Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, GABRIEL BABICZ napisał:

Nie wiem czemu ale ostatnio na moich th900 mk ll przerywa mi dzwięk jak poruszam kablem Jedna strona jest ok ale druga czasem małe poruszenie i dzwiek w kopule zanika lub jest cichy 

Oryginalny przewód? Piny wtyków przeczyszczone? Jak zamienisz wtyki stronami to problem przenosi się do drugiej muszli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Akustik napisał:

Oryginalny przewód? Piny wtyków przeczyszczone? Jak zamienisz wtyki stronami to problem przenosi się do drugiej muszli?

Zbalansowany przewód to z nim jest problem ten fabryczny nie jest używany bo jest za cichy vs bal Nie wiem od czego zmechacił mi sie przewód powyżej napisu fostex jest jaśniejszy i jakby małe dziurki są na kablu Nie próbowałem zamieniać na 2 strone ,najgorsze że słucham muzyki i nagle po 1 stronie cisza lub pojawqia sie dzwiek i zanika Czasem jak dobrze położe kabel np oparty o stojak i nim nie ruszam grają obie strony bardzo głosno czyli normalnie Nowy kosztuje 1100zł i szkoda mi było by go kupować wolał bym tego uratować 

IMG_5942.jpg

IMG_5932.jpg

IMG_5934.jpg

IMG_5935.jpg

IMG_5936.jpg

IMG_5938.jpg

IMG_5939.jpg

IMG_5940.jpg

IMG_5942.jpg

IMG_5943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GABRIEL BABICZ napisał:

Zbalansowany przewód to z nim jest problem ten fabryczny nie jest używany bo jest za cichy vs bal Nie wiem od czego zmechacił mi sie przewód powyżej napisu fostex jest jaśniejszy i jakby małe dziurki są na kablu Nie próbowałem zamieniać na 2 strone ,najgorsze że słucham muzyki i nagle po 1 stronie cisza lub pojawqia sie dzwiek i zanika Czasem jak dobrze położe kabel np oparty o stojak i nim nie ruszam grają obie strony bardzo głosno czyli normalnie Nowy kosztuje 1100zł i szkoda mi było by go kupować wolał bym tego uratować 

Pytałem o zamianę kanałów aby wyeliminować ewentualny problem z wtykiem / gniazdem.

W tej sytuacji wygląda to na mechanicznie uszkodzoną żyłę kabla. Raczej bez lutowania się nie obejdzie. Jeśli nie posiadasz sprzętu i wiedzy jak to załatwić to możesz zgłosić z się do forumowych magików od kabelków z działu DIY może oni coś poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolejna wersja Limited Edition. Biała perła. 40 lub 50 sztuk na USA (zależnie od źródła). Ciekawe czy w Europie będą dostępne. Podobno ma mieć inne strojenie niż oryginał: "Anniversary" audio tuning featuring smooth and focused low-end response.

 

https://www.headamp.com/products/fostex-th900mk2-white

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, majkel napisał:

Jak dla mnie, sporo japońskich słuchawek, w tym TH900, to konstrukcja niedomknięta. O! :ph34r: 

Coś w tym jest bo zarówno np takie d7200/9200 jak i Sony z7m2 to właśnie takie ło niedomknięte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech godzin jestem posiadaczem 900ek mk2.Pierwsze wrażenie było świetne, im dłużej słucham tym bardziej wiertło uwiera mnie w mózg.Na razie to jest słuchane na aune s6 i tu kieruje do was pytanie.Nie wiem jak ja tyle kabony nazbieram odrazu ale potrzebuje nowego wzmaka, może być combo.Po pierwsze, złagodzić tą cholerną góre.Talerze, bardziej krzykliwe wokale są niesłuchalne.Przez tą górę one są cholernie agresywne.Czasami mam wrażenie że mam 1770pro na głowie ale nie przez góre tyko tą agresje, prosto na morde

Kolejna sprawa, mała scena.To zapewne wina S6 ale jak sobie porównam do t5p to jest nawet gorzej.W t5p solówki w slayerze są rozciągnięte, mocno pourywane na boki.Tutaj tak nie jest, tutaj jest poprostu optymalnie.Spodziewałem się że tej klasy słuchawki mnie sceną może nie zmiażdżą ale będe lepsze od t5p, nic takiego na razie sie nie stało.

Dobrze sie generalnie słucha metalu, nie odczuwam aż tak mocno sztuczności dzwięku o czym sporo czytałem ale ta góra mnie poprostu zniechęca.Ona nie jest może aż tak tragiczna jak np w MSR7 ale jest nachalna, agresywna.To jest dla mnie niedopuszczalne z tego względu że ja sie męcze przy takim podawaniu mi muzyki..

Budżet maks 7k.Poratujcie bo czuje potencjał przy lepszym wzmaku.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deftones9 napisał:

że tej klasy słuchawki mnie sceną może nie zmiażdżą

Ale jakiej klasy? Cenowej? Te Fostexy to po prostu c**jowe słuchawki są. Te Beyery lepsze. Ale można zaklinać rzeczywistość tak długo, aż nawet straszny badziew się spodoba.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deftones9 napisał:

Od trzech godzin jestem posiadaczem 900ek mk2.Pierwsze wrażenie było świetne, im dłużej słucham tym bardziej wiertło uwiera mnie w mózg.Na razie to jest słuchane na aune s6 i tu kieruje do was pytanie.Nie wiem jak ja tyle kabony nazbieram odrazu ale potrzebuje nowego wzmaka, może być combo.Po pierwsze, złagodzić tą cholerną góre.Talerze, bardziej krzykliwe wokale są niesłuchalne.Przez tą górę one są cholernie agresywne.Czasami mam wrażenie że mam 1770pro na głowie ale nie przez góre tyko tą agresje, prosto na morde

Kolejna sprawa, mała scena.To zapewne wina S6 ale jak sobie porównam do t5p to jest nawet gorzej.W t5p solówki w slayerze są rozciągnięte, mocno pourywane na boki.Tutaj tak nie jest, tutaj jest poprostu optymalnie.Spodziewałem się że tej klasy słuchawki mnie sceną może nie zmiażdżą ale będe lepsze od t5p, nic takiego na razie sie nie stało.

Dobrze sie generalnie słucha metalu, nie odczuwam aż tak mocno sztuczności dzwięku o czym sporo czytałem ale ta góra mnie poprostu zniechęca.Ona nie jest może aż tak tragiczna jak np w MSR7 ale jest nachalna, agresywna.To jest dla mnie niedopuszczalne z tego względu że ja sie męcze przy takim podawaniu mi muzyki..

Budżet maks 7k.Poratujcie bo czuje potencjał przy lepszym wzmaku.

Jak chcesz combo i od razu, tzn. za kilka dni, bo jest u @Tytus1988 teraz, to bierz z komisu. 7k nie trzeba. Tyle to nawet full opcja nie wyjdzie. Mój ostatni kontakt z TH900 nie kojarzy mi się ani z graniem na twarz, ani z agresją, choćby na górze. Chociaż tam inny kabel był, taki warkocz czarny zakończony XLRem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9Najpierw zmień te pady na Dekoni :D 

Może jednak są jakieś róznice pomiędzy TH900 mk1 a mk2, bo ja słuchałem mk1 na Dekoni od @vonBaron i zupełnie inaczej je odebrałem na Aune S6.

 

edit. Coś znalazłem od ś.p. Soundman1200 

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czytałem sporo na temat różnic i przeważały opinie że niby granie to samo a jedyna różnica to odczepiane kable.Jest lepiej teraz z tymi padami dekoni, serio jest lepiej.Góra sie nieco uspokoiła.

Co ciekawe to ja jak tylko założyłem je na głowe to nie rzuciła mi sie ta wypasiona niby podstawa basowa tylko tssss tsssss tssssssssssssssssss aż do środka mózgu :D 

Dzięki za propozycje panowie, ja musze sie jeszcze z nimi przespać i zobaczyć jak jutro moja głowa zareaguje.Na ten moment szykuje sie do wyra bo serio głowa mnie rozbolała.Najlepsza jest izolacja a w zasadzie jej brak.Słysze szum wentyli w PC gdzie i tak mam krzywą ustawioną na ultra low noise ale.... słyszę je :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawił!

Też wolę starsze MKI od MKII choć ja wróciłem do stockowych padów.

Pady Dekoni faktycznie uspokajają górę ale ograniczają scenę IMO.

9 minut temu, pabloj napisał:

@deftones9Najpierw zmień te pady na Dekoni :D 

Może jednak są jakieś róznice pomiędzy TH900 mk1 a mk2, bo ja słuchałem mk1 na Dekoni od @vonBaron i zupełnie inaczej je odebrałem na Aune S6.

 

edit. Coś znalazłem od ś.p. Soundman1200 

 

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności