Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

A mają oryginalne opakowania? Jak tak to mogę je dla kogoś odebrać, trochę się nimi pobawić :D, porównać z tymi które na dniach do mnie przyjdą i wrzucić jakiemuś kurierowi na pakę.


W końcu!
2016-03-01 14.15.36.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartek2525 dobrze obstawia, Alpha 50.

Specjalnie jechałem w godzinach szczytu przez całe miasto po regulator głośności do nich. Mówię typowi że chcę koniecznie czarny. Otwieram pudełko w domu - biały. Nosz k...

Edytowane przez Lirick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem fetysz kolorów.

Wybierasz czarny, bo czarny służy do pracy? :D:lol::D

 

A na serio: zdaj relację z pierwszych odsłuchów! Jestem ciekaw Twoich wrażeń (inni pewnie też) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia były o dziwo niezbyt pozytywne:
- Mega głośne, a przynajmniej w połączeniu z X1s. Wzmocnienie na monitorach ustawione na 0 (a mają jeszcze +6dB) i kompensacja na wejściu niezbalansowanym -10dBV (cokolwiek to znaczy). W Windowsie tak: 2% głośności to do nocnego słuchania, 3-4% normalne dzienne, 5-6% głośne. Więcej się nie odważyłem ustawić z uwagi na sąsiadów. Dlatego muszę sobie załatwić ten regulator jak najszybciej bo nie mogę prawie głośnością sterować, w przeciwieństwie do tego co ktoś kiedyś tu na forum sugerował. Przed chwilą właśnie je włączyłem zapominając że mam ustawione na 100%, na szczęście szybko wyłączyłem muzykę.

- Najpierw usłyszałem bass. Od razu coś mi nie pasowało. Rozłaził się, zamazywał średnicę, dudnił. To samo miałem w Solo 6C, więc szybko wydedukowałem że to wina mojego stanowiska - adaptacja zerowa, a nawet ujemna, mały pokój, zastawiony meblami jak tylko się dało i niestety takie są efekty. Musiałem zdjąć 6dB z dołu i teraz jest elegancko. Jednak bardzo mi szkoda, bo sam bass który wychodzi z głośnika jest genialny i można się nim delektować (a nie jestem bassheadem), świetne zejście, faktura i długo wybrzmiewa, ale to niestety działa na moją niekorzyść i dźwięk brzydko się odbija w moim pomieszczeniu. Pod tym względem chyba kupiłem ZA DOBRE głośniki.

- Szumią, i to mocno. Spokojnie da się to usłyszeć z odległości odsłuchowej, a jak się przyłoży ucho do głośnika to już w ogóle. Podczas normalnego słuchania to nie przeszkadza, a jak się słucha cicho wieczorem to denerwuje jedynie świadomość że ten szum tam jest, ale jakby ktoś nie wiedział to też by go nie wyłapał. Jedynie jak cicho puściłem jakiegoś vloga z youtube, gdzie ktoś tylko gada to miałem wrażenie że został nagrany z mocnym szumem, ale jak zapauzowałem to okazało się że to monitory. Jak nic nie gra to ratuje mnie jedynie to, że mam głośny komputer. Domyślam się, że w kilkukrotnie droższych modelach płaci się miedzy innymi za brak takich problemów.

Ale żeby nie było że jestem jedyny stuknięty i tak jeżdżę po monitorach, to cała reszta dźwięku jest po prostu piękna. Dokładniejszą relację zdam jak dłużej posłuchałem, bo jeszcze nie miałem możliwości się nimi nacieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale u mnie w pm841 zero szumów. Myślałem, że to może kwestia tego, że słucham z odległości 1.7m, ale kilka razy sprawdzałem z bliska i też nic. Chyba że to dlatego, że wzmocnienie na monitorach mam odkręcone ba 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na +6dB szumią jeszcze mocniej. Odkręćcie u siebie na 100% i zdajcie relację plizzz.

Edit: No ciągle nie mogę się nimi w pełni cieszyć bo pojawia się przeszkoda za przeszkodą. Dzisiaj jak udało mi się wymienić ten regulator na czarny, to za to zaistniała taka sytuacja: http://forum.mp3store.pl/topic/137560-modyfikacja-regulatora-glosnosci-do-monitorow-potencjometr/

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno zakupiłem Presonus eris e 4.5 i też mi szumiały. Czasami nawet dało sie coś usłyszeć będąc od nich na wyciągnięcie ręki ( w normalnym bliskim polu). Odesłałem tamte i dziś przyszły mi nowe. Poziom szumów taki sam. Widać taka już konstrukcja, emisja szumów własnych.

Możesz skorzystać z prawa konsumenckiego 14 dni na przetestowanie sprzętu i wyjaśnienie, ewentualny zwrot tak jak ja to zrobiłem, jezeli coś Ci nie odpowiada
Kiedyś coś słyszałem o serii alpha o tych szumach, ale nie zawadza sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał okazję posłuchać coś co gra równie dobrze ale tak nie szumi to może, na razie z nimi zostanę, za dobrze mi grają żebym przez taką bzdurę się z nimi rozstał. Następnych już na pewno nie kupię w ciemno. Jak się uporam z tym regulatorem Palmera to będę już szczęśliwy. Jeszcze jakby tego było mało, to ktoś sprzedał mi kabel 2xRCA<->jack z odwróconymi kanałami (albo przynajmniej ich oznaczeniem) :D. Bad Luck Brian jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyśleliście, że te "brudy" są większe z powodu połączenia NIEZBALANSOWANEGO? ;)
Serio, zbalansowany tor jest głównie po to, by wyłapać więcej syfów po drodze i je zredukować (odwrócenie fazy).

 

Polecam pożyczyć od kogoś interfejs i kable i sobie sprawdzić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to mnie koledzy nastraszyliście... Lada dzień będę miał u siebie Focale 80 i trochę się obawiam tych szumów. Jeśli szumy nie będą większe od hałasu generowanego przez stacjonarny PC to powinno być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to była kwestia rodzaju połączenia, bo szum jest taki sam z sygnałem i bez. Można by to sprawdzić odłączając kable od monitorów, ale na włączonych nie chcę tego robić, a jak wyłączę i włączę z powrotem to wzmacniacze są odcięte (auto standby) i budzą się dopiero po zapodaniu sygnału. Jakby się nadarzyła okazja pożyczyć od kogoś interfejs nawet na chwilę to na pewno skorzystam.

@Kapsel ty się nie obawiaj szumów, tylko bassu z 8". Nie wiem jakim pomieszczeniem dysponujesz, ale u mnie z 5" jest już za dużo.

Jeśli ktoś ma większe Alphy podłączone zbalansowanym to chętnie przyjmę informacje o poziomie szumów.

Edytowane przez Lirick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze instalacja elektryczna? To są czułe sprzęty :)

Nie wiem co mam jeszcze poradzić, bo u mnie zarówno Alpha 65 jak i 50 były cichutkie. No ale podpinałem je do UPSa, a do kompa szły zbalansowanymi kablami przez interfejsy Focusrite (Saffire 6 USB i Scarlett 18i20);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na instalację to już nic nie poradzę. Co najwyżej mógłbym kupić magiczny audiofilski oczyszczacz prądu, ale to kiedy indziej. Najpierw popróbuję z interfejsem jak mi się uda załatwić. Sam bym kupił, ale nie ma takiego który by spełniał 100% moich oczekiwań.

A ty nismo się nie wymiguj, wszystko twoja wina! :D
A tak na serio: dźwiękowo jest pierwsza klasa pod każdym względem. Chyba nawet przerosły moje oczekiwania. Nie mogę się do niczego przyczepić, a jedyne wady jakie znalazłem wynikają z kwestii użytkowych, na które można przymknąć oko (ucho?) jeśli się nie jest zbyt krytycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyśleliście, że te "brudy" są większe z powodu połączenia NIEZBALANSOWANEGO? ;)

Serio, zbalansowany tor jest głównie po to, by wyłapać więcej syfów po drodze i je zredukować (odwrócenie fazy).

 

Polecam pożyczyć od kogoś interfejs i kable i sobie sprawdzić. :D

z całym szacunkiem ale nie w kablach mających <5m

dorabianie filozofiji ..

Kurde, to mnie koledzy nastraszyliście... Lada dzień będę miał u siebie Focale 80 i trochę się obawiam tych szumów. Jeśli szumy nie będą większe od hałasu generowanego przez stacjonarny PC to powinno być w porządku.

spokojna twoja rozczochrana..

mam je i zwykły cardial w torze nawet potek od fosteksa i nic nie szumi

znaczy brumiła jedna kolumna ale to była wada fabryczna, działa w klasie A i nic nie szumi przy "oczekuję"- kable mają z 6 m :D

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - no to wyjaśnij mi inaczej "szumienie" Focali? Zwłaszcza, że wielu użytkownikom (w tym mi) nie szumią nic a nic.

 

Wina:

1. Aune,
2. Instalacji elektrycznej,

3. Kabli niezbalansowanych

 

Co innego może być przyczyną szumów (poza fizycznym uszkodzeniem monitorów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, moje PM0,5 też lekko szumią. Też podłączone niesymetrycznie do Aune X1S. Ale z tego co pamiętam sprawdzałem też "na sucho", bez sygnału i było to samo.

Stawiałbym na instalację elektryczną. U mnie nie ma nawet uziemienia i czasem jak sięgam do pokrętła regulacji czy włącznika to radiator potrafi mnie trzasnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem jak to jest z kontrolą jakości. Wiadomo, że chińczyki wszędzie palce maczają.
Wczoraj sprawdzałem po różnych gniazdkach i poziom szumów jest taki sam. (szum własny wzmacniacza).
Wydaje mi się że przy projektowaniu zapomniano o elementach odpowiedzialnych za niskie szumy (tranzystory czy jakieś układy)

Edytowane przez v-max89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to była kwestia rodzaju połączenia, bo szum jest taki sam z sygnałem i bez. Można by to sprawdzić odłączając kable od monitorów, ale na włączonych nie chcę tego robić,

czego się boisz jak po drugiej stronie nie będzie zwarcia ?? ale IMO test zbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie tego że słyszałem, że ktoś coś kombinował z kablami na włączonych monitorach i coś tam uwalił. Chyba nismo o tym wspominał przy okazji jakiejś aukcji z allegro.
Podłączyłem testowo jedną kolumnę bezpośrednio do gniazdka w ścianie. Szum taki sam. Jakaś specjalna listwa mogłaby pomóc na instalację czy to musi być jakieś duże i drogie ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś faktycznie wypożyczył jakiś interfejs audio + kable ale zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe.

 

Najtańsze listwy filtrujące jakie ktoś polecał na forum (Kubasz, jeśli dobrze pamiętam) http://www.filtercon.com.pl/?pfpz2-4-s-d-(filtr-przeciwzakloceniowy),8 ale czy pomogą w twoim przypadku ? Nie mam pojęcia, na pewno nie zaszkodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności