Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Skoro poruszany jest wątek z Eris'ami 5 to mam pytanie do użytkowników. Posiadałem Maudio bx 5 d2 i byłem z nich bardzo zadowolony gdy był to odsłuch "biurkowy". Gdy odjechałem na 3.5-4m od nich to niestety cała ich mięsistości się rozmyła. Do aktualnego pomieszczenia planuję Erisy 5 i odsłuch w okolicach 2.5m od nich. Spodziewać się tego samego efektu czy 5.25" i ich moc sprawia, że dalej będzie to wszystko "gadało z mocą"?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Skoro poruszany jest wątek z Eris'ami 5 to mam pytanie do użytkowników. Posiadałem Maudio bx 5 d2 i byłem z nich bardzo zadowolony gdy był to odsłuch "biurkowy". Gdy odjechałem na 3.5-4m od nich to niestety cała ich mięsistości się rozmyła.

 

Podpowiedź: zastanów się dlaczego te sprzęty nazywają "aktywnymi monitorami BLISKIEGO pola"? :P

 

To powinno wiele rozjaśnić. Ogólnie to nie polecam 5" na dystans powyżej 2 metrów. Daj znać jaki masz budżet bo jak tylko 1000 za parę to lepiej Ci będzie poszukać używek niż pakować się ponownie w 5" woofer :)

 

Poza tym, te M-Audio słyną z dosyć obfitego dołu (jak na swój rozmiar), a Ty pewnie jeszcze trzymałeś je przy ścianie, co wraz z tylnym bass-refleksem tworzyło spotęgowaną ilość dolnych rejestrów (ich jakość to już inna kwestia ;) ). Erisy nie dadzą Ci tyle "mięcha", dlatego przemyśl np. Focal Alpha 50 lub poszukaj używek z wooferem 6,5-8".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem monitorów Presonus Eris E5, chciałbym napisać szczęśliwym posiadaczem, ale niestety nie do końca radość po mnie spływa. Dźwiękowo bardzo dobrze się prezentują, panel ustawień na tylniej ściance to bardzo miły dodatek, gabaryty małe, ale dźwięk zaskakuje i w sumie już wiem, że monitory to dla mnie sprzęcik - kolumny pasywne idą w odstawkę.

To co mi się absolutnie nie podoba to odgłosy pracy wbudowanego wzmacniacza. Z bliska (a przecież to monitory bliskiego pola!) słychać wyraźny hiss na głośniku wysokotonowym :-(

Moje pytanie zatem - E5 tak mają? Inne tanie monitorki też tak syczą? Czy z moim słuchem coś nie tak? Podpięte do interfejsu Scarlett 2i2 po TRS/XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam interfejsy Focusrite + Erisy E5 i zero "hiss". Monitorki nie powinny syczeć ani nic takiego.

Może to kwestia instalacji elektrycznej? Spróbuj je wpiąć w inne gniazda niż do tej pory (a jeśli słuchasz z lapka to spróbuj odpiąć go od zasilacza i puścić muzykę, kiedy komp jest wyłącznie na baterii), jeśli to nic nie da to znaczy, że jest jakaś wada egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismovsky, nie zgodze sie z Toba w tej kwestii, poniewaz wszystkie monitory, jakie posiadalem/sluchalem mialy hiss, mniejszy lub wiekszy, ale go mialy

i podobno jest to normalne przy monitorach aktywnych, a nawet przy stacjonarce Hi-Fi sie zdarza ;).

 

Odsluchy byly przeprowadzane z kompa i bez jego "towarzystwa", w innym pomieszczeniu ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno orzec, miałem tylko jedne monitory i było to coś pomiędzy szumem, a syczeniem. z lekkim, subiektywnym wskazaniem na to pierwsze :) nie wydawało mi się to niczym nadzwyczajnym, ale może denerwować z bliższej odległości.

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż przyłożyłem ucho, chłopaki.

I wiecie co? Na normalnej głośności jest "hiss", ale tylko z 15-20 cm od tweetera. Dalej już go nie słychać. Ja nie wiem jak Wy macie wpięte te sprzęty i jak ich słuchacie, że Wam tak to wadzi :P

 

Moje są wpięte w UPSa, a ten w jedyne nieprzenoszące zakłóceń gniazdo w pokoju i mam ciszę. :) kable oczywiście to XLR-TRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż przyłożyłem ucho, chłopaki.

 

I wiecie co? Na normalnej głośności jest "hiss", ale tylko z 15-20 cm od tweetera. Dalej już go nie słychać.

aaaa :) to chodzi o szum zasilania :)

słychać go tak jak napisaŁ nismo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam interfejsy Focusrite + Erisy E5 i zero "hiss". Monitorki nie powinny syczeć ani nic takiego.

 

Może to kwestia instalacji elektrycznej? Spróbuj je wpiąć w inne gniazda niż do tej pory (a jeśli słuchasz z lapka to spróbuj odpiąć go od zasilacza i puścić muzykę, kiedy komp jest wyłącznie na baterii), jeśli to nic nie da to znaczy, że jest jakaś wada egzemplarza.

Dzięki na pomysły, ale posprawdzałem możliwe opcje i zostaje wersja - ten model tak ma. Trochę inaczej je ułożyłem i można żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę większy budżet możesz zrobić coś na zamówienie np. na głośnikach beyma z serii Pro. Ja zamówiłem sobie 2 monitory aktywne na [wymoderowano]
Robią na zamówienie praktycznie wszystko i nawet w stosunkowo dobrych cenach

Edytowane przez SlawekR
panu już dziękujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz trochę większy budżet możesz zrobić coś na zamówienie np. na głośnikach beyma z serii Pro. Ja zamówiłem sobie 2 monitory aktywne na www.spamerzy.nadrzewo.com.pl

Robią na zamówienie praktycznie wszystko i nawet w stosunkowo dobrych cenach

 

Jednopostowcom uporczywie reklamującym jakiś szajs to my dziękujemy. Poszedł raport.

Edytowane przez SlawekR
@Nismovsky jak cytujesz spam to wycinaj linki, nie ma co im pomagać przez powielanie :)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności