiej odległości powinny dać radę.

2. Czy woofer 8" nie będzie za duży?

3. Zupełnie nie mam pojęcia jak wygląda "wypożyczanie" sprzętów w branży pro - znacie jakieś sklepy gdzie można czegoś takiego dokonać?

 

Wstępnie z padających tutaj propozycji wytypowałem 

Tannoy Reveal 802 (miła cena, obawiam się że mogą być lekko za ciemne wg. opisu RIH)

Adam Audio A7X - faworyt, od dawna o nich myślałem, a teraz po odsłuchu A7 chcę jeszcze bardziej

APS Aeon - tylko czy wersja pierwsza jest jeszcze dostępna gdzieś? Druga już trochę za droga jak na zakup bez ewentualnego odsłuchu...

Wydaje mi się że idealne dla mnie byłyby Fostexy 841 - jednak rozglądając się za ich następcami nic takowego nie znalazłem (może za słabo szukałem??)

 

Najbardziej istotna informacja dla mnie to - czy taka odległości ma sens? Jeśli tak to które kolumny zagrają najbardziej optymalnie w takiej odległości?

 

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hey! jestem tutaj nowy jak i mega zielony haha.

potrzebuję jakiś zestaw monitorów studyjnych do pokoju 3x4 z aktualnej oferty olx https://www.olx.pl/oferty/q-monitory-studyjne/ do 800zł.

Pomoglibyście mi wybrać coś z tej oferty? jestem na prawdę zielony jeśli chodzi o praktyczne działania monitorów ponieważ nie miałem nigdy z nimi kontaktu (aktualnie lece na głośnikach komputerowych intex) a chciałbym otrzymać jak najbardziej szczegółowe brzmienie.

Monitory używane będą do produkcji muzyki Trapowej (beaty) więc chciałbym żeby bass był jednak słyszalny ale nie zakłamany.

Monitory stałyby ok.20cm od ściany.

Z góry wam dziękuję i przepraszam za tą bezradność ale przeleciałem 30 stron forum i wszystko zaczęło mi się mielić w głowie, po prostu sam nie dałbym rady.

Edytowane przez metek19a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.04.2020 o 22:46, metek19a napisał:

hey! jestem tutaj nowy jak i mega zielony haha.

potrzebuję jakiś zestaw monitorów studyjnych do pokoju 3x4 z aktualnej oferty olx https://www.olx.pl/oferty/q-monitory-studyjne/ do 800zł.

Pomoglibyście mi wybrać coś z tej oferty? jestem na prawdę zielony jeśli chodzi o praktyczne działania monitorów ponieważ nie miałem nigdy z nimi kontaktu (aktualnie lece na głośnikach komputerowych intex) a chciałbym otrzymać jak najbardziej szczegółowe brzmienie.

Monitory używane będą do produkcji muzyki Trapowej (beaty) więc chciałbym żeby bass był jednak słyszalny ale nie zakłamany.

Monitory stałyby ok.20cm od ściany.

Z góry wam dziękuję i przepraszam za tą bezradność ale przeleciałem 30 stron forum i wszystko zaczęło mi się mielić w głowie, po prostu sam nie dałbym rady.

Mackie CR4 - poogladaj recki na jutub.

 

Panowie czy jest jakas roznica oprocz kontroli glosnoci przy podlaczeniu monitorow aktywnych (Presonus Iris 3.0) pomiedzy Line Outem, a Jackiem? (line-out to jack vs jack-jack)

Edytowane przez valgir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł na co wymienić lsr308? Męczą już mnie, wydaje mi się, że kiedyś więcej słuchałem muzyki i to właśnie ich zasługa, że teraz mniej 😕 Bas niby mocny ale gdzieś za plecami a na dodatek trzeba mocno odkręcić głośność, bass reflexy z tyłu blisko ściany to też słaby pomysł. Zastanawiam się nad tannoy reveal 802 (ale ich obecna cena w polskich sklepach trochę wysoka) tannoy gold 7 ktoś słuchał? Może lepiej u mnie się sprawi woofer 6,5 cala zamiast 8? Myślę też nad zestawem 2.1 dokładnie Syrincs M3-220 DT. Co uważacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie, nie dostaniesz subwoofer'a nadążającego za monitorami. Widzę, że Tannoy wypuścił nowe modele z serii Gold, oczywiście pewnie chłyt marketingowy,

bo w tej cenie nie spodziewałbym się jakości starych serii, ale kto wie, w każdym razie, przetworniki wyglądają zacnie. :wub:

Tannoy Gold 7

 

DSC04664.jpg

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 22:26, neonlight napisał:

Nie dziwne, że LSR cię męczą, one już tak mają, grają agresywną średnicą. ;) Łagodne monitory, wręcz kremowe, do długich odsłuchów to Focal Alpha 65 lub 80.

O! Jeżeli w przypadku pięćdziesiątek lsr vs alpha też tak jest, to raczej dobrze, że Focale były za duże i ich nie kupiłem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja poszukuję monitorów, które:
1) są małe 
2) nie mają bass reflexu z tyłu
3) mają wzmacniacz klasy D (najlepiej)

 

Większość kolumn tu polecanych jest zbyt duża.

Myślałem o czymś takim:
Adam A3X ( a/b)
Focal Shape 40 ( a/b)
KRK V4 S4 ( D)

Zauważyłem, że założyciel tego wątku aktywnie potępia KRK, w szczególności te tańsze.
Czy wszyscy ci, którzy porównują je z konkurencyjnymi produktami znanych marek i nie zgłaszają zastrzeżeń aż tak bardzo się mylą ?
Czy V4, V6, V8 też są takie złe i nieopłacalne?

Wiem, że temat obejmuje jedynie monitory aktywne ale czy moglibyście zaproponować przynajmniej kilka dobrych, sprawdzonych, pasywnych monitorów, lub projektów diy, najlepiej bez bassreflexu z tyłu ? 
Czy nikogo nie martwią problemy, które mogą wyniknąć np. z awarii elektroniki/zasilania w kolumnie aktywnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

chciałbym się dowiedzieć czy warto dopłacać do Focusrite Scarlett Solo 3rd gen czy lepiej oszczędzić i wybrać Behringer Uphoria UMC22. Ewentualnie wybrać coś zupełnie innego. Jestem przed wyborem między kolumnami a monitorami aktywnymi, i robię wycenę poszczególnych zestawów. Monitory, które mam na oku to Focal Alpha 80. Czy w ogóle jest sens iść w interfejs, jeśli planuje na tym wyłącznie słuchać muzyki? Kolejna sprawa to jakich kabli potrzebuję do takiego zestawu 🙂?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności