Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

@majkeljestem wdzięczny za możliwość przetestowania kombo, które bezpiecznie do mnie dotarło i będzie zastępować przez klika dni DAC215, testowanego przez@MFRD :)

 

20201105_160124.jpg

 

@deftones9 dziękuję za podzielenie się pierwszymi wrażeniami z Fostexami. Jak dokonasz ustaleń z Majkel tydzień będę mógł go wysłać bezpośrednio do Ciebie :)

 

edit:

@majkel prawdopodobnie była to forza.

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazoo jutro do mnie wraca syn marnotrawny czyli t5p gen2 i Ci napisze dokładnie na temat sceny bo na razie to ja tak z głowy pisałem.Porównam i ocenie jak to wygląda bo ja mam skłonności przy pierwszym odsłuchu do przesadnej oceny czasami, zbyt duże oczekiwania.Teraz sobie włączyłem te płyty na których najgorzej mi sie słuchalo i góra dawala po bani i jest lepiej na tych padach dekoni.

 

Ogólnie to do metalu to są faktycznie(nie licząc abbysów) chyba top 3-4 słuchawek.No black metalu nie słuchało mi sie na niczym tak dobrze jak tutaj.A Dazed and confused to już totalny nokaut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie? Nigdzie nie napisałem że scena jest mała tylko na stocku jest większa a zapewniam Cię że na moim torze grają wybornie.

10 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Coś nie tak musi być ze wzmacniaczem, albo z synergią. Wszystko o TH900 można napisać ale, że mają małą scenę? One grają głęboką i wysoką sceną, pierwszy plan oddalony, takie pogłosowe odbicia. Soprany są wyraźne, ale aż tak drażniące? 

 

TP5 v2 przy TH-900 brzmią jak popsute słuchawki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tytus1988 napisał:

@majkeljestem wdzięczny za możliwość przetestowania kombo, które bezpiecznie do mnie dotarło i będzie zastępować przez klika dni DAC215, testowanego przez@MFRD :)

 

20201105_160124.jpgJak dokonasz ustaleń z @majkel za tydzień będę mógł je wysłać bezpośrednio do Ciebie :)

Też bym chciał.

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Comptonz przyjemnością, jak Majkel się zgodzi :) Wtedy przy okazji mógłbym przesłać do Ciebie jedne z moich słuchawek, aby odwdzięczyć się za możliwość sprawdzenia K812.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, deftones9 napisał:

Wazoo jutro do mnie wraca syn marnotrawny czyli t5p gen2 i Ci napisze dokładnie na temat sceny bo na razie to ja tak z głowy pisałem.

Daj znać, bo z pamięci, to T5p v2 jakoś bardziej mi leżą niż TH900 mk2.

Ba, nawet bardziej mi leżą niż D7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

Daj znać, bo z pamięci, to T5p v2 jakoś bardziej mi leżą niż TH900 mk2.

Ba, nawet bardziej mi leżą niż D7000.

A już chciałem napisać, że @deftones9 powinien poszukać D7000. Też lubię T5p, ale bez przesady ;) 

Czyli podsumowując: D7000 <- TH900 <- T5p a przed nimi Z1R :) ZMF jeszcze nie znam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D7000 to wg mnie lepsze słuchawki niż TH900. Fostexy są zbyt niezrównoważone - to mocno rozrywkowe V.

Przestrzeń/scena jest duża, bas jest duży, ale średnica mała:D; tzn chuda i "dopchnięta" do góry. Góra zaś jest wyczynowa - zarówno wyeksponowana, jak i rozdzielcza(!); na słabszym jakościowo torze może jednak dokuczliwie podrapać - aby ją docenić trzeba wysokiej jakości wzmaka i daca; aby ją przytępić można użyć lampy i udawać, że tak miało być (a w ogóle to po co komu rozdzielczość?), aby ją złagodzić można omaścić lekko kremem z Burka. Ja jednak szedłbym raczej w Balantine - można się wtedy przekonać co potrafią dynamiki Fostera na sopranie.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO kabel psuje TH900mk2 i to dość mocno. Jeżeli przyjąć wedle słów producenta, że mój Astral Acoustics SSPC to kabel o referencyjnej charakterystyce, to kabel fabryczny wywala sub-bas ilościowo do góry i jeszcze mocniej podkreśla ten osławiony peak w okolicach 6khz. Astral mi ten peak uspokaja i tonuje sub-bas. Efekt jest taki, że całościowo wyrównują się tonalnie, bo równiejszy jest i bas, choć z nadal podkreślonym, ale lepiej kontrolowanym sub-basem, i średnica nie jest już tak ściśnięta i wypchnięta w tył, a góra jest lepiej kontrolowana i chociaż nadal rozjaśniona, to już nie tak przejaskrawiona do bólu. Burson też dokłada swoje, więc w komplecie całościowo TH900 po prostu nadal są wyczynowymi, funowymi słuchawkami, ale o wiele bogatszymi i nie tak ekstremalnymi w niektórych przypadkach zwłaszcza, jeżeli idzie o nieco gorsze realizacje, gdzie talerze perkusyjne przypominały raczej piach sypany na szkło i tanią blachę, niż dźwięczny kawałek metalu. :D
Co do sceny? Dla mnie bardzo szeroka, z dużą ilością powietrza, ale na stocku płaska i tylko cofnięcie średnicy w tył za wyłączeniem wokali buduje jakieś poczucie głębi. Wokale za to wypchnięte w przód, więc jest poczucie bliskości pierwszego planu. Z Burkiem i C3XP pojawia się odrobina głębi, jakieś budowanie planów, lepsza wysokość... No jest poprawa, a powrót do fabrycznego kabla jest bolesny jak diabli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem podglądowo purgatory maidenów, to jest wav 9600kbps

https://megawrzuta.pl/download/badba364dc8e381ba155ead1b0955c83.html

Napiszcie mi jak u was brzmi wokal Dianno, u mnie jest jedno wielkie tsssssssssssssssssssssssssssssssssssssss :D Plik usunę niebawem

spokojnie, nie ma żadnego wirusa

Edytowane przez deftones9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i chociaż to nie moja bajka, to sybilantów w tym wokalu jest więcej, niż ustawa przewiduje :D Dzięki, mam teraz utwór do testowania sybilantów :D Przy każdej możliwej okazji pojawia się tam syczenie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, deftones9 said:

Wrzuciłem podglądowo purgatory maidenów, to jest wav 9600kbps

https://megawrzuta.pl/download/badba364dc8e381ba155ead1b0955c83.html

Napiszcie mi jak u was brzmi wokal Dianno, u mnie jest jedno wielkie tsssssssssssssssssssssssssssssssssssssss :D Plik usunę niebawem

spokojnie, nie ma żadnego wirusa

 

No jest troche esów (na Aeon 2C słuchane, a one nie mają ostrej góry wcale). W ogóle jakiś taki cichy ten plik.

Wersja ze Spotify jest 'cieplejsza' 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy bo to jest wersja z pierwszego wydania, rip z vinyla, DR na poziomie 12 czy więcej chyba. Ucz się Pawle jak brzmi audiofilskie wydanie z dobra dynamiką default_biggrin.png
Wersja ze spotifaj to pewnie remaster jak znam życie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fakt, jak u was też tak szeleści to coś EMI przedobrzyło przy tym wydaniu z tą górą.
A jak wam gra Cyndi Lauper - Girl just wanna have fun???[mention=19202]Vaiet[/mention]?

Chyba mój globus zaczyna się przyzwyczajać do tych słuchawek i obawiam się że nie uda mi się ubić tego ich charakteru na innym sprzęcie na tyle bym był w pleni usatysfakcjonowany. One raczej tak mają

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amirony miały być syczącymi potworami, a niczego takiego nie uświadczam na tych i na innych kawałkach. 

 

Pamiętam jeszcze taką górkę na wyższej średnicy w D2000 która dawała sssssię poznać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrozumiałem wasze problemy z sybilantami itp. Czyli nadal nie wioem co może przeszkadzać. Mi nic tu nie przeszkadza.

Swoją drogą sam robiłem lepsze ripy na ortofonie alfa i najtańszym wzmacniaczyku projecta plus audigy i Cool Edit.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, deftones9 napisał:

Chyba mój globus zaczyna się przyzwyczajać do tych słuchawek i obawiam się że nie uda mi się ubić tego ich charakteru na innym sprzęcie na tyle bym był w pleni usatysfakcjonowany. One raczej tak mają

Powalczyć można, ale od razu idź w na prawdę ciepłe granie lampa albo soloist jak wyżej radzą.

 

Miałem kiedyś TH-900 MK1, na kablu Forzy Noir 4-pin. To były moje wymarzone "red sexy" ale z żadnym sprzętem ostatecznie nie zagrały tak jak sobie życzyłem. Zawsze dokuczała góra, wyraźnie zaburzała balans tonalny nieproporcjonalnie wyskakując przed szereg. Niby ładna sama w sobie, ale za dużo jej było. Próbowałem z Aune S6 SE i BAL, Audio GD 28.38 i 28.18, Hugo2, Pathos Aurium, Burson Conductor i pewnie jeszcze czegoś nie pamiętam. To nie są klocki, które TH-900 ładnie ogarniały, ale góry nie temperowały. 

Próbowałem ich też z padami z T-610, to był sam bas, zero sceny, ale góra się utemperowała :) 

 

Spróbuj kiedyś D7000, do metalu wg mnie świetny balans tonalny, niczego nie brakuje. Do tego brak wygaszenia na wyższej średnicy przez co fajnie wypada siara z gitar, wychodzi ich agresja, zresztą tak samo jak wokalu. Bas i sopran strojone na metalowo, jest masa a ilościowo bez przegięcia. 

 

Mi ostatnio służą TH-X00 PP, kupiłem tu na forum niedawno. Wymieniłem pady na takie z nieco większym otworem, poza tym wyglądają identycznie jak ori. Odmuliło je to i zostały. Nie są lepsze od D7000 i odwrotnie do tamtych mają lekki dołek na wyższej średnicy, wybaczają nagraniom i nie są męczące przez to. Kosztują też1/3 a i tak robią porządną robotę :) 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności