Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do th610, mam te sluchawki od 3 lat i uwazam, ze to beda moje sluchawki na kolejne dlugie lata. Nie moge jednak wykrzesac z nich potencjalu, ktory w nich drzemie. Od początku było ifi idsd nano black label (dosc dobrze temperowal góre, bas bardziej miekki niz twardy i ilosciowo wiecej, jednak nie potrafil uporzadkowac sceny, wszystkie dzwieki jakby wymieszane i ciezkie do zlokalizowania, do tego nic nie dodawal na srednicy a to duza wada przy th610), rownolegle byl tez Musical Fidelity M1 HPA ( mocy mu nie brakowalo, duza scena ale przekaz bardzo rozjasniony co przy moim bardzo glosnym stylu sluchania bylo nieakceptowalne - Stopa perkusji w utworze Metallica - One przypomina ta z moich kolumn dynaudio M30(kop w klate) ale towarzyszace jej talerze zabijaja caly przekaz).

 

 Pewnego dnia zaczalem czytac na temat podlaczania sluchawek bezposrednio przez rca. I tak kupiac przejsciowke 2xchinch-jack podlaczylem z ciekawosci th610 pod moj sprzet pod kolumny czyli daca Hegel HD10. Nie moglem uwierzyc jak to gra, totalnie czarne tło, do tego piekna barwa na srednicy (przyblizona i taka namacalna) wokale mega wyraźne i przedewszystkim poukladana scena (fakt troche mniejsza od ifi) dokladnie mozna okreslic polozenie zrodel dzwieku. No ale wiadomo bez wzmacniacza to nie zagra glosno tak jak lubie i przy wyzszej glosnosci brakuje dynamiki wszystko sie zlewa (szczegolnie talerze mieszaja sie ze wszystkim). Po podlaczeniu do hegla MFm1hpa wszystko sie poprawia in plus wieksza scena, moc, ale niestety wysokie tony nie daja zyc.

 

i teraz moje pytanie🙂 wiadomo jest questyle 400i, 600i, kabel zbalansowany, ktore tworza pewnie bardzo fajny tor do th610 ale to drogi interes poki co. Majac fajnego daca do th610 - hegel hd10 musze dobrac wzmaka. Pytanie tylko o balans (nie moge nigdzie dotrzec do informacji o calkowitej budowie zbalansowanej tego daca) sa tam tylko wyjscia zbalansowane xlr. Jak podlacze tego hegla przez xlr do np takiego smsl sp200 i podlacze th610 po kablu fostexa zbalansowanym to uzyskam jakies plusy tego podlaczenia jezeli tor nie bedzie w pelni zbalansowany? Czy temat balansu odpuscic i dorzucic do hegla jakis wzmacniacz(moze lampe) do 2000zl uzywke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo przyznaje że wiele osób potwierdza to połączenie tylko boję się jednego. Doświadczony mobilnym combem Ifi zwyczajnie boje się że zabraknie mi w mojo mocy. Ifi słuchałem przeważnie na 3/4 mocy na godzinie 3 bo dalej się już dźwięk zlewał/rozjezdzal. Na MFm1hpa maksymalnie mogę dać na 10 i jest  to już mój max do słuchania ( słuchawki jeszcze dalej pociągną do 1, później jest już przester) A że lubię głośno słuchać to nic nie poradzę🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grafi napisał:

Taki Heed Canamp 2 po opisie widzę że mógłby pasować do th610, ktoś miał do czynienia? Łagodna góra, dołu trochę doda też pewnie...

Super połączenie TH610 będziesz miał z fabrycznym Combo Fostex HP-A4BL. Mocy nie zabraknie, do teogo ekstra barwa i scena nie porównywalnie większa niż np Mojo.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z  balansem jest właśnie ten Fostex HP-A4BL. Słuchałem z nim TH610 przez SE i było bardzo dobrze. Zwłaszcza średnica, burr brown to muzykalna kość i tutaj było to słuchać. Pełny bas i góra z nie iskrzącym lecz przyjemnym detalem. Ogólnie nasycone brzmienie, ale dzięki dużej przestrzeni jest wrażenie swobodnego, napowietrzonego grania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Ale po co Ci to wiedzieć skoro kupujesz Verite? ;)

 

 z ciekawości sie pytam bo może kiedyś do nich wróce, chciałem go spróbować przed sprzedażą ale gdzieś coś czytałem że one właśnie sie nie lubią z th900 i sie wstrzymałem ale kusiło to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 22:41, Grafi napisał:

Pytanie tylko o balans (nie moge nigdzie dotrzec do informacji o calkowitej budowie zbalansowanej tego daca) sa tam tylko wyjscia zbalansowane xlr. Jak podlacze tego hegla przez xlr do np takiego smsl sp200 i podlacze th610 po kablu fostexa zbalansowanym to uzyskam jakies plusy tego podlaczenia jezeli tor nie bedzie w pelni zbalansowany? Czy temat balansu odpuscic i dorzucic do hegla jakis wzmacniacz(moze lampe) do 2000zl uzywke?


Ja ci tylko tyle mogę powiedzieć, że podpinałem wyjścia HD20 pod XLR i RCA SM200 i nie byłem w stanie wychwycić oczywistej różnicy. Zaznaczam, że słuchawki miałem niezbalansowane.

A dwa: parę lat temu porównywałem w sklepie łeb w łeb Heed Canamp 2 i Ifi micro i Ifi jak dla mnie wypadło wiele ciekawiej. Gładki, analogowy dźwięk przy którym średnica Heeda była ziarnista. Plus możliwość regulacji gainu, basu, a nawet sceny. Odsłuch był na DT880 250 ohm.

SM200 możesz wypożyczyć albo odsłuchać w sklepie, więc chyba od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszły mi dziś nowe pady do TH610, w celach poprawy wygody i jednak na oryginalnych grają lepiej - równiej, bez eksponowania sybilantów (no, może czasami) i pogłosowości.

Wygoda wygodą, ale o połowę grubsze pady wprowadzają trochę za dużo zmian w dźwięku, mimo że część elektroniki zagrało całkiem ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Inszy napisał:

Przyszły mi dziś nowe pady do TH610, w celach poprawy wygody i jednak na oryginalnych grają lepiej - równiej, bez eksponowania sybilantów (no, może czasami) i pogłosowości.

Wygoda wygodą, ale o połowę grubsze pady wprowadzają trochę za dużo zmian w dźwięku, mimo że część elektroniki zagrało całkiem ciekawie.

Bez eksponowania sybilantów, to welurowe (tylko takie szczelne, od spodu ze skórką) warto sprawdzić.

Np coś takiego https://aliexpress.com/item/32968136017.html

To nie będzie takie samo granie jak na skórkach, ale może być nawet lepsze, bo bardziej przestrzenne i napowietrzone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności