Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szwagiero napisał:
3 godziny temu, GhalMaraz napisał:
Mam pytanie do fanklubu Fostex.
Zdaje sobie sprawę, że jestem mało znanym userem i nie mam wyrobionej marki na forum emoji4.png
Chciałbym jeśli była by możliwość pożyczyć od kogoś na kilka dni Fostexy T50rp, najchętniej jakiś mod - Dekoni Blue to już było by idealnie. Najchętniej z okolic Krakowa, żeby się spotkać osobiście - jeśli wysyłka to oczywiście pokryje wszelkie koszty i dorzucę na butelkę ulubionej substancji.
Chodzą za mną mocno te słuchawki, ale chciałbym najpierw je sprawdzić ze swoim sprzętem.
 

w mp3store w Krakowie nie ma?

 

Jest.

 

1 minutę temu, GhalMaraz napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem, a jest możliwość wypożyczenia sprzętu?

 

Jest. Za kaucją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
39 minut temu, Jaworrr napisał:

Kojarzycie czy można gdzieś kupić plastikowe mocowanie padów do muszli? Chodzi o ten okrąg z zaczepami. Do modelu TH przydałoby mi się dodatkowe żeby pady łatwiej zamieniać. 

Cholera, mignęło mi to parę dni temu, ale nie pamiętam gdzie, może allegro?! 😗

Edit.

https://www.google.com/search?q=ring+fostex+th&biw=412&bih=695&tbm=isch&prmd=sivn&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiOworWuY_wAhU8AhAIHa5OBdYQ_AUIFigC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jaworrr napisał:

Kojarzycie czy można gdzieś kupić plastikowe mocowanie padów do muszli? Chodzi o ten okrąg z zaczepami. Do modelu TH przydałoby mi się dodatkowe żeby pady łatwiej zamieniać. 

Masz na myśli coś takiego?
https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-attenuation-ring-for-use-with-fostex-massdrop-x00-th610-and-th900-headphones/

 

Tych z wypustkami chyba nie widziałem w sprzedaży osobno. Gdzieś mi chyba mignęło na headfi, że użytkownicy drukowali je sobie. Znalazłem jakiś model: https://www.thingiverse.com/thing:2228401

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jaworrr napisał:

Na podstawie tego projektu można zlecić druk. Na szybko sprawdziłem ok 32zł/szt. Minimalny koszt zamówienia 190zł więc trzeba wziąć 6 sztuk. 

Gdybyś zamawiał to mógłbym szarpnąć dla siebie jedną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

Tak, chodzi o te z wypustkami - dzięki.

Na podstawie tego projektu można zlecić druk. Na szybko sprawdziłem ok 32zł/szt. Minimalny koszt zamówienia 190zł więc trzeba wziąć 6 sztuk. 

 

@Jaworrropróżnij skrzynke, nie mozna sie do Ciebie dostać od 20lat.Mam na myśli skrzynke PM a nie na listy!!!

Edytowane przez deftones9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo wydaje mi się, że są takie same. Pady można stosować zamiennie. Zobacz czy masz takie samo mocowanie w denonach; https://photos.app.goo.gl/spiYywzc2GH4pRSLA 

 

@Akustik jedną parę :)

 

Nie mam doświadczenia z drukiem 3d, nie wiadomo jaka będzie trwałość i jakość tych elementów. Jeśli będą chętni na 4 sztuki to ja wezmę pozostałe dwie i można spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jaworrr napisał:

nie wiadomo jaka będzie trwałość

Jak to wydrukujesz z PETG lub ASA to będzie trwałe. Te ząbki lepiej byłoby wydrukować na płasko i potem na ciepło wymodelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaworrr napisał:

@The Grand Wazoo wydaje mi się, że są takie same. Pady można stosować zamiennie. Zobacz czy masz takie samo mocowanie w denonach; https://photos.app.goo.gl/spiYywzc2GH4pRSLA 

 

@Akustik jedną parę :)

 

Nie mam doświadczenia z drukiem 3d, nie wiadomo jaka będzie trwałość i jakość tych elementów. Jeśli będą chętni na 4 sztuki to ja wezmę pozostałe dwie i można spróbować. 

Na oko wyglądają identycznie. Wezmę jedną parę i się zobaczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 widzę, że orientujesz się w temacie :) Dostałem ofertę z jeszcze jednej firmy, czy możesz rzucić okiem czy to ma ręce i nogi czy raczej połamie się szybko? Przy zakładaniu padów ten ring jest wyginany.

Technology: MJF
Material: HP 3D High Reusability PA 12
Colour: Grey
Production Time: 5 working days
Machine: HP 4210 MJF
Koszt ok 250zł za 6 sztuk, z vatem i dostawą.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

@espe0 widzę, że orientujesz się w temacie :) Dostałem ofertę z jeszcze jednej firmy, czy możesz rzucić okiem czy to ma ręce i nogi czy raczej połamie się szybko? Przy zakładaniu padów ten ring jest wyginany.

Technology: MJF
Material: HP 3D High Reusability PA 12
Colour: Grey
Production Time: 5 working days
Machine: HP 4210 MJF
Koszt ok 250zł za 6 sztuk, z vatem i dostawą.
 

Niestety nie znam się na właściwościach plastycznych wydruków w technologii MFJ. Sztywne bryły powinny być spoko ale plastyczne ? Nie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 minut temu, Kevoo napisał:

Fajne te Fostexy th900, sprzedałem.

.20210213_140948.thumb.jpg.d60f10b4c52fd827a55cb3e47fb0fc35.jpg

Całkiem fajne, ale bardzo nie podatne na mody. Co się nie zrobi to nie specjalnie lepiej niż w oryginale. AH-D7000 dużo lepiej pod tym względem wypadały, a co dziwne najlepiej podstawowe modele AH-D5000 i AH-D2000 😧

Finalnie właśnie te ostatnie najłatwiej było mi zestroić pod siebie i to one zostały na lata xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie je sprzedałem z powodów z jakich cała reszta sprzedaje. Może od początku. Doświadczenia wielkiego z słuchawkami nie mam, bo generalnie moja droga wyglądała tak, że miałem parę tańszych par nausznych, doków, hd200 coś, CAL!, potem kupiłem Philipsy Fidelio M1 i na nich słuchałem sobie parę lat, były zdecydowanie za ciemne i brakowało im pazura(i całej reszty, ale dopiero teraz to wiem).

 

Założyłem temat tu na forum z pomocą w wyborze słuchawek, chciałem LEKKO ciemne, muzykalne, miałem już kupować Ibasso SR2, ale nagle te fostexy pokrzyżowały mi plany i postanowiłem, że spróbuję. Zdecydowane przeciwieństwo tego co chciałem, ale okazały się bardzo ciekawym doświadczeniem i nie żałuję, że spędziłem z nimi ponad 4 miesiące.

 

Na początku dokupiłem do nich DFB, myśląc, że w sumie wystarczy, po co mam więcej wydawać, jak łatwe je wysterować. Dźwięk w porównaniu z telefonu i DFB nie różnił się bardzo szczerze mówiąc. Na początku dziwnie mi się ich słuchało, skumałem co to scena (była ogromna) i separacja między instrumentami, zanim mój słuch się nastroił to trochę minęło - ciekawa przesiadka z M1 na TH900. Czegoś brakowało i kupiłem Ifi ZEN DAC do nich.

Dobre połączenie, zwiększyła się muzykalność, stały się bardziej ciepłe, trochę dociążyło średnicę, mniej sybilowały, scena i separacja podobna, może ciut lepsza. O dziwo na minus jedna rzecz - subbas się zmniejszył, nawet nie tyle ilościowo co najniższe rejestry gdzieś mi lekko znikły. Dokupiłem jeszcze (co nie ma na zdjęciu) Ifi ZEN CAN. I myślałem, że będzie lepiej, ale nie do końca. Dźwięk się odchudził, ZEN CAN gra zimniej, a przez to, że one już i tak grają dość chudo, brakowało dociążenia midbassu i dolnej średnicy więc grało to gorzej, na plus funkcja xbass - o tu subbas robi robotę, wrócił ze zdwojoną siłą. Już wiem co ludzie mieli na myśli pisząc, że bas jest "thunderous". No grzmiało :D.

 

Moim zdaniem trzeba się bardzo wpasować ze swoimi preferencjami i tymi słuchawkami, mają wąską przydatność jak dla mnie. Nie wiem po co są zamknięte, skoro nie izolują dobrze, nawet jadąc samochodem źle mi się ich słuchało bo za mało wygłuszały, nie posłuchasz sobie na nich jak ktoś jest obok, bo też wszystko słyszy. Co do gatunków to są świetne w muzyce filmowej i ambientach, dzięki nim zacząłem słuchać w ogóle tych gatunków, fajnie też sprawdzają się w nowszym mocnym metalu jak np. Impending Doom Murderer albo Archspire - Involuntary Doppelgänger - świetna separacja, dociążenie, ten subbas!, genialnie się słucha.

 

Ale już na przykład w klasycznym rocku, metalu z lat 80s/90s jest tragedia, brak dociążenia, grają chudo, bez energii, wszystko sybiluje - wokal, hi-hat który wierci dziurę w głowie... Equalizacja nie pomaga niestety, sporo się nią bawiłem, więc albo nie pomogła, albo dźwięk się psuł, więc nie polecam. Średnica za bardzo wycofana, choć czysta, ale co z tego, jak za daleko, żeby się nią zachwycać. Chyba jestem bassheadem generalnie, ale w EDM w niektórych kawałkach ten bass był za mocny, czasem i w EDM jest wiele innych rzeczy do posłuchania niż sam bas, a on zagłuszał czasem wszystko (znów zależy od konkretnego kawałku, ale equalizować co chwilę na każdy kawałek mija się z celem). Rap wypadał nieźle, czasem brakowału wykopu( midbassu), a z funkcją Truebass na ZEN DACu, było już go za dużo. Klasyczna i jazz mi się podobały, fajna scena, ale nie jestem znawcą tych gatunków to nie będę się szerzej wypowiadał.

 

Reasumując braki w midbassie, wycofana średnica i sybilująca góra(we dużej części tego co słucham) spowodowały, że poszły dalej. Na plus duża scena, dobra separacja, świetny subbas. Mam nadzieję, że komuś pomogę w wyborze i w ten sposób mogę odwdzięczyć się forum za pomoc. Teraz moje kroki kieruję w planary prawdopodobnie :D

 

EDIT. A co jeszcze do wokalów to fajnie się słucha jak nie sybilują(kwestia konkretnego nagrania), choć czasem są za daleko, zależy od kawałka oczywiście :)

Edytowane przez Kevoo
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kevoo napisał:

braki w midbassie, wycofana średnica i sybilująca góra

Tak, jak już wspomniałem na niższych modelach dużo łatwiej udało się wyrównać i pozbyć sybilantów przy zachowaniu bardzo fajnej sceny... no i wokal zwyczajnie zdecydowanie bardziej mi się podoba w Denonkach ^^

Doświadczenie jak najbardziej ciekawe - mimo, że nie były ze mną długo, bo chyba ze... 3 miesiące (?) to zapadły w pamięć. Na wielu kawałkach były wybitne... a na innych mocno średnie. Taki ich urok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Tak, jak już wspomniałem na niższych modelach dużo łatwiej udało się wyrównać i pozbyć sybilantów przy zachowaniu bardzo fajnej sceny... no i wokal zwyczajnie zdecydowanie bardziej mi się podoba w Denonkach ^^

Doświadczenie jak najbardziej ciekawe - mimo, że nie były ze mną długo, bo chyba ze... 3 miesiące (?) to zapadły w pamięć. Na wielu kawałkach były wybitne... a na innych mocno średnie. Taki ich urok ;)

 

No ja dokładnie takie same mam zdanie i doświadczenie. Warto, ale nie wiązałbym z nimi przyszłości, ot krótki przelotny romans, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kevoo napisał:

 

Ale już na przykład w klasycznym rocku, metalu z lat 80s/90s jest tragedia, brak dociążenia, grają chudo, bez energii, wszystko sybiluje - wokal, hi-hat który wierci dziurę w głowie... Equalizacja nie pomaga niestety, sporo się nią bawiłem, więc albo nie pomogła, albo dźwięk się psuł, więc nie polecam. Średnica za bardzo wycofana, choć czysta, ale co z tego, jak za daleko, żeby się nią zachwycać. Chyba jestem bassheadem generalnie, ale w EDM w niektórych kawałkach ten bass był za mocny, czasem i w EDM jest wiele innych rzeczy do posłuchania niż sam bas, a on zagłuszał czasem wszystko (znów zależy od konkretnego kawałku, ale equalizować co chwilę na każdy kawałek mija się z celem). Rap wypadał nieźle, czasem brakowału wykopu( midbassu), a z funkcją Truebass na ZEN DACu, było już go za dużo. Klasyczna i jazz mi się podobały, fajna scena, ale nie jestem znawcą tych gatunków to nie będę się szerzej wypowiadał.

 

Reasumując braki w midbassie, wycofana średnica i sybilująca góra(we dużej części tego co słucham) spowodowały, że poszły dalej. Na plus duża scena, dobra separacja, świetny subbas. Mam nadzieję, że komuś pomogę w wyborze i w ten sposób mogę odwdzięczyć się forum za pomoc. Teraz moje kroki kieruję w planary prawdopodobnie :D

 

Większych bzdur to tutaj dawno nie czytałem... Ale tak to jest jak się słucha na słabym sprzęcie.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też brzmi to niecodziennie, przyczyna musi tkwić w doborze toru (lub odwrotnie). Th900 najlepiej dogadują się z trochę ciemniejszymi źródłami. Jeśli jest bardzo jasne to góra może zabić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Większych bzdur to tutaj dawno nie czytałem... Ale tak to jest jak się słucha na słabym sprzęcie.

Szczególnie, że każdy słyszy ciu inaczej, dźwięk jest sprawą subiektywną i gusta się różnią. Ale dobrze, że podałeś argumenty to przynajmniej wiem co masz na myśli :)

 

No i całe szczęście, że słuchamy tych samych kawałków to możemy jednoznacznie porównać.

Edytowane przez Kevoo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Większych bzdur to tutaj dawno nie czytałem... Ale tak to jest jak się słucha na słabym sprzęcie.

Mam identyczne spostrzeżenia, co koledzy powyżej, a słuchałem 900'ki na sprzętach z różnych półek cenowych. Poza tym, te słuchawki łatwo jest napędzić, więc pozostaje tylko złapanie dobrej synergii. Dla mnie to jest klasyczny przykład zbyt wyśrubowanego zestrojenia, czyli w tym przypadku, maksymalnego wyciągnięcia detalu i rozmiaru sceny, kosztem odchudzenia wyższego basu i środka. ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności