Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mks46 napisał:

Okej, no to temat zamknięty. Więc w najbliższym czasie pojawia się u mnie th900. Dzięki za pomoc :)

Mk1 czy 2 ? Gdzie kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mks46 napisał:

Chyba mk1. Nie mam jeszcze dokladnego terminu. Po bursonie v2+ muszę nieco budżet odbudować;) ale te które są obecnie na forum to dobra oferta;)

Oferta chyba niezła ale stan mó9głby być lepszy ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MFRD napisał:

 

Ciekawe jak to gra :) 

Masz może porównanie z T50rp?

Niestety oryginałów nie słyszałem. 

A jak grają Dekoni? Ciepłym V, lekko cofniętym środkiem, dominującą podstawą basową i z niezbyt szeroką sceną oraz dobrą głębią. Ogólnie po pierwszych odsłuchach jest bardzo rozrywkowo, takie trochę kinowe granie. Ale poza chwilą na Alienie+ słucham na razie na xDuoo TA-02s z oryginalnymi lampami, które pewnie najlepsze nie są, a nie chce mi się teraz przepinać wzmaka ;) 

 

6 godzin temu, Perul napisał:

Poza padami coś zmienione?

Ponoć coś było grzebane przy przetworniku, ale jakoś specjalnie się tym nie chwalą.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie wyglądają w tym kolorku. Ciekawe jak się mają do t60rp. 

Inszy a ta ich dominująca podstawa basowa to jaki ma charakter? Różnicuje to barwy instrumentów czy ujednolicona , zmiękczona, mrucząca duuża masa basowa jak z lichego suba do kina domowego? Ma ten bas coś wspólnego z basem th610 czy daleko mu do tej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie musisz ich mieć na własność żeby móc się o nich kiedyś wypowiedzieć?

Bez dogryzek :D

 

@Compton

2 lata zleciały jak słuchałeś moich i widzę, że coś Cię ciągnie do tych słuchawek :D i bardzo dobrze, to świetne nauszniki, Soundman wiedział co dobre :)

 

Ciekawy jestem co wniósł recabling do tych słuchawek, dla mnie już na fabrycznym kablu były idealne he he

 

 

 

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bakus1233 napisał:

Ciekawy jestem co wniósł recabling do tych słuchawek, dla mnie już na fabrycznym kablu były idealne he he

Dzięki temu mogłem sobie wpiąć ten konkretny egzemplarz do Balantine i dźwięk ten mi się spodobał bezdyskusyjnie. Wprawdzie nie potrafią tak eksponować i "opowiadać" o średnich tonach jak Sony MDR-Z1R, ale bas i szeroko pojętą przestrzenność mają bardzo rozwiniętą. Amerykanie by powiedzieli że "layering" mają znakomity, a ja mam problem ze znalezieniem odpowiedniego rzeczownika w języku polskim, ale wiecie, o co chodzi. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 76 napisał:

A jakie różnice w stosunku do wersji MK2, w nowej wokal jest trochę bliżej?

Z tego co pisał audionanik, to w mk2 jest minimalnie bliżej ;)

 

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co u audionanika znaczy wyrażenie - minimalnie :) Chłop ma słuch jak nietoperz i zawsze idzie pod prąd całej reszcie uszu na forum więc ta opinia mało miarodajna dla zwykłego ucha:( A jak mnie pamięć nie myli Audiofanatyk w recenzji pisał, że 900 mają blisko podany wokal, hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bakus1233 napisał:

 

@Compton

2 lata zleciały jak słuchałeś moich i widzę, że coś Cię ciągnie do tych słuchawek :D i bardzo dobrze, to świetne nauszniki, Soundman wiedział co dobre :)

 

Ciekawy jestem co wniósł recabling do tych słuchawek, dla mnie już na fabrycznym kablu były idealne he he

Tak, to już ze dwa lata ;)

Wtedy całkiem mi się podobały a teraz mogę powiedzieć, że nawet jeszcze bardziej. Ba, nawet bardzo mi się podobają.

Nie wiem z czego to wynika, czy z racji tego że wtedy miałem HE1000 i gustowałem w otwartych konstrukcjach, czy z tego, że obecnie mam znacznie lepszy tor i  okablowanie, czy może z tego, że sam posiadam słuchawki zamknięte, więc porównanie jest 1:1.

Co do samego rekablingu to się nie wypowiem, z racji powyższego.

Ale pomijając ten aspekt, to TH900 grają mi świetnie. :)

Wczoraj pisałem z kolegami na PM na temat brzmienia, i zaznaczałem że grają zbyt mocną V-ką, że ucieka średnica, że bas lekko przesadzony itp.

Już po paru godzinach słuch się przyzwyczaił do całkowicie innej sygnatury niż LCD-XC i mogę na spokojnie powiedzieć, że robią na mnie wrażenie.

Co mi się podoba, to przede wszystkim głębia - jedna z lepszych z jakimi miałem do czynienia, przy całkowitym braku sztucznego pogłosu, wyobcowania czy dudnienia.

Barwa jest naturalna, organiczna - głosy czy instrumenty brzmią żywo i wciągająco, choć oczywiście z pewnego dystansu.

Po drugie to czystość i wysokich tonów - blachy perkusji brzmią ciężko, barwnie, rozdzielczo i ze sporą ilości powietrza. Góry jest sporo, choć nie ma tu szklistości czy sybilizacji.

Czystość, jasność i otwartość górnego zakresu jak na słuchawki zamknięte jest bardzo dobra. Pojawia się dzięki temu sporu luzu i swobody, jest holografia, są fajne długie wybrzmienia.

Basu jest dużo - więcej niż na LCD-XC, choć mam wrażenie, że mimo to jednak ustępuje on temu z Audeze. Jest głęboki, ma dynamikę, jest sprężysty ale taki trochę jednostajny, można rzec subwooferowy. Bas XC ma więcej faktur, jest bardziej złożony i w zależności od nagrania potrafi być raz sztywny i twardy a raz tłusty i masywny.

To tyle na tyle.

Na pewno będę męczył Jaworra aby mi je odsprzedał, choć wiem , że będzie ciężko. :P

 

 

 

Edytowane przez Compton
  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi, wokale😙, kto dzisiaj słucha wokali, a nawet jak słucha to przecież słuchawek ze świetnie oddaną wokalizą na pęczki i niedrogo... Nie kumam, Compton wyraźnie pisze, że bas w th 900 ujednolicony fakturowo, taki subwoofer ale bez różnicowania faktur czyli bas słaby! zwyczajnie i podbity (to jest ciekawe granie ?), wokal odsunięty ale organiczny i o naturalnie oddanych barwach czyli tu kto co lubi - wokale bliżej uszka czy dalej ale ok., góry dużo (znowu podbita) ale na szczęście bardzo dobra. Gdzie tu lepszość w stosunku do Audeze XC? Pomijam, że jednak baaardzo często padają zarzuty o sybilizację u Fostexa( dla mnie idealnym na to przykładem są TH610- no ewidentnie góra poszarpana i sybilizacja jest w nich ewidentna a przecież one są gładsze od th900...). Taki mi żarcik wyszedł o nudnych i ciekawych słuchawkach heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

20190414_125924.jpg

 

Dostałem od @Jaworrr na odsłuch TH-900.

Nie robiłem sobie wielkich nadziei bo dużo się naczytałem o morderczym basie i szklistej górze, taka mocna Vka.

I w sumie wszystko się zgadza ale jakoś bardzo przyjemnie się ich słucha.

Bardzo dobrze grają już z telefonu, są bardzo dynamiczne, szybkie, scena bardzo dobra, nie narzekają na jakość nagrań zbyt mocno, bardzo muzykalne, wygodne (szkoda że słabo tłumią, jako słuchawki na ulicę odpadają).

Na pewno rekablowanie Forzą wnosi sporo dobrego.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, spodziewałem się kaszany a tu przyjemniej ich mi się słucha od LCD-XC.

W moim osobistym rankingu lądują chyba zaraz za Ether Flow C.

Dla porównania chciałbym jeszcze posłuchać wersji MKII.

Podziękowania dla Grzegorza :D

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności