Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja bezprzewodowa ewoluowała - okazało się, że montaż Tannoy 802 będzie zbyt daleko od stanowiska ze sprzętem i nie opłaca mi się robić instalacji - dlatego potrzebuje niedrogo kupić do nich DAC / interfejs - będzie używany z netbookiem na win/lin. Moglibyście coś doradzić tak aby wykorzystać możliwości tych monitorów... (niedrogo czyli poniżej 1000 zł - nie będę używał mikrofonów itp - więc rozbudowany interfejs nie jest mi potrzebny, muzyka różna z naciskiem na elektroniczną).

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego - http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=214470, "MIXING WIRING CONFIGURATIONS".

 

http://www.portalnaglosnieniowy.pl/component/content/article/191-artykuy/1230-pospczenia-wtyczek-xlr-jack-14q-rca-cinch-i-speakon

 

No ja znalazłem po polsku. Ale jeszcze bardziej mi to namieszało bo tutaj jest jeszcze 3 sposób, kiedy jako 3 żyła robi ekran. Czyli wychodzi na to, że jak bym nie połączył będzie grało i nic nie wybuchnie (chyba :ph34r: ).

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja bezprzewodowa ewoluowała - okazało się, że montaż Tannoy 802 będzie zbyt daleko od stanowiska ze sprzętem i nie opłaca mi się robić instalacji - dlatego potrzebuje niedrogo kupić do nich DAC / interfejs - będzie używany z netbookiem na win/lin. Moglibyście coś doradzić tak aby wykorzystać możliwości tych monitorów... (niedrogo czyli poniżej 1000 zł - nie będę używał mikrofonów itp - więc rozbudowany interfejs nie jest mi potrzebny, muzyka różna z naciskiem na elektroniczną).

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

Ja od siebie mogę polecić Focusrite Scarlett 2i2. Używam od ponad pół roku, ani razu mnie nie zawiódł, super jakość.

 

 

Znalazłem coś takiego - http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=214470, "MIXING WIRING CONFIGURATIONS".

 

http://www.portalnaglosnieniowy.pl/component/content/article/191-artykuy/1230-pospczenia-wtyczek-xlr-jack-14q-rca-cinch-i-speakon

 

No ja znalazłem po polsku. Ale jeszcze bardziej mi to namieszało bo tutaj jest jeszcze 3 sposób, kiedy jako 3 żyła robi ekran. Czyli wychodzi na to, że jak bym nie połączył będzie grało i nic nie wybuchnie (chyba :ph34r: ).

 

 

Z linku który podałeś rozwiązanie z rysunku numer 6 chyba było by najbardziej odpowiednie, wzorując się na tym co jest tam napisane.

Edytowane przez bartek2525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych interfejsów nie miałem okazji słuchać, ale moim zdaniem Scarlett gra czysto i nic nie ubarwia, po prostu tak jak powinien.

Często spotykam się z tym stwierdzeniem - również w stosunku do monitorów ale sposób prezentacji dźwięku mają zupełnie inny.

Używasz go z Tannoy'ami?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jest jakaś wersja karty dźwiękowej na USB ze zbalansowanym - przy interfejsach mam wrażenie, że marnuje 50% ich możliwości...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

 

Oczywiście, że są. Wszystkie "ałdiofilskie" DAC-i mają wyjścia symetryczne. Tylko swoje kosztują :P Chociaż może i tańsze się znajdą, nie wiem.

 

Ot pierwszy z brzegu:

 

Back%202.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekaw jestem czy jest jakaś wersja karty dźwiękowej na USB ze zbalansowanym - przy interfejsach mam wrażenie, że marnuje 50% ich możliwości...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Oczywiście, że są. Wszystkie "ałdiofilskie" DAC-i mają wyjścia symetryczne. Tylko swoje kosztująChociaż może i tańsze się znajdą, nie wiem.

 

Ot pierwszy z brzegu:

 

Back%202.png

Coś mi zdjęcie kuleje - wiem, że "audiofilskie" są zbalansowane ale nastawiam się na coś tańszego :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu Aune S16. Jak taniej to chyba tylko interfejsy. Pewnie dlatego są tak popularne wśród tutejszych "monitorowiczów", chociaż większość i tak nie używa ich do produkcji czy nagrywania muzyki.

Dlatego wolałbym zwykły DAC ale jeśli korzystniej cenowo wypada 2i2 to koniec dyskusji

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy z "konsumenckich" DAC-ów z symetrycznymi wyjściami jaki udało mi się znaleźć:

http://audiomagic.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/matrix-audio/21603-matrix-new-mini-i.html

 

O ile dobrze myślę, jest jeszcze jedna rzecz, która daje przewagę interfejsom - mianowicie z poziomu interfejsu możesz regulować głośność monitorów. Ze "zwykłego" DAC-a już nie. Ale tutaj najlepiej niech się wypowie ktoś, kto takiego interfejsu używa bo ja to zielony w temacie jestem :P

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem sobie granicę 1000 zł - to poboczny projekt i nie zamierzam wydawać więcej. :)

 

P.s. "audiofilskie" itp. przez aux - blado ale Fiio E18 line out i jazz we flac :) - rozważam czy nie darować sobie interfejsu...

Edytowane przez RIH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy z "konsumenckich" DAC-ów z symetrycznymi wyjściami jaki udało mi się znaleźć:

http://audiomagic.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/matrix-audio/21603-matrix-new-mini-i.html

 

O ile dobrze myślę, jest jeszcze jedna rzecz, która daje przewagę interfejsom - mianowicie z poziomu interfejsu możesz regulować głośność monitorów. Ze "zwykłego" DAC-a już nie. Ale tutaj najlepiej niech się wypowie ktoś, kto takiego interfejsu używa bo ja to zielony w temacie jestem :P

to zalezy od DAC-a np w M-dac+ mam mozliwosc ustawienia na sztywno wyjscia( 0dBr 2.2Vrms lub +3dBr 3.1Vrms) lub Adjustable -sterowane pokretlem glosnosci:) lub Pilotem :) ale to ponad budzetowe jest x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności