Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

"FANKLUB FOSTEX" pomijając to że macie chłopaki wiedzę i lubię was czytać to idźcie gdzie indziej bo robicie spam totalny

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, audionanik said:

Niebieski alps jest produkowany w kilku charakterystykach; ale zostawmy go może w spokoju, bo to kiepski potek; powszechność stosowania go w sprzęcie „wysokiej klasy” (tiaaaa) jest dla mnie niezrozumiała. Naprawdę dobry tłumik, jeśli się chce dobrego dźwięku i ciasnego sparowania kanałów, to spory problem i wydatek. Jakiś czas temu testowałem drabinkę od Khozmo (typu ladder) w pewnym prototypie wzmaka i muszę przyznać, że efekt był wyśmienity. Khozmo sonicznie pozostawił daleko w tyle takie potki jak uwielbiany tu TKD 2CP601, czy naprawdę dobry i też nietani polimerowy vishay; o alpsie nie będę wspominał, bo to byłoby niepotrzebne kopanie leżącego.

 

Podpisuję się obiema rękami. Khozmo jest genialne. Arek ma też markę Hattor - jeśli ktoś potrzebuje pasywnego przedwzmacniacza to jego Hattor jest wybitny.
Z tego co się orientuję to jego rozwiązanie Khozmo/Hattor jest też montowane w Lampizatorach.

 

Edytowane przez mrosin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dj1978 napisał:

Pomijając płynność regulacji, co ma wpływ na to, że jeden potek gra rzekomo lepszym dźwiękiem a inny gorszym?

Materiał ścieżki przewodzacej i styku. Może być węglowa, cermetowa, polimerowa, a tych ostatnich jest pewnie więcej niż jeden rodzaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dj1978 napisał:

Pomijając płynność regulacji, co ma wpływ na to, że jeden potek gra rzekomo lepszym dźwiękiem a inny gorszym?

W sumie @majkel już odpowiedział. Różne materiały, rozmiary, kształty, jakość styku, indukcyjności i pojemności pasożytnicze...ale tak naprawdę trzeba sprawdzać na słuch. I tak np. niektóre rezystory psują dźwięk inne nie; w kablach np. ważniejsza niż czystość przewodnika jest jego jednorodność w całej objętości ... i gładkość jego powierzchni(!). Nie wszystko da się łatwo wyjaśnić prostą fizyką - doświadczenie i praktyka skorygują każdą teorię.

Płynność regulacji to pikuś.

Godzinę temu, deftones9 napisał:

"FANKLUB FOSTEX" pomijając to że macie chłopaki wiedzę i lubię was czytać to idźcie gdzie indziej bo robicie spam totalny

Nie no; piszemy to wszystko w trosce o dobry dźwięk fostexów oczywiście!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stock! Chociaż ja bym chyba założył z mniejszym otworem, jak w niższych modelach, żeby środek wypełnić. ;)

W dniu 8.01.2021 o 23:26, blackromek napisał:

Panowie pomóżcie według was które pady do th 900 stock czy dekoni bo nie mogę się zdecydować

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały pójść do TH610, poszły do T50RP Mk3 i już tu zostaną. Co prawda średnica mogłaby być bliższa, ale bez żadnych innych modów, w końcu Fostexy potrafią dać czadu na dole.

Hbd9d29bf20e446fbb71315179d8b9287r.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie @Inszyego to sobie uświadomiłem, że w sumie powinienem się dopisać do klubu z T50RP mk2, które kupiłem od Perula ze dwa miesiące temu, z padami hybrydowymi i praktycznie przestałem myśleć o MrSpeakersach. Potrzebowałem coś muzykalnego i one to mają.

Niby nie takie znów zamknięte, ale na pewno bardziej niż HD650. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni słuchania i jest zdecydowanie lepiej po pierwsze stockowe pady scena lepsza zdecydowanie sprawa druga przestawiłem filtr pcm w dac miałem ustawiony minimum phase fast teraz przestawiłem na linear tylko wacham się między fast a slow , więc chyba będzie dobrze czekam na kabel zbalansowany i nowe pady stock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poratujcie🙂 Jest gdzieś możliwość zakupienia widełek do Fostex th610? Trochę poszukałem ale nic nie znalazłem. Kiedyś "przez przypadek" usiadłem na słuchawki i pękły widełki tam gdzie jest śrubka. Co skleję to co jakiś czas wypadają😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 17:46, The Grand Wazoo napisał:

@Grafi każdy kto ma TH610 powinien sprawdzić je z Chord Mojo. To jest połączenie niezwykle synergiczne i udane brzmieniowo. 

Faktycznie, potwierdzam.

 

A gdyby ktoś chciał lepiej niż Chord Mojo, to co do TH610 podpiąć? 

SMSL SP200 lub SP400 po balansie z podpiętym przyzwoitym DACiem (a może Mojo w funkcji DAC-a)?

Questyle jakiś (400i, 600i, Twelve)?

Co da wyższy poziom niż Mojo, przy jeszcze nie powalającym budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr_Mojo napisał:

Faktycznie, potwierdzam.

 

A gdyby ktoś chciał lepiej niż Chord Mojo, to co do TH610 podpiąć? 

SMSL SP200 lub SP400 po balansie z podpiętym przyzwoitym DACiem (a może Mojo w funkcji DAC-a)?

Questyle jakiś (400i, 600i, Twelve)?

Co da wyższy poziom niż Mojo, przy jeszcze nie powalającym budżecie?

 

Ja miałem TH610 z CMA Twelve i dla mnie to było połączenie idealne. W porównaniu z Mojo i 400i jest duży przeskok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

Może  610 tak ale 900 mk2 z Questyle 400 to był dramat, buczący, bez artykulacji dół i sssycząca przy każdej okazji góra, potężna V-ka. 

To akurat nie wina CMA400i, tylko firmowe brzmienie Fostex'a z serii TH, ich po prostu nie da się słuchać bez źródła temperującego górę i wypychającego oraz, wypełniającego średnicę, imo. ;) W innym wypadku, już bardziej zbalansowanym dźwiękiem grają Beyer'y, choć dalej jest to v-ka, to nie tak ekstremalna, jak w TH900.

17 godzin temu, Piotr_Mojo napisał:

A gdyby ktoś chciał lepiej niż Chord Mojo, to co do TH610 podpiąć? 

SMSL SP200 lub SP400 po balansie z podpiętym przyzwoitym DACiem (a może Mojo w funkcji DAC-a)?

Questyle jakiś (400i, 600i, Twelve)?

Co da wyższy poziom niż Mojo, przy jeszcze nie powalającym budżecie?

Ja bym celował w ifi, nawet taki Zen Dac, nie chodzi o wydajność, a o synergię, powinno to się dobrze zgrać. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

To akurat nie wina CMA400i, tylko firmowe brzmienie Fostex'a z serii TH, ich po prostu nie da się słuchać bez źródła temperującego górę i wypychającego oraz, wypełniającego średnicę, imo. ;) W innym wypadku, już bardziej zbalansowanym dźwiękiem grają Beyer'y, choć dalej jest to v-ka, to nie tak ekstremalna, jak w TH900.

O ile w zgodzę się odnośnie TH900 bo to ekstremalna V, to TH610 słuchałem na Aune S6, który też gra skajami, i było przyjemnie a góra mi nie przeszkadzała. Jednak Twelve ma dużo przyjemniejszą średnicę, która mnie zaczarowała od razu po wpięciu słuchawek (w przeciwieństwie do 400i, który w porównaniu zagrał klaustrofobicznie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jot R napisał:

O ile w zgodzę się odnośnie TH900 bo to ekstremalna V, to TH610 słuchałem na Aune S6, który też gra skajami, i było przyjemnie a góra mi nie przeszkadzała. Jednak Twelve ma dużo przyjemniejszą średnicę, która mnie zaczarowała od razu po wpięciu słuchawek (w przeciwieństwie do 400i, który w porównaniu zagrał klaustrofobicznie)

Moje odczucia są dokładnie takie same. Słuchałem oby par na jasnym, podbijającym jeszcze górę źródle i to było niezapomniane przeżycie ;) Natomiast z 610 już takiego wrażenia nie miałem i nawet nieźle się sprawdzały w takim połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jot R napisał:

O ile w zgodzę się odnośnie TH900 bo to ekstremalna V, to TH610 słuchałem na Aune S6, który też gra skajami, i było przyjemnie a góra mi nie przeszkadzała. Jednak Twelve ma dużo przyjemniejszą średnicę, która mnie zaczarowała od razu po wpięciu słuchawek (w przeciwieństwie do 400i, który w porównaniu zagrał klaustrofobicznie)

Kwestia preferencji, ja np. nie trawię Aune S6, z kolei już Questyle jak najbardziej grają po mojemu, mają gładkie i przyjemne brzmienie, a co do 400i, to jest to jedyny model, który ma dźwięk bliski, najbardziej bezpośredni, co oczywiście obarczone jest mniej napowietrzoną sceną, coś za coś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 09:27, Piotr_Mojo napisał:

Faktycznie, potwierdzam.

 

A gdyby ktoś chciał lepiej niż Chord Mojo, to co do TH610 podpiąć? 

SMSL SP200 lub SP400 po balansie z podpiętym przyzwoitym DACiem (a może Mojo w funkcji DAC-a)?

Questyle jakiś (400i, 600i, Twelve)?

Co da wyższy poziom niż Mojo, przy jeszcze nie powalającym budżecie?

U mnie super TH610 brzmi z Audio GD NFB 1 Amp. Mam też Mojo, ale dopiero połączenie ze wzmakiem słuchawkowym Audio GD pokazało mi możliwości TH610. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do fanklubu Fostex.

Zdaje sobie sprawę, że jestem mało znanym userem i nie mam wyrobionej marki na forum :)

Chciałbym jeśli była by możliwość pożyczyć od kogoś na kilka dni Fostexy T50rp, najchętniej jakiś mod - Dekoni Blue to już było by idealnie. Najchętniej z okolic Krakowa, żeby się spotkać osobiście - jeśli wysyłka to oczywiście pokryje wszelkie koszty i dorzucę na butelkę ulubionej substancji.

Chodzą za mną mocno te słuchawki, ale chciałbym najpierw je sprawdzić ze swoim sprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fanklubu Fostex.
Zdaje sobie sprawę, że jestem mało znanym userem i nie mam wyrobionej marki na forum
Chciałbym jeśli była by możliwość pożyczyć od kogoś na kilka dni Fostexy T50rp, najchętniej jakiś mod - Dekoni Blue to już było by idealnie. Najchętniej z okolic Krakowa, żeby się spotkać osobiście - jeśli wysyłka to oczywiście pokryje wszelkie koszty i dorzucę na butelkę ulubionej substancji.
Chodzą za mną mocno te słuchawki, ale chciałbym najpierw je sprawdzić ze swoim sprzętem.
 
w mp3store w Krakowie nie ma?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności