Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Z1R też mają wentyl o góry ale w porownaniu do denonów/fostexów to malutki 

 

20190404_150311.jpg

 

Jeśli chodzi o izolacje to jak na słuchawki zamknięte to jest średnia, za to prawie nic nie wycieka na zewnątrz. Takie D7000 przeszkadzaly drugiej osobie w zasypianiu, a Z1R już nie. Jak ktoś potrzebuje rzeczywiscie wysokiej izolacji i dobrego dźwięku to polecam IEMy

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Mówiłem o tym dawno jak się przyjrzeć z1r maja kopułki z gęstej siatki stalowej. Podwójna warstwa sprawia zamkniętej kopuły ale akustycznie jest dość otwarta.

Jakbyś się im przyjrzał jeszcze bliżej, to byś zauważył filtr akustyczny wykonany ze specjalnego papieru Washi.

 

 

Sony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się im przyjrzał jeszcze bliżej, to byś zauważył filtr akustyczny wykonany ze specjalnego papieru Washi.
 
 
Sony.thumb.jpg.4822b886f29e4a871bd59eff09384afe.jpg
Pytanie jak gruby i szczelny to papier?

Ale tak jak Spawn jestem zdania chcesz izolacji to iem.
Jeszcze chwila a zamknięte z skórzanymi padami stracą sens na jakieś 2-3 miesiące.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wjeżdżam z kolejną partią wrażeń. W tym tygodniu w pracy pierwsza zmiana i to pierwszy raz od 3 miesięcy, więc organizm dostaje jobla. Myślałem, że dzisiaj nie będę miał siły na słuchanie, ale założyłem te Fostexy, a niech im będzie i na krótko spiąłem z Aune S6 Pro. Bo tak :D Miotałem się chwilę, co puścić, szybując w górę i w dół listy, aż padło. Queens of the Stone Age i ich najlepszy IMO album "Songs for the Deaf". TO by się zgadzało, bo głuchy jestem jak pień jakby to mogli niektórzy powiedzieć, ale... miód. Zbyt byłem dzisiaj zmęczony na coś ciężkiego i zbyt zmęczony, żeby słuchać czegoś spokojnego. QOTSA to był strzał w dziesiątkę. Zaskoczyło mnie w tym wszystkim to, jak bardzo nic mnie w tym brzmieniu serwowanym przez TH900 nie drażniło, a drażliwy dzisiaj jestem tak, że żona trzyma dystans większy, niż to zalecają w czasach pandemii :D

 

Przede wszystkim zayedwabista scena i rozdzielczość na średnicy. Rozrzucenie gitar momentami, w niektórych przejściach, to jest daleeeeko, gdzieś okolice łokci jak się rozłoży ramiona na boki, może nawet dalej. Bas to wiadomo - poezja smaku i aromatu :D Nadal chciałbym, żeby talerze były bardziej zwarte, metaliczne, bardziej naturalne, ale to nie HD800S (lol!). Wszystkiego mieć nie można :D NO ale nie skreślam jeszcze, bo może w ciągu kolejnych 150h, jak to miało miejsce w przypadku TH610, coś się zmieni na plus :) A jak nie pomoże, to pomoże może kabel :D Kiedyś xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Vaiet napisał:

Nadal chciałbym, żeby talerze były bardziej zwarte, metaliczne, bardziej naturalne

Nie wiem jak w MK2 (bo nie słuchałem), ale w MK1 też tego było trochę za dużo.

21 godzin temu, Vaiet napisał:

Wszystkiego mieć nie można :D

Można, da się to poprawić prostym modem, a właściwie to "filtrem" przed przetwornik (czego w MK1 nie robiłem na wyraźnie życzenie właściciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.05.2020 o 21:08, Perul napisał:

Nie wiem jak w MK2 (bo nie słuchałem), ale w MK1 też tego było trochę za dużo.

Można, da się to poprawić prostym modem, a właściwie to "filtrem" przed przetwornik (czego w MK1 nie robiłem na wyraźnie życzenie właściciela).

Z rozmowy z Markiem Lawtonem wiem, że jedną z podstawowych zalet ich moda Stage 1, w tym głównie tej części z paskami i krążkami pianki do przyklejenia, jest właśnie ogarnięcie wysokich tonów.

 

Ostatnio dołożyłem Fostexom kolejne godzinki, zbliżając się już blisko 200h przebiegu. Góra ciut się uspokoiła, ale tylko odrobinę. Najważniejsze jest  to, że zdecydowanie poprawił się bas i to pod kątem wypełnienia. W niższej średnicy też czuć więcej masy, co ogromnie cieszy, bo słuchając Gojiry brakowało mi i jednego i drugiego. Teraz bębny brzmią zjawiskowo, a gitary mają więcej pazurka. Ogólnie mam wrażenie, że poprawiła się też głębia sceny, z bardziej wyczuwalną fakturą i kolejnymi warstwami, bo szerokość pozostała absolutnie genialna.

 

Pędzone z Aune S6 Pro, choć skradły mi ostatnio serce w połączeniu z Playmate Classic. Marzy mi się jakiś dobry kabel do nich, ale chyba pójdę tą drogą jak już ogarnę kubeczki od Lawtona, czyli nieprędko, bo najpierw w kolejce są kable do LCD-X i HD800S :D I jakiś porządny wzmaczek, do którego to wszystko podłączę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu szukałem zamiennika padów dla moich Fostexów TH-610. Chodziło o poprawę komfortu podczas dłuższych odsłuchów. Zależało mi na tym by pady były bardziej miękkie, dobrze układały się na głowie i przede wszystkim nie zmieniały w żaden sposób dźwięku jaki oryginalnie generują te słuchawki. Próbowałem kilku rozwiązań, ale mimo iż komfort się poprawiał to zmieniał się również sposób grania, co mi nie odpowiadało. No i chyba w końcu udało mi się osiągnąć cel :) 
 

Poniżej pady kupione na Alliexpres od YHcouldin, wersja Sheepskin Leather. Na grubość prawie identyczne jak oryginalne. Na zdjęciach porównanie do oryginalnych. Zamontowane na moje Fostexy łącznie z dedykowanymi ringami od Dekoni. 
 

Efekt: Lepszy komfort i zachowana sygnatura dźwięku, czyli dokładnie tak jak chciałem :) 

 

AAAB0432-55B5-4460-9E89-93EFE8DBC4A2.jpeg

 

E2C9FB22-E0CE-47B5-B0AA-368024442678.jpeg

 

A5E0A2B1-58CE-45F2-A804-088D7C3A8517.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie mobilnego kabelka od kolegi Perula zastanawiam się nad grajkiem do TH900 mk2 . Na razie słucham mobilnie z ZX2 . Myślicie ,że jest grajek , który pozwoli rozwinąć skrzydła TH900 ? Czy tylko stacjonarka pozostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, conrad1975 napisał:

Po zakupie mobilnego kabelka od kolegi Perula zastanawiam się nad grajkiem do TH900 mk2 . Na razie słucham mobilnie z ZX2 . Myślicie ,że jest grajek , który pozwoli rozwinąć skrzydła TH900 ? Czy tylko stacjonarka pozostaje. 

 

 A jaki masz budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LuQi napisał:

No to może:
Ibasso DX220

Shanling M6 PRO
Astell&Kern KANN

Zastanawiałem się nad KANNem , który z nich buduję najlepszą scenę / holografię ? Lubię rozdzielcze , detaliczne granie, z fajnym zejściem w subbasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 23:39, Vaiet napisał:

Nadal chciałbym, żeby talerze były bardziej zwarte, metaliczne, bardziej naturalne

 

U mnie w szczególności talerze grają świetnie na TH900mk2, barwa, energia i właśnie zwartość (skupienie energii w bryle instrumentu) jest fenomenalne. Jak sobie posłucham tych samych talerzy np. na Grado RS2e, to wrażenie jest, jakby tam było jakieś 30% THD, bo dźwięk staje się bezkształtny i rozproszony. Może więc chodzi o tor? Bo faktycznie Earstream wysokie tony ma takie jak opisałem, więc może to bardziej opis toru, niż słuchawek.

 

Natomiast co do grania równego/Vką, to mimo tego, co pisałem, faktycznie przy dużej głośności góra może u mnie kłuć (oceniam, że cały zakres od 3kHz w górę). Z tym że jest na to sposób - przesunięcie słuchawek "do tyłu" (czyli tak, aby środek przetwornika był bliżej tyłu głowy). W tym ustawieniu ogólną tonalność oceniłbym jako "ciepłą" (nawet zbyt ciepłą do cichego słuchania). Warto więc poeksperymentować z umiejscowieniem słuchawek na głowie, pady są duże, więc trochę miejsca na jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 22:25, conrad1975 napisał:

Zastanawiałem się nad KANNem , który z nich buduję najlepszą scenę / holografię ? Lubię rozdzielcze , detaliczne granie, z fajnym zejściem w subbasie. 

Czy Fiio m11 pro oraz Astell SR 25 nie dadzą radę napędzić/kontrolować  TH900 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, conrad1975 napisał:

Czy Fiio m11 pro oraz Astell SR 25 nie dadzą radę napędzić/kontrolować  TH900 ?

Na pewno będzie słychać. Bardzo prawdopodobne, że bez słyszalnych zniekształceń w niezbędnym zakresie głośności. Natomiast domniemam, że nie będzie to ostatnie słowo, jeśli kogoś interesuje maksymalizacja wrażeń w połączeniu z TH900. Co do efektu brzmieniowego, wie tylko ten, co posłuchał, jak to brzmi, ale nadal nie będzie wiedział, czy Tobie takie granie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 20:09, conrad1975 napisał:

Po zakupie mobilnego kabelka od kolegi Perula zastanawiam się nad grajkiem do TH900 mk2 . Na razie słucham mobilnie z ZX2 . Myślicie ,że jest grajek , który pozwoli rozwinąć skrzydła TH900 ? Czy tylko stacjonarka pozostaje. 

 

Godzinę temu, conrad1975 napisał:

Czy Fiio m11 pro oraz Astell SR 25 nie dadzą radę napędzić/kontrolować  TH900 ?

 

To wystarczy Ci aby były napędzony czy chcesz żeby rozwijały skrzydła bo do napędzenia wystarczy dap, ale do rozwijania skrzydeł nie wystarczy stacjonarka za 4tys. Słuchawki to tylko ostatni element toru, a za ich brzmienie odpowiada wszystko to co przed nimi.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

 

To wystarczy Ci aby były napędzony czy chcesz żeby rozwijały skrzydła bo do napędzenia wystarczy dap, ale do rozwijania skrzydeł nie wystarczy stacjonarka za 4tys. Słuchawki to tylko ostatni element toru, a za ich brzmienie odpowiada wszystko to co przed nimi.

Stacjonarnie może , nie za 4K bo Playmate Everest / classic i narazie mnie rajcuje. :) Rozumiem ,że mogę dać sobie spokój z szukaniem grajka, ponieważ ,żaden grajek do 4k nie pozwoli rozwinąć skrzydeł, a napędzam spokojne z ZX2 . :) i nie będzie niebotycznej poprawy SQ w stosunku do ZX2  :) Dzięki za zimny kubeł wody , utopiłem króliczka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spawn napisał:

Różnica będzie, czy niebotyczna to musisz sam ocenić, a to że coś rajcuje to nie znaczy że już rozwinęło skrzydła ;) Ktoś tutaj szukał źródła do th900 i stanęło na ifi pro idsd.

Stanęło, ale sprawa ma charakter rozwojowy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tommir napisał:

Stanęło, ale sprawa ma charakter rozwojowy ;)

Heh, widzę że kibiców też sporo :) a tak poważnie jakie masz doświadczenia z TH900 i grajkami ?

M11 pro nie dał rady :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żaden się nie sprawdził. To nie tak, 900 nie grały. Jednak w porównaniu do stacjonarki różnica była na tyle duża że w zasadzie nie chciało mi się słuchać. Niby poziom głośności był ok, ale jakość dźwięku już nie taka. Z iFi grają dobrze przy wyższych poziomach głośności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy Denony D2000 oraz Fostexy TH-X00 to ten sam przetwornik? Odnoszę wrażenie, że główna różnica wynika z drewna muszli vs plastikowa muszla oraz miększe pady z większym otworem w D2000 vs twardsze pady z mniejszym otworem :) Zamieniłem pady z ciekawości i rzeczywiście jakby D2000 z padami Fostexa bliżej do TH-X00 i tak samo Fostexom z padami od Denonów bliżej do D2000. Niestety D2000 są po recablingu, bo pewnie i materiały użyte do kabla byłyby identyczne :)  Wygląda to tak, że zakładając pady Denona mamy mniej midbasu, ale więcej pasma od górnej średnicy wzwyż, a w fostexowych ucieka to rozjaśnienie i midbas nabiera energii. 

 

 

1ResizerImage1310X2326.jpg

2ResizerImage1310X2326.jpg

3ResizerImage1310X2328.jpg

4ResizerImage1310X2328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maciej3 napisał:

Wygląda to tak, że zakładając pady Denona mamy mniej midbasu, ale więcej pasma od górnej średnicy wzwyż, a w fostexowych ucieka to rozjaśnienie i midbas nabiera energii. 

To typowe zmiany dla porównania padów o mniejszej i większej pojemności na ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności