Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu do rozumienia? ZenekHajzer ma ADAM A7x i twierdzi, że wymiatają. Ja jestem po testowaniu ADAM A77x i stwierdzam, że są na tyle lepsze od A7x, że mogą konkurować z Focal Twin6.

 

Oto rzeczone modele:

4Day65_1.jpg

 

A77x to te poziome, a A7x leżą na nich (skrajnie po prawej). Wyjaśnione? :)

EDIT:

@down - A wiesz, że Twoje zdjęcie (przynajmniej mi) nie działa? :P Inna sprawa, że stawianie pionowo poziomych monitorów wpływa na scenę.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o poziomą konstrukcję, na dodanym przeze mnie zdjęciu widać, że nie każdy ich tak używa.

@up Standardowa odpowiedź działu IT: u mnie działa :D A jak takie ustawienie wpływa na dźwięk to nie wiem, bo nawet takich na oczy nigdy nie widziałem :) Po prostu sprawdzając co to za model trafiłem na takie zdjęcie i wkleiłem jako ciekawostkę.

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś porównywał Behringer B3030A do czegokolwiek? Zakupiłem ten model i jestem ciekaw ja ma się w odniesieniu do reszty wstawki.
Jedynie do mnie irytuje, to akustyka pomieszczenie, bo bas idzie w podłogę i dopiero zaczyna 'grać' przy wiekszej głośności. Pewnie za małe membrany, a za duża kubatura.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pomóżcie jak to ustawić?

 

UvH8aMh.jpg

 

Biurko ma 1.6m. Wysokość pomieszczenia 2.5m. Monitorki stoją na rogach biurka skierowane lekko w niebo na wysokości uszu. Jaki tego efekt? Dudni :( Ściany są gołe. Na oknie gruba sztora i firanka. Fostexy 0.4n. Może gdyby zamienić biurko z sofą miejscami?

Edytowane przez miszko77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba bym spróbował biurko pod oknem ustawić jeśli się da. A na gołe ściany to poradzi tylko jakieś umeblowanie, albo panele akustyczne, ale wątpię żeby wchodziły w grę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem miejsce ustawienia monitorów - w związku z czym potrzebuje zbalabsowanego połączenia od interfejsu (2i2). Z jednej strony to prawie 6 metrów z drugiej ponad 4 m (żeby ukryć kable) stąd moje pytanie: ktoś z Was zamawiał DIY przewody połączeniowe? - bo oglądając ceny gotowych o tych długościach oscylują w cenie monitora - a chciałbym zrobić to znacznie taniej...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie Ty masz "monitory", że kable kosztują tyle co jeden monitor? :P Przecież kable XLR-TRS albo TRS-TRS są dość tanie :)

 

http://www.thomann.de/pl/cat_cableguy~ncx.html?ccmem=1

 

Tu masz taki kabel za niecałe 50 zł:
http://www.thomann.de/pl/cordial_cfm6_mv_klinkexlr_kabel.htm

 

6863879_800.jpg

 

Cordial CFM 6 MV
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na polskim rynku - a myślałem właśnie o czymś na cordialu.

Dlatego pytałem - z nadzieją na taki link.

Dzięki.

P.s. a propos monitorów to te kable potrzebne mi są do Tannoy 802

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

cześć:)

za waszą namową wreszcie zakupiłem Tannoye 802. Grają fenomenalnie. Na razie używam je poprzez monitor link -> jack 3,5mm do karty dźwiękowej realtek, czyli dosyć słabo. Interfejs już do mnie jedzie, niestety zakupiłem złe kable - XLR -> Jack 6,3 stereo, tylko że żeński :P. Można z nich zrobić jakiś użytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś przez sieć - zwróć i kup takie:

http://guitarproject.pl/p/848/14660/kabel-mikrofonowy-rockcable-6m-30386-d6-f-xlr-jack-xlr-jack-kable-mikrofonowe-kable-i-zlacza-akcesoria.html

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

na pewno są OK? w opisie piszą, że to kabel mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - xlr wyskoczył żeński a powinien być męski. Podałem z uwagi na firmę. Jeśli chodzi o zbalansowane połączeniowe - najtańsza rozsądna oferta na polskim rynku (jaką znalazłem). Są praktycznie w każdym sklepie muzycznym - w wersji Jack - męski xlr. Poza tym wiele firm (sklepów muzycznych) składa je z komponentów więc inne cechy możesz sam wybrać.

 

P.s. Lirick - co po pierwsze ?

Połączenie TRS jest tam realizowane dla dwóch żył zbalansowanych ...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RIH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po pierwsze, że kable z jackiem mono nie są symetryczne. W kablu mono jest: sygnał+masa, w stereo masz: sygnał+sygnał z odwrotną polaryzacją+masa.

 

Reasumując - jeśli chcesz mieć zbalansowany tor monitorowy to kabel musi mieć wtyk XLR <---> wtyk jack 6.3 stereo (3-polowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to że ten kabel co wkleiłeś nie jest zbalansowany, jack jest mono tak jak napisał serekk.

Odpowiedni kabel powinien wyglądać tak: https://muzyczny.pl/157180_4Audio-MIC-15m-przewod-symetryczny-XLRm-TRS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że piszę o TRS a tam został TR - pewnie wyszukiwarka odsyła do zasobów tej firmy, które zostały na stanie.

 

Dzięki, że czuwacie :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RIH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy są jakieś monitory, tak do 2000-2500zł które są powszechnie znane z braku szumu wzmacniacza?

Miałem do czynienia z kilkoma modelami, które słyszałem u znajomych, takich jak krk, jbl, reloop i bodaj alesis.

Wszystkie szumiały, chodzi mi o szum wzmacniacza, tzn. wydobywający się z głośnika niezależnie od tego czy jest podłączone jakieś źródło, obecny nawet przy minimalnym ustawieniu głośności. Próbowane w różnych gniazdkach, bez żadnych urządzeń podłączonych w sieci, nowe budownictwo i prawidłowo uziemiona instalacja.

Czytałem że to jest bardzo typowa przypadłość dla wzmacniaczy stosowanych w tej klasie tańszych monitorach (a niekiedy nawet w sporo droższych).

Część ludzi to ignoruje, albo np. ma wysoki poziom hałasu tła, ruch uliczny, głośne wentylatory w komputerze itd.

Ja jestem wyczulony na ten szum, kiedy np. spokojnie go słyszę z odległości 2m, nie mówiąc o sytuacji kiedy monitory mam na biurku mniej niż 1m od głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myślę żeby moje erisy e8 wymienić na suba 10 cali i monitorki 5 calowe, idealne na biurko. Główny powód to niewiele basu przy niskiej głośności a służą mi głównie do słuchaniu rapu, czasami popu. Czy to jest dobry pomysł? Nie chce zrobić kroku wstecz, jak wy to widzicie i czy najtańszy dobry sub 10 calowy to temblor t10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem je postawić w powietrzu

Opanowałeś sztukę lewitacji?

Jeśli ścianę mają tylko z tyłu, odstęp od niej to rzeczywiście minimum 20cm, rozstawione będą od siebie na mniej więcej 1-1,5m, odległość punktu odsłuchowego będzie taka sama, a tweetery mniej więcej na wysokości uszu to powinno być okej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności