Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Perul napisał:

To typowe zmiany dla porównania padów o mniejszej i większej pojemności na ucho.

Wychodzi na to, że brzmienie obu par bardziej podoba mi się z fostexowymi padami. chociaż denonowe wygodniejsze. Myślę, że mózg  zostaje oszukany szczególnie przez to podbicie basu. Po prostu po zmianie na denonowe dźwięk wydaje się bardziej suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciej3 napisał:

Po prostu po zmianie na denonowe dźwięk wydaje się bardziej suchy.

Zgadza się, bo taki jest, ale też bardziej napowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciej3 napisał:

Z tego co pamiętam to Ty w tych Denonach wymieniałeś kabel na Van Damme. Pamiętasz czy oprócz kabla coś jeszcze majstrowałeś? :) 

To musiało być dawno temu, nie pamiętam. Albo to nie ja wymieniałem, bo van Damme chyba nie używałem (albo raz, bo kawałek gdzieś jeszcze mam).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zakupiłem Fostex th610. Będę je łączył z Xduoo Ta20, Chord Mojo i Ibasso dx160. Na pewno opiszę swoje wrażenia :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Przed chwila zakupiłem Fostex th610. Będę je łączył z Xduoo Ta20, Chord Mojo i Ibasso dx160. Na pewno opiszę swoje wrażenia :) 

Ja dziś będę świadkiem jak przyjaciel będzie słuchał TH610 połączony z Xduoo TA-10 - taki prezent dostanie od rodziny i przyjaciół na urodziny.

Już widzę jego minę.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Ale dla ciebie najlepsze czy tak ogólnie? Bo jak to drugie to się nie zgodzę. Dla mnie jedne z najbardziej bezpłcioweych słuchawek jakie znam.

Jest o co się do nich czepiać, ale bezpłciowość to akurat ostatnia rzecz, jaką można zarzucić fostexom th-900.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Zależy jakie będą tam lampy - może być różna :D

 

Kupując lampy (PSVane Treasure Mark II oraz NOS RTF) do Xduoo TA20 sugerowałem się Twoją recenzją i muszę przyznać, że akurat wszystko co tam napisałeś potwierdziło mi się w odsłuchach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, crysis94 napisał:

TH-900 zdecydowanie nie są bezpłciowe. Dla wielu nawet za dużo charakteru mają :F

Dokładnie. Ja akurat taki charakter lubię, ale z nieco ciemniejszym torem bo z jasnym to dość problematyczny ten ich charakter bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Jest o co się do nich czepiać, ale bezpłciowość to akurat ostatnia rzecz, jaką można zarzucić fostexom th-900.

 

Ja mam tego "człowieka" w ignorowanych, szkoda mi czasu na takie wypierdy.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:


Ciekawe kto im podpowiedział, żeby mu zrobić taki fajny prezent :ph34r:

Eeeee nikt, to tylko zły wpływ co niektórych jego przyjaciół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, greg_jg napisał:

Ma ktoś może porównanie Hifiman Sundara i Fostex TH610?

Tak w skrócie. TH610 to niżej schodzący, twardszy, mocniej uderzający bas o lepszej dynamice, choć nieco słabszym wypełnieniu. Mocniejsza V-ka, bo średnica nieco dalsza, a choć wokale w TH610 też mocniej z przodu, to nie tak bezpośrednie. Mocniejszy w nich jest akcent na przełom średnicy i sopranów, gdzie są ostrzejsze, bardziej wyraziste i jaśniejsze. Scena zdecydowanie szersza i nieco wyższa, choć bardziej płaska. Ogólnie bardziej żywiołowe i dynamiczne, choć jaśniejsze granie od dość gładkich, ciepłych Sundara. No i Sundara potrzebują prądu, gdzie na ich tle TH610 grają przyzwoicie praktycznie z ziemniaka. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaskoczyłeś tą sceną, bo nie sądziłem, że Sundary będą pod tym względem gorsze (zwłaszcza biorąc pod uwagę konstrukcje – zamknięte/otwarte).

 

A gdybyś miał określić 1-2 największe zalety/atuty TH610 względem Sundar oraz 1-2 największe wady, to co by to było?

 

Pomimo tego, że TH610 "zagrają przyzwoicie z ziemniaka", to czy jest istotny progres gdy podpinasz je pod Burson Playmate Noir, Aune S6 Pro? Z którym źródłem jest lepiej?  Masz je na standardowym kablu czy już zdążyłeś wymienić np. pod balans w Aune?

 

Myślisz, że lampa (dostosowana pod niskohmowce) dociąży średnicę we właściwy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, greg_jg napisał:

Trochę mnie zaskoczyłeś tą sceną, bo nie sądziłem, że Sundary będą pod tym względem gorsze (zwłaszcza biorąc pod uwagę konstrukcje – zamknięte/otwarte).

 

A gdybyś miał określić 1-2 największe zalety/atuty TH610 względem Sundar oraz 1-2 największe wady, to co by to było?

 

Pomimo tego, że TH610 "zagrają przyzwoicie z ziemniaka", to czy jest istotny progres gdy podpinasz je pod Burson Playmate Noir, Aune S6 Pro? Z którym źródłem jest lepiej?  Masz je na standardowym kablu czy już zdążyłeś wymienić np. pod balans w Aune?

 

Myślisz, że lampa (dostosowana pod niskohmowce) dociąży średnicę we właściwy sposób?

W detale nie będę wchodził, bo to zostaje na reckę, ale ogólnie rzecz ujmując największą zaletą TH610 będzie dynamika jako całość i twardszy bas. Z wad? Wyczuwalne spłaszczenie sceny na głębokość i ostrawość na przełomie wyższej średnicy i sopranów, która uspokoiła się dopiero powyżej 300h przebiegu, a która przez pierwsze 150-200h dawała czasem w kość. 

Sundara na przykład na kabel nie reagują prawie wcale. Zmieniałem im stockowy kabel, który IMO dla mnie to kpina w słuchawkach za tą cenę, na ten od Elexów. Zmiany na kablu były praktycznie dla mnie zerowe. Czułość na źródło Sundar też jest taka sobie, bo wystarczy dać im prąd i tyle. TH610 są pod tym kątem wrażliwsze, lepiej skalują się i ze źródłem i z przewodnikiem, więc w teorii można z nich wyciągnąć jeszcze więcej. Myślę, że sam przyzwoity kabel może z TH610 wyciągnąć naprawdę sporo. Lubię je praktycznie ze wszystkim - i z DX200 po SE, i z S6 Pro i z Playmate w każdej konfiguracji, choć Classic nieco zawęża scenę, za to przyjemnie je dociąża. Wygoda dla mnie też po stronie Fostexów, choć ja akurat mam to szczęście, że uszy mi wchodzą w otwory w padach. Gdyby nie to, zapewne szala przechyliłaby się na stronę Hifimanów. 

 

Ogólnie, żeby nie było, Sundara to naprawdę spoko słuchawki. Po prostu uważam, że za tą cenę należałoby się lepsze wykonanie i kabel, który nie woła o pomstę do nieba, a który wygląda jak kiepska parodia ze słuchawek za 100zł.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności