Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pabloj napisał:

@deftones9..ujowo :D

Ktoś coś źle poustawiał na tym gramofonie 😜

Ostrość się bierze z igły gramofonu. Tego się nie przeskoczy.

 

32 minuty temu, Jaworrr napisał:

Powalczyć można, ale od razu idź w na prawdę ciepłe granie lampa albo soloist jak wyżej radzą.

 

Miałem kiedyś TH-900 MK1, na kablu Forzy Noir 4-pin. To były moje wymarzone "red sexy" ale z żadnym sprzętem ostatecznie nie zagrały tak jak sobie życzyłem. Zawsze dokuczała góra, wyraźnie zaburzała balans tonalny nieproporcjonalnie wyskakując przed szereg. Niby ładna sama w sobie, ale za dużo jej było. Próbowałem z Aune S6 SE i BAL, Audio GD 28.38 i 28.18, Hugo2, Pathos Aurium, Burson Conductor i pewnie jeszcze czegoś nie pamiętam. To nie są klocki, które TH-900 ładnie ogarniały, ale góry nie temperowały. 

Próbowałem ich też z padami z T-610, to był sam bas, zero sceny, ale góra się utemperowała :) 

 

Spróbuj kiedyś D7000, do metalu wg mnie świetny balans tonalny, niczego nie brakuje. Do tego brak wygaszenia na wyższej średnicy przez co fajnie wypada siara z gitar, wychodzi ich agresja, zresztą tak samo jak wokalu. Bas i sopran strojone na metalowo, jest masa a ilościowo bez przegięcia. 

 

Mi ostatnio służą TH-X00 PP, kupiłem tu na forum niedawno. Wymieniłem pady na takie z nieco większym otworem, poza tym wyglądają identycznie jak ori. Odmuliło je to i zostały. Nie są lepsze od D7000 i odwrotnie do tamtych mają lekki dołek na wyższej średnicy, wybaczają nagraniom i nie są męczące przez to. Kosztują też1/3 a i tak robią porządną robotę :) 

 

Ja te Twoje TH900 wpinałem na meecie do swojego toru z DVD i Balantine, i mi się bardzo podobało. Zwłaszcza layering, do tego sprężysty dźwięk, gładki i rozdzielczy. Średnica oczywiście cofnięta, ale nie okradziona. Mógłbym je mieć, gdybym potrzebował zamkniętych-niedomkniętych. Tu się nie dziwię @vonBaronowi, że je stawia na I miejscu podium z zamkniętych. U mnie ex aequo z Sony MDR-Z1R, ale te wygrywają innymi aspektami - średnicą, bo bas raczej nie do końca na nich. 

Niestety nie wiem, co zmieniono w Mk II, ale z Mk I zawsze mi było po drodze, przynajmniej na własnym sprzęcie. D7000 też są spoko, ale nie wszedłem nigdy w ich posiadanie, bo bezpośrednio porównywane z tym, co już akurat miałem zawsze były z tyłu, choć czasem o kapkę. 

 

Jeśli chodzi o Amirony, to sypać one nie sypią, z braku rozdzielczości na górze. Raczej "świecą" tym swoim peakiem na kilku kHz, do tego dźwięk za lekki i bez impaktu, Może da się je "naprawić", tylko że cena taka se jak na materiał do przeróbek. T90 na wejściu są bardziej obiecujące, a kosztowały mniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaworrr za wskazówki ;) problem z D7000 jest taki że ich nigdy nie ma a jak już człowiek sie podda, nie ma go chwilowo na forum etc to nagle z kosmosu sie pojawiają w najmniej oczekiwanym momencie.Ostatnio tak było, nanik wstawił i oczywiście jak zwykle zanim sie obejrzałem to już ich nie było.Ktoś wie kto je skubnął? pewnie już mu sie znudziły to mógłby je puścić od nowa :D albo sobie jakiegoś bota ustawie który mi będzie dzwonił na trzech telefonach jak pojawią sie w komisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, euter napisał:

 

Jeszcze istotne, kto brał udział w tych zawodach, które skończyły się zwycięstwem TH-900. Stellie, Verite Closed, ATH-AWKT - rozumiem poza podium, czy nie startowały? ;)

Nie startowały, bo jeszcze nie istniały. Natomiast jak się już tak bawić, to "najlepsze closed w kategorii open" pewnie nadal są Sony MDR-R10. Z obecnych stawiam w ciemno na ATH-L5000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie sugerowałem mocno tą tabelką przy wyborze puszek do metalu i wygląda na to że TH900 jak już pisałem wcześniej to top topów.Sporo jest tam audeze ale jestem przeczulony na ten ich bas, jedyne co myślałem jeszcze to spróbować closed back.O dziwo nie ma w tej tabelce ani DT-150 ani T5p.

599e9dfe62f39.jpg

 

edit: jednak są t5p, czyli tabelka musiała być niedawno edytowana

To jest zbiór tworzony na podstawie opini użytkowników(tych bardziej świadomych) z ruskich for jak i z hedfaja.

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 rzeczywiscie wedle tej listy th900 są genialne do metalu ALE:

 

"Fostex TH-900 (with custom 1584 litz wires cable)
Headphones were tested with with custom 1584 litz wires cable. Cable exaggerates all abilities of earphones - they play even more pure, even more sharp, even quicker. 
Bass thorough, quite sufficient for worthy metal reproduction. Mids are good with bit of warmth. Highs are bright, perhaps slightly too bright for a fan of dark sound. The soundstage is wide and free, not any open cans have so much of space."

 

Miały inny kabel który je jeszcze bardziej wyostrzył więc skoro dla CIebie na stocku już są za ostre to raczej musisz przez palce patrzeć na tą listę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, euter napisał:

Eee tam, jak @vonBaron pisał swojego posta, istniały jak najbardziej. A post sugeruje, że jego autor przesłuchał bardzo wiele zamkniętych słuchawek i spośród nich wybrał króla - TH900 :D

Ale napisałem do 10k powyżej tej kwoty wolę Stellie, VC nie słuchałem jeszcze, Z1R są takie sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Spawn napisał:

@deftones9 rzeczywiscie wedle tej listy th900 są genialne do metalu ALE:

 

"Fostex TH-900 (with custom 1584 litz wires cable)
Headphones were tested with with custom 1584 litz wires cable. Cable exaggerates all abilities of earphones - they play even more pure, even more sharp, even quicker. 
Bass thorough, quite sufficient for worthy metal reproduction. Mids are good with bit of warmth. Highs are bright, perhaps slightly too bright for a fan of dark sound. The soundstage is wide and free, not any open cans have so much of space."

 

Miały inny kabel który je jeszcze bardziej wyostrzył więc skoro dla CIebie na stocku już są za ostre to raczej musisz przez palce patrzeć na tą listę :)

:D to samo chciałem pisać pod tą tabelką i to mnie cały czas zastanawiało przy analizowaniu co oni tam dali.Ten opis z tym kablem dziwny, ten kabel to chyba czysta miedź no nie? czy co innego? Wygląda na to że główny autor tej tabeli lubi takie agresywne, piskliwe granie.No bo jak dla niego jeszcze ostrzej znaczy lepiej to ja sie boje jakby miał z tym kablem ich słuchać

no i ja nie słucham na stocku, mam 8żył miedź od forzy

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, deftones9 napisał:

Ja sie sugerowałem mocno tą tabelką przy wyborze puszek do metalu i wygląda na to że TH900 jak już pisałem wcześniej to top topów.Sporo jest tam audeze ale jestem przeczulony na ten ich bas, jedyne co myślałem jeszcze to spróbować closed back.O dziwo nie ma w tej tabelce ani DT-150 ani T5p.

599e9dfe62f39.jpg

 

edit: jednak są t5p, czyli tabelka musiała być niedawno edytowana

To jest zbiór tworzony na podstawie opini użytkowników(tych bardziej świadomych) z ruskich for jak i z hedfaja.

Z tego co wiem ta tabelka jest na podstawie odsłuchów jednej osoby, sporo dobrych słuchawek tam nie ma ale zgadzam się tak w 90% z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Ale napisałem do 10k powyżej tej kwoty wolę Stellie, VC nie słuchałem jeszcze, Z1R są takie sobie...

 

Masz rację, umknęło mi to 10k na końcu ;) W tej cenie posłuchaj kiedyś ATH-AWKT, moim zdaniem miażdżą TH-900. Ja słucham jazzu i klasyki, ale na head-fi piszą, że nadają się też do metalu. 

 

https://www.head-fi.org/threads/the-closed-back-headphone-thread-plus-reviews.939901/page-5#post-15809187

 

"While the AWKT plays exceptionally well on rock and metal, they nevertheless thrive on complex music. I’ve read a few reports about these being especially suited to classical music, and it’s true"

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deftones9 napisał:

:D to samo chciałem pisać pod tą tabelką i to mnie cały czas zastanawiało przy analizowaniu co oni tam dali.Ten opis z tym kablem dziwny, ten kabel to chyba czysta miedź no nie? czy co innego? Wygląda na to że główny autor tej tabeli lubi takie agresywne, piskliwe granie.No bo jak dla niego jeszcze ostrzej znaczy lepiej to ja sie boje jakby miał z tym kablem ich słuchać

no i ja nie słucham na stocku, mam 8żył miedź od forzy

To ja nam jakiś cudowny tor bo z kablem na srebrze litz TH-900 w ogóle nie są nigdzie ostre.

2 minuty temu, euter napisał:

 

Masz rację, umknęło mi to 10k na końcu ;) W tej cenie posłuchaj kiedyś ATH-AWKT, moim zdaniem miażdżą TH-900. Ja słucham jazzu i klasyki, ale na head-fi piszą, że nadają się też do metalu. 

 

https://www.head-fi.org/threads/the-closed-back-headphone-thread-plus-reviews.939901/page-5#post-15809187

 

"While the AWKT plays exceptionally well on rock and metal, they nevertheless thrive on complex music. I’ve read a few reports about these being especially suited to classical music, and it’s true"

Chyba @Tytus1988 je ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, deftones9 napisał:

Ten opis z tym kablem dziwny, ten kabel to chyba czysta miedź no nie?

 

Ja nie jestem kablowym ekspertem ale "custom 1584 litz cable" w zasadzie nic mi nie mówi. Litz oznacza że kabel składa się z wielu małych kabelków odseparowanych od siebie ale to nie mówi z czego one są wykonane. "Custom 1584" to albo jakiś kablarski gryps którego nie rozumiem albo nazwa jakiegoś lokalnego producenta.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że post opisujący brzmienie tych TH900 jest z 2014 roku... :D
To jest jakiś customowy kabel na cholera wie jakim przewodniku, który diabli wiedzą, skąd pochodzi. Wygląda jedynie na to, że raczej tamten kabel nie uspokajał TH900, które na dodatek muszą być modelem Mk1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron przetestowanie AWKT mam w planach, miałem w lecie pożyczone średnicowe AWAS, a z tego co wyczytałem oraz wiem, m.in. od @euter AWKT sa jeszcze lepsze w wielu aspektach i w następnym roku sprawdzę bezpośrednio obydwa egzemplarze. Ciekawe porównanie już zostało dokonane przez jednego z użytkowników headfi: https://www.head-fi.org/threads/the-closed-back-headphone-thread-plus-reviews.939901/page-5#post-15809187

, o czym wspomniał Euter w fanklubie AT. Zachecilo mnie przy okazji, aby samemu to sprawdzić:) 

 

Wracając do Fostexów... miałem z TH900 na stockowych padach, takim również kablu, krótki kontakt, jak przyjechał z nimi kolega i ich Vka była dla mnie zbyt ekstremalna. Zabiegi kablowe, z padami przynoszą z pewnością poprawę, czego uświadczyłem na moich Sonorousach VI, które na kablu od D8k, padach dedykowanych SVIII/SXom grają równiej, ze zlagodzonymi skrajami oraz bliższą średnicą. D7000 zrobiły na mnie z kolei bardzo dobre wrażenie od pierwszych chwil, takimi, jakie są: muzykalne, soczyste, barwne, wyraziste, ale przy tym eufoniczne oraz przyjemne nawet podczas długich odsłuchów. Poza tym ich obraz muzyczny był dla mnie dużo naturalniejszy, z sopranami, które nie męczą, a nadają blasku oraz piękna. Osobiście cenię je bardziej nie tylko od wspomnianych TH900. Mam nadzieje, ze uda się ich Tobie@deftones9 wkrótce ich posłuchać. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable typu litz (czyli linki, w których każda żyłka jest powleczona izolującą emalią) wyostrzają górę, czynią ją nierówną i fleszami strzelającą; metal z których są żyłki nie ma tu nic do rzeczy - mogą se być z samej miedzi. Są audiofile, którzy dostają od tego orgazmu; ja do nich nie należę.

Cindy Lauper to nie jest dobra wokalistka do oceny czy tor drażni...bo to nie jest dobra wokalistka - nie ma zielonego pojęcia o emisji głosu i po prostu nie umie śpiewać, więc drze się jak opętana niczym młoda prostytutka usiłująca przegonić konkurencję ze swojego rewiru.

 

Edytowane przez audionanik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Kable typu litz (czyli linki, w których każda żyłka jest powleczona izolującą emalią) wyostrzają górę, czynią ją nierówną i fleszami strzelającą

 

Jesteś uprzedzony, sopranofobie ;)

 

7 minut temu, audionanik napisał:

Są audiofile, którzy dostają od tego orgazmu

 

To akurat prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Cindy Lauper to nie jest dobra wokalistka do oceny czy tor drażni...bo to nie jest dobra wokalistka - nie ma zielonego pojęcia o emisji głosu i po prostu nie umie śpiewać, więc drze się jak opętana niczym młoda prostytutka usiłująca przegonić konkurencję ze swojego rewiru.

 

Nanik w formie a mnie lajków brakło! Hańba, granda i drobnomieszczaństwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audionanik napisał:

Kable typu litz (czyli linki, w których każda żyłka jest powleczona izolującą emalią) wyostrzają górę, czynią ją nierówną i fleszami strzelającą; metal z których są żyłki nie ma tu nic do rzeczy - mogą se być z samej miedzi.

 

 

Dlatego w Hawkach taki kabel według mnie dobrze się sprawdza i lubie go używać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Dlatego w Hawkach taki kabel według mnie dobrze się sprawdza i lubie go używać ;)

Ja używałem i po krótkim zachwycie wróciłem z podkulonym ogonem do sztoka.

Ten Twój też miałem na odsłuchu i on jest nawet niezły, ale też rozjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności