Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Na upartego można, ale w 2i4. Podpinasz każdy RCA pod osobny input na froncie Scarlett (2x kabel RCA-Jack 6.3), a monitory normalnie na output z tyłu. Wtedy masz obok dużego pokrętła taki potek z polami "input / playback". Jak przekręcisz go na input to będzie grało z Playstation, a jak playback to z kompa.
Wada? Żeby to działało musisz mieć cały czas włączonego kompa, żeby interfejs działał.

 

Focusrite-Scarlett-2i4-USB-Audio-Interfa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak napisałem?

 

Podpinasz każdy RCA pod osobny input na froncie Scarlett (2x kabel RCA-Jack 6.3), a monitory normalnie na output z tyłu.

 

Czyli OBA inputy masz mieć zajęte (bo inaczej syngał z PSa będzie w mono). Takie coś:
1454968-a.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie. Jak zerkniecie na kategorię "monitory studyjne" na Allegro to widać z czego ludzie rezygnują: KRK, Behringery, Yamahy... Polecane przeze mnie Focale to ultra-rzadkość na rynku wtórnym, podobnie jak wyższe Erisy od Presonusa. ;)

A do dalszych chętnych proszę: piszcie w dziale "kupię" :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nismo podniosłem trochę stojak 2 mm i tyle samo same głośniki (Alphy80) od przodu tak że są skierowane lekko do góry - IMO jakby lepiej (5x6 m)

na pewno jak się stoi dalej ale to raczej oczywiste

góry wcale mi nie brakuje, nie jest taka głośna jak w słuchawkach bo wiadomo czemu je podkręcają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Zapomnijcie. Jak zerkniecie na kategorię "monitory studyjne" na Allegro to widać z czego ludzie rezygnują: KRK, Behringery, Yamahy... Polecane przeze mnie Focale to ultra-rzadkość na rynku wtórnym, podobnie jak wyższe Erisy od Presonusa. ;)

 

A do dalszych chętnych proszę: piszcie w dziale "kupię" :P

 

Tak, ustrzelić naprawdę sensowny monitor na rynku wtórnym jest cięzko.

 

Swoją drogą, ciekawe, co to jest warte: https://www.pioneerdj.com/en/news/2015/rm-07-and-rm-05 ...przetwornik niby TADa, może uda mi się na dniach posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sonicsense.com/resourcecenter/reviews/studio-monitors/studio-monitor-comparison

 

Bardzo fajne porównanie większości monitorów. Szkoda tylko, że zabrakło Focali. :(

Swoją drogą Presonusy E8 grają okropnie, chyba, że wyszedł jakis błąd przy ustawieniu/nagrywaniu. Na plus PM841! - czuć przejrzystość dzięki 3-way.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha!
Słuchanie monitorów z jakiejś stronki internetowej w formie plików audio :P

 

To jak porównywanie jakości obrazu w nowych telewizorach, podczas oglądania ich reklam na starym TV ;) Równie bezcelowe.

 

No chyba, że masz absolutnie obiektywnie ultra-neutralny tor słuchawkowy i liniowy słuch na poziomie skrzyżowania najlepszych realizatorów brzmienia z nietoperzami czy delfinami (spróbuj to napisać na forum to rozpoczniesz masywną goownoburzę :P ).

 

W przeciwnym wypadku efekty porównań będą zależeć od tych wszystkich wadliwych elementów (z Tobą włącznie), przez które może Ci umknąć fakt, że:
1. Mikrofony też mają swoją charakterystykę zbierania,

2. Ustrój akustyczny / ustawienie względem ścian czasem preferuje jedne modele, karcąc inne.

3. Płaskie ustawienie EQ na tylnym panelu monitorów nie zawsze oznacza to samo u każdego producenta,

4. Każdy dobiera inne utwory testowe.

 

To tyle ode mnie w kwestii "odsłuchiwania monitorów online" ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie słuchawek testowanych w ten sam sposób (najlepiej takich, które znasz) - są filmy na YT. Serio, to nawet oglądu na sytuację nie wprowadza, już wolę czytać wypociny w branżowych recenzjach... :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie idealnie spasuje charakter Sabre pod nie, puki co mogę sobie DX90 podpinać bo w miarę jasny jest.

@hibi słuchasz 80 tek z dx90 ? Używasz obecnie jakiegoś stacjonarnego daca? Może coś polecisz ?
Też, bravii ale to do filmów. CD to podpinam pod Asusa bsd750 czy jakoś tak. Z kompa leci przez hiface daca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga.. uwaga!

Pragne poinformowac, ze moje skomlenie odnosnie schowanej, tudziez obcietej gory, bylo spowodowane zlym polaczeniem zrodla z DAC-iem, a mianowicie moj

box multimedialny ma skopane wyjscie optyczne, przez co ucierpialy wspomniane wysokie tony, rozdzielczosc, dynamika oraz otwartosc dzwieku.

 

Po podlaczeniu LG G3 po usb-otg do Teac-a, a nastepnie XLR-ami do Focal-i Alpha80, przysiadlem z wrazenia i przesluchalem kilkadziesiat utworow, w konsekwencji

czego zapomnialem o koledze i nie wyslalem mu wzmacniacza, ktorego ode mnie kupil (sorka Mateusz, mam nadzieje, ze rozumiesz :D).

 

Takze Panowie i Panie, szturmowac sklepy w poszukiwaniu Focal-i Alpha, bo graja z rozmachem i jednoczesnie z wielka kultura, co w tej cenie jest bardzo trudne do

osiagniecia, a w pasywkach wrecz nieosiagalne.

 

Przepraszam wszystkich za wprowadzenie w blad, a w szczegolnosci tych, ktorzy kierowani moja bledna opinia zrezygnowali z ich zakupu -_-.

 

Edit.

I jeszcze jedno, gdyby kolega Nismovsky nie rozdmuchal na forum info o Focal-ach, to prawdopodobnie bym ich nie kupil, wiec dzieki wielkie Nismo..

You've made my day :).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dowiedzieć się, że moje peany na temat Focali Alpha są jednak w 100% słuszne i jedyny co do nich zarzut właśnie odszedł w niebyt :P

 

PS. Za takie namawianie Skylark powinien mi odpalić dobry rabat jak będę kupował moje sztuki :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności