Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, audionanik napisał:

Ja używałem i po krótkim zachwycie wróciłem z podkulonym ogonem do sztoka.

Ten Twój też miałem na odsłuchu i on jest nawet niezły, ale też rozjaśnia.

 

W kablach typu Litz ważna jest średnica pojedynczych drucików oraz ich ilość w wiązce. Dobierając te parametry można regulować całościową równowagę tonalną jak również charakter wysokich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, cztery miesiące przerwy od wokółusznych zrobiły swoje na tyle, że pierwsze spotkanie z TH900 to był własnie głównie problem z sopranem.I tu chyba tak jak mówił Paweł głównie adaptacja głowy.Zdałem sobie wczoraj sprawę że te soprany mieszczą się na luzie w mojej akceptowalnej normie.Tutaj jednak wszystko zależy od realizacji płyt.Te bardziej jasne, chude, szkicowe napewno dadzą popalić sopranem ale nie na tyle by były niesłuchalne.Poprostu wtedy trzeba odpowiednio zareagować potkiem i deczko ściszyć.Na całej reszcie lepiej zrealizowanych płyt jest genialnie, soprany nadal błyszczą ale taka jest ich zamierzona rola w tym strojeniu.W końcu słyszę pięknie wybrzmiewające talerze  W ogóle ta przestrzeń, ten ogrom muzyki jaki mnie otacza, ta wybrzmiewająca perkusja w zeppelinach, ta separacja i te szczegóły któych nie ma na t5p.Coś pięknego.Na t5p męczyłem sie słuchając black metalu, tutaj każda płyta jest polana tym fostexowym sosem i kiedy mamy surowo nagrany materiał wprost z norweskich lasów to strojenie robi swoją robotę i ta surowizna staje sie na tyle muzykalna że jest dużo łatwiej przyswajalna.Coś pięknego.Wczoraj sporo materiału przesłuchałem, trafiłem może na dwie płyty spośród 50 gdzie mogło być lepiej.Jestem zachwycony  

Witaj czy naprawdę grają tak super black , death metal stary rock z naciskiem na perkusję szukam ideału do takiej muzy
Th 900 mk 2 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hemi napisał:

 

W kablach typu Litz ważna jest średnica pojedynczych drucików oraz ich ilość w wiązce. Dobierając te parametry można regulować całościową równowagę tonalną jak również charakter wysokich tonów.

Ważna jest też zastosowana izolacja i jej grubość, typ zastosowanego splotu Litz (obecnie jest ich 6, ale niektóre firmy mają swoje własne wariacje), obecność lub brak ekranu, grubość i ilość pojedynczych nitek na żyłę oraz samych żył, a także rodzaj zastosowanej cyny lub ich mieszanek. Ilości składowych elementów, włącznie z wtykami, jakie mają wpływ na ostateczne "brzmienie" kabla jest więcej, niż tylko rodzaj i grubość przewodnika. Można klepnąć tani, prosty kabel, ale wiele topowych modeli uznanych marek to miesiące, czasem nawet lata pracy nad rozwojem, by osiągnąć ostateczny efekt, co potem znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie.
 

 

2 godziny temu, retter napisał:

A wiele firm ma swój pomysł na układ, pomimo że materiał jest zapewne ten sam (fabryk miedzi jest z 4).

emoji869.pngemoji23.png emoji2937.png
 

TO stwierdzenie tylko pokazuje, jak znikome masz pojęcie o rynku kablarskim i procesach towarzyszących tworzeniu nowych kabli z wyższej półki. Ciekawostka dla Ciebie - projekt jednego przewodnika wedle ścisłej specyfikacji jego twórcy sprawił, że 4 fabryki brały udział w jego kreacji, ale tylko jedna z nich ma możliwości, aby wytworzyć go wedle tej specyfikacji. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 09:27, deftones9 napisał:

Na t5p męczyłem sie słuchając black metalu, tutaj każda płyta jest polana tym fostexowym sosem i kiedy mamy surowo nagrany materiał wprost z norweskich lasów to strojenie robi swoją robotę i ta surowizna staje sie na tyle muzykalna że jest dużo łatwiej przyswajalna.

Skoro lukrują i umilają BM to chyba nie do końca grają go prawidłowo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda bobek :D Te słuchawki miażdżą obiekty.To jak black sabbath na nich brzmi, szczególnie dobrze wydana jedynka to jest jakiś kosmos.Wszystkie instrumenty idealnie rozgraniczone, ogromna scena, dociążenie, to jak talerze wybrzemiewają oh ahhhhhhhhh normalnie:

Jaki miód jest najzdrowszy? Wyjaśniamy! | Sklep Słoik Miodu

 

:D Zakup życia.... jak na razie xD Niech Cie @tommir bozia w dzieciach wynagrodzi za to że akurat wtedy wystawiłeś je w komis :D

Edytowane przez deftones9
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, deftones9 napisał:

 Niech Cie @tommir bozia w dzieciach wynagrodzi za to że akurat wtedy wystawiłeś je w komis :D

Już mnie wynagrodziła, dzięki... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj przez 3 godziny miałem okazje słuchać Verite Closed i automatycznie TH900 znalazły sie w pozycji zagrożonej.One już wiszą nad przepaścią.

Idźcie w cholere z takim hobby...

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deftones9 napisał:

Dzisiaj przez 3 godziny miałem okazje słuchać Verite Closed i automatycznie TH900 znalazły sie w pozycji zagrożonej.One już wiszą nad przepaścią.

Idźcie w cholere z takim hobby...

Sam sobie jesteś winny. Pisałem wcześniej że VC są znacznie lepsze od TH-900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny powód sprzedaży to pewnie przesłuchanie vc, ale faktycznie dobór toru to sprawa kluczowa w tym wypadku. Na jasnym to właściwie jazgot, chyba ze ktoś lubi taki dźwięk ;) mnie się udało z ciemnym wzmacniaczem, góra się uspokoiła i była bardzo, bardzo fajna. Zreszta vc sparowane z jasnym torem raczej tez dobrze nie wypadną, zwłaszcza wyższa średnica może drażnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny powód sprzedaży to pewnie przesłuchanie vc, ale faktycznie dobór toru to sprawa kluczowa w tym wypadku. Na jasnym to właściwie jazgot, chyba ze ktoś lubi taki dźwięk default_wink.png mnie się udało z ciemnym wzmacniaczem, góra się uspokoiła i była bardzo, bardzo fajna. Zreszta vc sparowane z jasnym torem raczej tez dobrze nie wypadną, zwłaszcza wyższa średnica może drażnić.
A na czym słuchałeś?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, deftones9 napisał:

W większości opinii żadne prócz kabli.Jednak Baron np twierdzi, że jedynki lepsze ;) cholera wie

Czyli mk2 bo 2 kable wymienne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, deftones9 napisał:

W większości opinii żadne prócz kabli.Jednak Baron np twierdzi, że jedynki lepsze ;) cholera wie

Lepsze bo tańsze :D

21 godzin temu, blackromek napisał:

Czy może ktoś słuchał th 900 mk2 z Bryston bh1 rock metal , lub Litlle Dot VI

Ja słuchałem MKI z Brysiem i było ok, choć znam lepsze wzmaki do tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności