Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

@Compton to tym bardziej się cieszę, że początkiem przyszłego tygodnia wyląduje u mnie taki sam zbalansowany kabelek od Jimmiego tylko, że z wtykiem 4.4 na czystej miedzi. Byłem ciekawy jak zareagują na niego Fostexy, ale widzę po Twojej wypowiedzi że to był dobry kierunek :D 

 

Na czym słuchaliście TH610 po balansie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LuQi napisał:

Czyli rozumiem potwierdzasz to co napisałeś kiedyś, że ten SP200 to dobry kompan dla TH610 :) 

Tak.

Powiem Ci, że całkiem dobrze graja pędzone z SMSL SP200.

Ale ważny jest też sam DAC.

W tym całym torze grał SMSL M300, on chyba wnosi trochę ciepełka, więcej niż sam iDSD pro.

Jutro posłucham razem, bo też mam u siebie, i coś napiszę. :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 20:13, Compton napisał:

Warto tez pomyśleć na czymś od SMSLa, np. SP200 + M300 jak ma być neutralnie lub sam M500 jak ma być taniej i cieplej.


@Compton miałeś może okazję słuchać TH-610 z M500 czy tylko z SP200 + M300? A jeśli tak to czy to są duże różnice w SQ czy tylko inna cieplejsza sygnatura dźwięku?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP200 ma przewagę grania po balansie i tu TH610 na tym zyskują. Są bardziej zrównoważone i dociążone, poprawia się motoryczność i plastyczność.

Pozostaje jeszcze dokupienie kabla XLR do Fostexów i interkonektów XLR do SMSLów. Sumarycznie wyjdzie drożej ale z korzyścią.

Burson jest do podłączenia z marszu, Plug & Play i gra.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest ok. wolę takie bliższe granie niż miało by grać prawo/lewo ( bardzo lubię PM3 ) po balansie wszystko się uspokoiło i nie drażni(a sybilantów nie trawię), wiem że zawsze można lepiej ale na razie mi styka. Jestem jak zagrały by z 400setką ethery c flow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vonBaron napisał:

Poprawa wygody spora.

Jak masz już opaskę, to jeszcze gąbkę podłóż, będzie wygodniej.

Poradnik tutaj https://forum.mp3store.pl/topic/175111-modyfikacja-pałąka-cisnącego-w-czubek-głowy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 23:00, Compton napisał:

Dziś miałem okazję pierwszy raz posłuchać u kolegi @Darek P Fostexów TH610 w wersji zbalansowanej.

Kabelek miedziany od @Jimmi Dragon z oryginalnymi konektorami Fostex, pięknym nowym skórzanym splitterkiem :wub: i wtyczką 2,5mm bal z przejściówką na 4 pin XLR.

 

Względem wersji na kablu stockowym SE, słuchawki zyskują na znacznie większej przestrzeni, wygładzeniu, płynności i spójności brzmienia.

Poprawia się dyscyplina i zwiększa moc basu. Średnica nadal ciepła i namacalna ale osadzona w znacznie większej scenie z lepszą gradacją planów. Wysokie nabrały aksamitu i są lepiej zespolone ze średnicą.

Z resztą, całe brzmienie zyskuje na homogeniczności i spójności. Tu nie ma co analizować, tu trzeba słuchać muzyki. A jest na czym! :)

 

@Compton no i co Ci mam powiedzieć? Miałeś rację! Co prawda chwilowo nadal tylko mobilnie z WM1A, ale coraz bardziej się zastanawiam czy ja w ogóle potrzebuję czegoś więcej :D


D4B6D5A1-A15C-4D78-A568-DBCE540B8D08.jpeg

 

Edytowane przez LuQi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam okazję słuchać sobie na Fostexach TH610 z kabelkiem 2,5mm BAL od Jimmiego.

Kabelek balans dobrze robi tym słuchawkom.

Choć nadal wolę swoje D7k na kablu SE, to Fostexy z nowym kablem grają mocniejszym, bardzo dobrze zdyscyplinowanym basem i większą przestrzenią.

Denony mają od nich cieplejszą średnicę, grają bardziej holograficznie i są bardziej rozdzielcze. Bas mają grubszy i miększy, co nie zawsze wchodzi na plus.

IMG_7626.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem dziś przeczyścić pady, odszukałem filmik jak je poprawnie zdjąć, ok. Łapiemy mocno i przekręcamy te plastikowe ringi, na które założone są same pady. Początkowo całość nie chciała ruszyć w żadną stronę. Mocno przytrzymałem za plastik i poszedł, wypadł z zatrzasków. Ok, wyczyściłem, założyłem, ale teraz pady kręcą się na tych plastikowych ringach :) W niczym to nie przeszkadza, ale zastanawiam się jaka magia powodowała, że przed zdjęciem ani drgnęły, nie kręciły się, sztywno były w 1 miejscu. Były podklejone jakoś? :) Po zdjęciu puściło?

Trochę zgłupiałem, ale domyślnie pady były ustawione szwem na równi z srebrnym nitem pałąka? Prawda? :) Nie zrobiłem foty przed :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi Ja mam okazje w tej chwili, bo ostatnio kupiłem SP200 a te Fostexy mam właśnie w domu pożyczone na testy. Szczerze mówiąc one mi generalnie średnio podchodzą (ale może to dlatego, ze nie mieszczą mi się w nich uszy, a wtedy sonicznie wszystko trochę siada). Tak czy inaczej z SP200 najlepszy efekt jest z nimi po High Gainie oraz gdy w tor podłącze iFi iTube2, średnica się wreszcie wysuwa wprzód wtedy.

 

Dodam jeszcze, że z SMSL200 one grają dużo lepiej niż np z Aune S6 czy Little Dota mk3 SE. Jeśli to w czymś pomoże ;)

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LuQi napisał:

@Compton widzę że ciągle masz sentyment do TH-610 :) 

 

Miałeś może okazję słuchać ich z SMSL SP200 i jakimś innym DAC’em niż M300 od SMSL’a?

Czy sentyment, to nie wiem.

Chciałem je sprawdzić u siebie jak graja po balansie z iDSD, bo wcześniej słuchałem ich na iFi po SE.

 

Niestety nie, jak miałem SP200, to nie miałem Fostexów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi Średni zakres gra mi za mocno w głowie, tak jakby ze środka czaski, do tego scena mimo, że jest bardzo szeroka, to stosunkowo niska na wysokości i tak jakby nie miała frontu. Jest wrażenie jakby wszystko grało mi po bokach i zza karku. To się poprawia lekko właśnie z SMSL SP200 po High Gainie oraz z iFi Itube2 podpiętym pod SP200. Ale to uczucie może wynikać z faktu, że mam duże małżowiny uszne i siłą rzeczy mój kanał uszny jest wtedy bardziej wysunięty wprzód względem przetworników. W tych padach jest generalnie mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pady nie oferują zbyt wiele miejsca dla kogoś kto ma większe uszy. Być może z tego wynika problem. Ja szczerze mówiąc jestem zadowolony z ich sygnatury. Do tego cały przekaz został doszlifowany po podpięciu ich z wykorzystaniem kabelka BAL od Jimmiego :) 

 

Jedyną uwagę mógłbym mieć do podatności padów na dopasowanie do głowy. One są dość twarde co powoduje, że trzeba stosunkowo długo mieć je na głowie aby odpowiednio się ułożyły i słuchawki zaczęły grać swoim dźwiękiem. 

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności