Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiesz, że każde z wymienionych grają zupełnie inaczej i wymagają innego ustawienia względem ścian / odległości / poziomu adaptacji akustycznej? ;)

 

Erisy E5 to bardziej 7 stówek. Podobnie jak Fostexy. Co do JBLi to są używki na Allegro/OLX. Poobserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że każde z wymienionych grają zupełnie inaczej i wymagają innego ustawienia względem ścian / odległości / poziomu adaptacji akustycznej? ;)

 

Erisy E5 to bardziej 7 stówek. Podobnie jak Fostexy. Co do JBLi to są używki na Allegro/OLX. Poobserwuj.

 

Masz może pojęcie jak wypadają E5 w porównianiu z LSR305?

Bo w temacie bardzo chwalone, a na zachodzie większość pisze, że JBL-e wypadają dużo lepiej jeśli chodzi o 'profesjonalne' zastosowanie (mam na myśli produkcję muzyki), natomiast Erisy porównują do zestawów hifi.

Przyjmując, że adaptację mam (panele z isovera) oraz optymalne ustawienie, tj sweetspot itd, co do odległości od ściany bass reflexu w jblach to miałyby jakieś 50-100cm.

Edytowane przez beybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na tyle miejsca, by LSR305 stały minimum metr od ściany to bierz JBLe :) jednakże miej na uwadze, że grają mniej "analogowo" i mają bardziej suchą manierę w graniu (za to lepiej schodzą w subbasie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze raz z nadzieją na życzliwą pomoc i rady.

 

Nowe Eriski E5 sterowane przez Scarlett 2i2 odmówiły posłuszeństwa, a właściwie jeden z monitorów :(. Usłyszałem delikatne/ciche jakby pyknięcie i monitor zaniemówił. Zamiana monitorów stronami wykluczyła uszkodzenie kanału w Scarlett - drugi monitor działa podpięty zarówno pod lewy jak i prawy kanał.

Sprzedawca oraz serwisant z Audiostacji zasugerowali bezpiecznik - wymiana nie pomogła. Wskaźnik na przednim panelu monitora się świeci, a monitor milczy.

Monitorki grały raptem parę godzin na niskim, rozruchowym poziomie głośności.

Może znacie jakieś inne metody sprawdzenia sprawności monitora, czy dać spokój i odesłać do serwisu. A może domagać się wymiany w ramach rękojmi.

 

Bardzo liczę na Wasze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj na niezgodność towaru z umową i żądaj wymiany na sprawny.

Żadnych napraw, zwrotów kasy i innych rozwiązań. Napisz, że potrzebujesz ich natychmiast jako sprawnego kompletu i wnosisz o przysłanie nowej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj na niezgodność towaru z umową i żądaj wymiany na sprawny.

Żadnych napraw, zwrotów kasy i innych rozwiązań. Napisz, że potrzebujesz ich natychmiast jako sprawnego kompletu i wnosisz o przysłanie nowej sztuki.

Tak też spróbuję zrobić, dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiały się wcześniej statywy Boston bs50 - zastanawiałem się nad ich zakupem ale podstawa pod monitor ma tam około 23 cm - reveal 802 są trochę większe (u mnie dochodzi jeszcze podstawka bitumiczna) - jak ze stabilnością takiego rozwiązania?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stand4me: http://www.musicexpress.pl/pl/product/12374,stand4me-air-mon-2-zestaw-2-x-statyw-monitorowy
Bardzo dobrze wykonane, nie wiem czy wszystkie sprzedają takie same na tych trójnogach. Co do stabilności, to tragedia. Podstawa powinna być dwa razy wieksza. Lekkie pukniecie i monitory będa leżec na ziemi.

 

BTW. Polecam sklep. Świetna obsługa i natychmiastowa wysyłka. Co nie można powiedzieć o innych. Wcześniej zrezygnowałem z zamówienia w innym sklepie.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W proponowanych przez Ciebie podstawa też ma około 23 cm - Tannoye stoją teraz na bitumicznych 25 na ponad 30 cm - przydałoby się trochę więcej cm na podstawie zakładając, że nie wydam połowy wartości monitorów na stojaki do nich...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy stand wygląda dość solidnie ale czy będzie stabilny pod ciężarem Focali Alpha 80? https://www.djshop.pl/k25,statywy/i16452,nowsonic,nowsonic-top-stand-mon-s.html

 

TOPSTAND_MON.jpg

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy stand wygląda dość solidnie ale czy będzie stabilny pod ciężarem Focali Alpha 80? https://www.djshop.pl/k25,statywy/i16452,nowsonic,nowsonic-top-stand-mon-s.html

 

Ja mając 8" jbla korzystałem z tego: http://allegro.pl/athletic-box-100-statyw-do-monitorow-studyjnych-i5988289513.html

Wszystko było w porządku, waga monitorów praktycznie taka sama z tego co widzę, no i tańszy od tego, który podlinkowałeś więc od siebie mogę jak najbardziej polecić.

Edytowane przez beybus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpis, prawdopodobnie wezmę statywy od Nowsonic (z uwagi na większą podstawę pod monitor). Rozmawiałem wczoraj z forumowiczem ElManiaque - opowiedział mi sporo o tych statywach i już jestem praktycznie zdecydowany.

 

Niestety ale przez Focale Alpha 80 wyleczyłem się z słuchawek :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale przez Focale Alpha 80 wyleczyłem się z słuchawek :(

 

A jak pisałem ludziom na forum "kupcie sobie monitory studyjne to odstawicie słuchawki" to się ze mnie nabijali :P

Przecież z jakiegoś powodu nie ulegam hype'om forumowym i zostałem przy zestawie Focal Spirit Pro + HM5 + Ety HF3 ;) uroki wsiąknięcia w sprzęt pro-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda, dla mnie na dzień dzisiejszy słuchawki to praktycznie tylko portable albo późną porą kiedy nie mogę odkręcić... I wtedy właśnie z pomocą przychodzi crossfed w Ican - dla ludzi przyzwyczajonych do słuchania na głośnikach jest jak błogosławieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do 600zł max co jest warte uwagi?

Z tego co się rozglądałem po używkach, to miałbym do wyboru Fostexy PM 0.4d (600) albo Erisy E5 (750~), jak rozumiem z tego najlepsze byłyby Erisy? Adaptację mam, zastosowanie do domowego studia.

Coś innego w tym budżecie?

Edytowane przez beybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 za Alpha 50? Zapomnij! :D Za taką kasę byłbym pierwszy w kolejce do kupowania! :P Przecież nominalnie one stoją po ok. 800 ZA SZTUKĘ.

Fostexy olej, bo seria z "d" na końcu nie jest już warta uwagi. Zostają tylko Eris E5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900 za Alpha 50? Zapomnij! :D Za taką kasę byłbym pierwszy w kolejce do kupowania! :P Przecież nominalnie one stoją po ok. 800 ZA SZTUKĘ.

 

Fostexy olej, bo seria z "d" na końcu nie jest już warta uwagi. Zostają tylko Eris E5.

 

900 za sztukę, ktoś źle sformułował ogłoszenie :D

Brać Erisy w takim razie czy może zaczekać na LSR 305 za jakieś 900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety ale przez Focale Alpha 80 wyleczyłem się z słuchawek :(

A jak pisałem ludziom na forum "kupcie sobie monitory studyjne to odstawicie słuchawki" to się ze mnie nabijali

Przecież z jakiegoś powodu nie ulegam hype'om forumowym i zostałem przy zestawie Focal Spirit Pro + HM5 + Ety HF3 ;) uroki wsiąknięcia w sprzęt pro-audio.

Podeślę Ci er4s to pogadamy o rewizji Twojego stadka słuchawkowego :)

Ze scarlett 2i4 już jest szał, że ja pierdziu. Aune X1s odlot.

Za to A7x z 2i4 i miękki fotel. Znikam przy nich na pół dnia co weekend.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Słuchałem ER4 od Maciuxa ;)
Ale HF3 + białe filtry to już tak blisko do brzmienia ER4, że nie warte jest dopłacania prawie 700 zł pomiędzy modelami (moje HF kupiłem nowe za 225 zł). Maciux też tak stwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dawałeś białe do esek? No atrybut ceny jest nie do zbicia - moje hf3 za 300 stówki, er4 nówki funfel nieśmigane, więc "trochę" drożej.

Za to za te Adamy i i yamaszkowe klawisze, to powinienem Ci gąsiorek najprzedniejszego samogonu podesłać za to żeś mnie na jedne naprowadził a drugie kupił.

Wracając do meritum tematu - jak ktoś ma hajs, to Adam A7x łamie konwencję genewską i spuszcza niemiłosierny wp#$@%€£dol wszystkiemu co w tej cenie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem. Słuchałem ER4 na stockowych. Różnica cenowa jest dla mnie jest dość istotna, bo Etymoticów używam max 1h dziennie, stricte mobilnie z iPodem. Za to oszczędność wsadzona w sprzęt do studia lepiej mi się odpłaci.

Co do zakupów to cieszę się, że tak Ci przypasowały. Kiedyś będę z Anią w Warszawie to może coś wymyślimy w kwestii tych samogonów. :P A ja po testowaniu A77x powiem Ci, że masz do czego dążyć po A7x (pod warunkiem, że zniesiesz ich poziomą konstrukcję) :)

Są tak dobre, że miałbym dylemat: Focal Twin6 czy ADAM A77x? ;)
A przecież różnica w cenie prawie dwukrotna!

900 za Alpha 50? Zapomnij! :D Za taką kasę byłbym pierwszy w kolejce do kupowania! :P Przecież nominalnie one stoją po ok. 800 ZA SZTUKĘ.

Fostexy olej, bo seria z "d" na końcu nie jest już warta uwagi. Zostają tylko Eris E5.

 

900 za sztukę, ktoś źle sformułował ogłoszenie :D

Brać Erisy w takim razie czy może zaczekać na LSR 305 za jakieś 900?

 

Jak masz opcję na to, by ustawić monitory minimum 50-100 cm od jakiejkolwiek ściany to bierz JBLe. W przeciwnym razie Presonusy zrobią lepszą robotę, bo są mniej wrażliwe na adaptację. Dodatkowo - w słuchaniu nieprodukcyjnym, filmach itp. Eris E5 mają przyjemniejsze brzmienie (zwłaszcza jak im na ten czas podbijesz nieco dół :P )

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności