Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tommir napisał:

Charakter zmienia się, nawet w odczuwalnym stopniu, ale jak długom można słuchać z dociśniętymi padami ;) Po odpuszczeniu, przynajmniej u mnie, wszystko wracało do punktu wyjścia. Nie zgodzę się, że na stockowych grają najlepiej, wg mnie z Dekoni było lepiej.

Okej, ja na Dekoni nie słuchałem, to nie wypowiem się osobiście :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem TH-X00 PH i M z dwoma rodzajami padów Dekoni, jedne z dużym otworem, drugie z tym mniejszym, jak w stock'owych i najlepiej grały mi z oryginalnymi.

 

Uważam, że ogólny balans w 900'kach, można "poprawić" poprzez zastosowanie padów z małym otworem, jak w niższych modelach, tylko pewnie wielkości sceny się oberwie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady padami, ale tak czytam i odnoszę wrażenie, że nikt tu nie zadbał o dobry kabel do nich. Ja obecnie mam już trzy, na dniach wrzucę coś więcej na temat tego co i jak, ale poza posiadanym już od dłuższego czasu Astral Acoustics SSPC doszły mi teraz dwa ciekawe miedziaki. IMO TH900 świetnie reagują na kabel i ja ostatnio sporo czasu spędzam w nich w pracy słuchając z DX220. IMO jest naprawdę mega, a stockowy kabel teraz będę podpinał tylko jak naprawdę będę musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Ktoś wie gdzie kupić ringi do TH-900? Wszędzie widzę ringi do 610. Ewentualnie czy ktoś mógłby je wydrukować?

W sumie dobre pytanie. Sam się ostatnio zastanawiałem jaki jest sens używania ringów od TH610 z tym owalnym otworem do TH900, jak pady mają okrągły otwór. Druga sprawa, że jak chce się użyć padów od TH900 z TH610 to zakładanie tych ringów... Też trochę bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 06:30, Vaiet napisał:

Sam się ostatnio zastanawiałem jaki jest sens używania ringów od TH610 z tym owalnym otworem do TH900, jak pady mają okrągły otwór.

trochę zabawy "na gorąco" i można wyciąć odpowiedni otwór :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@vonBaron w przypadku słuchawek do 10k współcześnie produkowanych opcją wartą do wypróbowania byłaby wspomniana przez @euter Audio Technika. Nowa seria z pokrytymi sztucznym diamentem membranami brzmi naprawdę fantastycznie. 

 

Gdyby natomiast zależało Tobie na zamkniętych słuchawkach, zbliżonych swoim strojeniem do Focali Utopia, warto byłoby sprawdzić MDR-CD3000. Mógłbym je wypożyczyć, abyś spokojnie je przetestował. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Grubo ponad 3 lata jak sprzedałem TH900 i co jakiś czas się zastanawiam dlaczego? Postanowiłem pożyczyć i faktycznie, to był błąd :( Dzięki @vonBaron za wypożyczenie. Dostałem z kablem Atlas Zeno XLR, więc posłuchamy też na zbalansowanym torze.

Piekielnie szybkie, precyzyjne, bas masuje mózg aż miło :) Z Yamamoto synergia doskonała. Idealnie czarne tło, scena duża i głęboka, echa, pogłosy. Bardzo plastyczny, mocny dźwięk. 

 

IMG_20211028_202817.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, a mnie cały czas chodzą zamknięte słuchawki po głowie, a że Fostex produkuje w miarę przystępne cenowo zamknięte ortodynamiki/planary, to poproszę kilka słów o nich, konkretnie model T40RP. No i najważniejsze: tak z grubsza, jaka jest różnica grania między słuchawkami planarnymi, a dynamicznymi?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Bardziej ułożone brzmienie, równiejsze, mniejsza V-ka. Łagodniejsze wysokie, w porównaniu do TH900 czy Sony CD3000 to nawet powiedziałbym, że lekko wycofane. Ale nadal zachowany ten niesamowity fun i żywioł. Scena naprawdę potężna, ale już nie ma tych pogłosów co w zamkniętej wersji. Zrobiły się przez to bardziej wszechstronne jeżeli chodzi o gatunki muzyki. Nadal jednak potrzebują dobrej jakości nagrań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Gratki. 😉👍 Miałem kiedyś TH-X00 Purple Heart z dorabianymi, drewnianymi i otwartymi muszlami, grały według mnie lepiej, niż w zamkniętych i podobnie odebrałem zmiany, jak w Twoich TH-909 vs TH900. 😉👍

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Dzięki :) Bardziej ułożone brzmienie, równiejsze, mniejsza V-ka. Łagodniejsze wysokie, w porównaniu do TH900 czy Sony CD3000 to nawet powiedziałbym, że lekko wycofane. Ale nadal zachowany ten niesamowity fun i żywioł. Scena naprawdę potężna, ale już nie ma tych pogłosów co w zamkniętej wersji. Zrobiły się przez to bardziej wszechstronne jeżeli chodzi o gatunki muzyki. Nadal jednak potrzebują dobrej jakości nagrań. 

Przyznam szczerze, że całkowicie zapominałem o tym modelu.

Może dlatego, że po premierze przeszły bez echa i jakoś cicho o nich do tej pory. Moim zdaniem niesłusznie.

Pamiętam swego czasu, na którymś AVS, że grały mi lepiej niż uwielbiane przez mnie Ether Flow.

Grały również lepiej lub dojrzalej, jak to można nazwać, niż TH900.

A Twój opis dźwięku pokrywa się w stu procentach z moimi spostrzeżeniami. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności