Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny "nabijacz postów"?

A może edytuj swój post i napisz konkrety? Rodzaj muzyki, pomieszczenie, rozkład mebli, ilość miejsca na biurku, PRÓG CENOWY itd...

Nikt tu nie jest jasnowidzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzębuję porady czy warto kupić monitory czy lepiej ze względu małe, wąskie pomieszczenie (6,5m2, szer 1,4, głośniki na półce przy ściane o gł 40cm, zdjecie w załączniku) i niezbyt dobre żródła (obecnie clip sport, zastanawiam nad kupnem fiio x1) wybrać Edifery R1600 TIII.

 

Słucham głównie muzyki klasycznej (nie muszą być super studyjne, szczcegółowe tylko dobrze się słuchało).

Czy warto kupić tannoy 502, eris 5 (650 to max jaki mogę wydać na 1xmonitor) czy może parę (+mają włącznik z przodu) eris 4,5 (BR z tyłu ;/, od ściany byłoby 22cm, ale mają jakąś opcję " wartość tłumienia niższego zakresu pasma [bez tłumienia, -2 dB i -4 dB]") albo behringer ms20,40 albo coś innego?

Mogę też wydać 500zł na x1 albo jakiś dac do clipa, jeśli to coś pomorze.

Zdjęcie0588.jpg

Edytowane przez rishion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty chcesz podłączyć monitory aktywne do clip sport czy fiio x1? R1600 TIII miałem, grały poprawnie, fajnie wykonane, do laptopa na posłuchanie muzyczki przez kobietkę się nadają ale nic więcej, potrzebują też lepszego źródła niż telefon czy zintegrowana karta dźwiękowa. Do takiego pomieszczenia to lepiej kup słuchawki i konkretne źródło skoro masz tyle hajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@outro Tannoye można podłączyć przez Aux in (jest kabel w komplecie). Ale skoro wg. nismovsk'iego monitory w tym pokoju nie mają sensu to mogę coś lepszego kupić?

Solo 6,7c potrzebują miejsca, wyższe Edifery to przedewszystim większa moc, więcej wejść, bt, rzeczy których nie potrzebuję. Mam nadzieję, że chociaż R1600 TIII będzie o wiele lepszy od starej "wieży"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację da radę to tak podłączyć, tylko czy to dobrze napędzi? Głośniki (r1600) też się da podłączyć do telefonu ale jakość dźwięku, dynamika, głośność jest o wiele niższa jeśli porównać do karty dźwiękowej z komputera. R1600 podłączałem do różnych źródeł i na każdym było inaczej. Jeśli jednak to nie ma znaczenia jak i do czego podepniesz tannoy to właśnie je bym brał, przynajmniej kupisz coś dobrego a nie coś żeby tylko było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statywy to mój ostatni zakup, teraz czas wymienić głośniki na monitory. Dawajcie też swoje biurka bo fajnie się ogląda :P

beavqd.jpg

20st0gm.jpg

 

 

Odstaw statywy z kolumnami i biurko do przodu o pare centymetrów (a najlepiej najdalej jak możesz) jeśli masz taką możliwość, dzięki temu te kolumny zaczną grać nowym życiem (też je miałem, przesiadłem się na R2730DB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mylisz się, to nie ma nic do rzeczy, u mnie miało to ogromny sens, bas wali do mnie a nie po ścianach, przy ścianie scena była scentrowana, gdy odstawiłem grają zupełnie inaczej, tak jak powinny.

Edytowane przez kryhoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawa konstrukcja. Dobre są, czy nie warto? Na biurko do kompa.

Poza tym orientuje się ktoś, który z głośników 5, 6 cali w cenie do 1600zł jest dźwiękowo najbardziej zbliżony do słuchawek DT150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać teraz jak różne mamy postrzeganie brzmienia. Dla mnie "kopa" to mają Tannoy Reveal, a KRK RP[x] G2 są zamulone na przełomie dołu i średnicy. Łoją mi niemożebnie tym mid-basem jak właśnie beatsy.

Pewnie dlatego są tak lubiane przez domorosłych producentów rapu i "rytmicznej elektroniki tanecznej" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniej więcej wypada jakość dźwięku w Focusrite Scarlett 2i4 lub 6i6 względem konsumenckiego sprzętu (czyli sprzętów znanych na forum) ?

W najbliższym kwartale będę chciał kupić jakiś konkretny mikrofon i z XLR wydaja się ciekawsze od tych już z interfejsem wbudowanym na USB. Przy okazji stacjonarne audio chciałbym zmienić z typowego stereo na mniejsze głośniki lub właśnie monitory bliskiego pola. Wtedy zakup takiego 2i4 ma sens bo tylko dla mikrofonu to za duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dawno nie słuchałem niczego konsumenckiego, ale powiedziałbym, że Objective2 (z tym że bierz poprawkę, bo O2 to słuchałem ładnych parę lat temu).

 

6i6 jest o tyle fajny, że ma 2 niezależne wyjścia słuchawkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać teraz jak różne mamy postrzeganie brzmienia. Dla mnie "kopa" to mają Tannoy Reveal, a KRK RP[x] G2 są zamulone na przełomie dołu i średnicy. Łoją mi niemożebnie tym mid-basem jak właśnie beatsy.

 

Pewnie dlatego są tak lubiane przez domorosłych producentów rapu i "rytmicznej elektroniki tanecznej" ;)

Ale ja pisalem o DT150, ze maja "kopa", ale w sensie, ze jest podbity bas, ilosciowo, nie jakosciowo :). To samo tyczy sie KRK, pelna zgoda, ze jest podbity wyzszy bas i troche zachodzi na srednice.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie KRK RP6, na 99% Focal Alpha60.

 

 

No i widać teraz jak różne mamy postrzeganie brzmienia. Dla mnie "kopa" to mają Tannoy Reveal, a KRK RP[x] G2 są zamulone na przełomie dołu i średnicy. Łoją mi niemożebnie tym mid-basem jak właśnie beatsy.

Czyli Alpha, ewentualnie Reveal, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności