Jump to content
  • ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By kuba7jp
      Dokonałem zakupu monitorów Eve Audio SC 207 (wcześniej korzystałem z KrK Rp 6 G3) i problem polega na tym, że strasznie zaczął dudnić mi bas w moim pomieszczeniu.
      Zacząłem się zastanawiać nad tym czy nie jest to wina bass reflexu, który jest umiejscowiony z tyłu głośnika a głośniki wiszą przy ścianach około 20-25 cm od ściany, przy czym pokój ma około 12m (3 na 4).
      Może zamiana Eve na Adam Audio A7x , które mają bass reflex z przodu by coś pomogła?

Jak w ogóle mają się te odsłuchy do siebie?

• By Mlz
      Cześć! 
      Od jakiegoś czasu zacząłem czuć potrzebę głębokiej ciszy. Zawsze kiedy przystępuję do pracy, zakładam stopery, by mnie nic z zewnątrz nie mogło rozproszyć. Niestety stoper są ,,takim sobie" rozwiązaniem, bardzo pomagają - ale to jeszcze nie to. Poszukuję słuchawek, które byłby w stanie służyć mi jako stopery z głośnikami. Jeśli chodzi o ich jakość, to nie jest to pierwszy priorytet, bo na tych słuchawkach będę słuchać co najwyżej materiałów technicznych, ewentualnie jakiś podcastów, zresztą od jakiegoś roku zanikła mi audiofilia - w związku z tym, preferowałbym konfigurację bezprzewodową bluetooth. Dodam, że jeśli chodzi o mobilność to źródłem byłby mój iP 6s+ bez żadnych sterydów (tak więc inwestycja w słuchafony wyższej klasy tym bardziej nie ma sensu).  Słuchawki mogą być też po kablu, byle dało się je przenosić (czyli bez stacjonarnego nadajnika).

W skrócie; bezprzewodowe słuchawki do słuchania ciszy (co w zasadzie może się zmienić, jeśli znajdę coś bardziej uprodutywniającego do słuchania, jak cisza ), niekoniecznie klasy premium, jeśli chodzi o jakość dźwięku, bo narazie i tak nie miałbym do czego tego podpiąć. Byłoby super, gdyby były w stanie wytłumić dochodzący gwar uliczny z otwartego okna, czy np. taki, jaki panuje w komunikacji miejskiej.
      Ile musiałbym wydać minimum na taki setup? I jak ogólnie sprawuje się ta cała redukcja szumów, aktywne tłumieni.e, czy jak zwał, tak zwał

Z góry dzięki za wszelkie porady i przemyślenia
    • By Superata
      Od jutra zapraszamy na odsłuchy dwóch najnowszych DAPów Astell & Kern. 
      Emocje rosną

• By FJB
      Witam,
      przymierzam się do zakupu zestawu do słuchania płyt CD oraz vinyli na monitorach studyjnych. Chciałbym ten zestaw zbudować z:
      - monitorów studyjnych z basem z przodu (ze względu na konieczność postawienia ich blisko ściany), które nie będą wrażliwe na brak adaptacji akustycznej innej niż meble. Chcę je podłączyć do odtwarzacza CD, gramofonu i interfejsu audio (Focusrite Scarlett 2i2 lub 2i4). Cena do 2000zł. Myślałem o Presonus Eris E8, Fostex PM841 i Focal Alpha 80. Monitory te będą używane tylko do słuchania muzyki z w.w. urządzeń w pokoju o powierzchni ok 18m2.
      - gramofonu najlepiej z wbudowanym wzmacniaczem, który będzie współgrał z monitorami. Budżet to 1500-2000zł. Znalazłem coś takiego: Audio Technica AT-LP5.
      - oraz z odtwarzacza CD, który będę mógł podpiąć bezpośrednio do monitorów w cenie max 1500zł. Znalazłem coś takiego: Yamaha CDS300
      Mam nadzieję, że trafnie opisałem to co chcę kupić i do czego ma to służyć. Jeśli nie, postaram się wyjaśnić wszystkie niejasności.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy