Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

@bakus1233, może to kwestia "starości" przetwornika?

Już gdzieś poruszaliśmy ten temat w kontekście porównawczym mk1 i mk2, gdzie te drugi miały być ostrzejsze. Może przetworniki Fostera z czasem łagodnieją?

Moje Denony są na pewno starsze od tych Fostexów.

Naprawdę, porównując jedne do drugich, to TH900 są jaśniejsze od średnicy po samą górę.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LuQi napisał:

@Compton przez dłuższy czas miałeś TH610. W jakim aspekcie można usłyszeć największe różnice porównując je do TH900?

TH900 grają jak na włączniku Turbo lub loundness.

Wszystkiego jest więcej: basu, wysokich, przestrzeni.

Ale te aspekty to nie tylko ilość ale też jakość. Wyższą rozdzielczość słychać w każdym pasmie.

Barwa średnicy, myślę że na obu parach jest podobna, czyli dosyć ciepła.

TH610 nie są tak wyczynowe i nie grają tak mocną V-ką. Graja łagodniej spokojniej, przekaz bardziej zachowawczy, co nie znaczy że nudny czy nieciekawy. One i tak są żywe i dynamiczne.

To TH900 wyznaczają taki pozom zaangażowania, że innym ciężko dorównać.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

One i tak są żywe i dynamiczne.


Dokładnie takie są w moim odczuciu po pierwszych godzinach z nimi spędzonych :) Jakaś super wyczynowa V-ka to nie jest, ale kiedy trzeba to potrafią pokazać pazura i fajnie mruknąć na dole ;) 

 

Ps. To moje pierwsze Fostexy więc mogę już oficjalnie dołączyć do fanklubu :) 
 

3DE5175C-47D1-4A15-80D2-B7264EB67AE3.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

@LuQi, jakie masz teraz do nich źródło?

 

Niestety chwilowo zostałem tylko ze źródłem portable, a konkretnie Sony NW-WM1A, choć trzeba przyznać, że całkiem fajnie sobie z nimi radzi :) Będę się rozglądał w niedalekiej przyszłości za czymś stacjonarnym. 

 

Jak byś miał dziś do nich coś polecić to byłby to Playmate, którego sam posiadałeś w takim duecie czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playmate Everest na pewno, jak ma być dynamicznie i z wykopem.

Warto tez pomyśleć na czymś od SMSLa, np. SP200 + M300 jak ma być neutralnie lub sam M500 jak ma być taniej i cieplej.

Fostexy nie są trudne do napędzenia, ja je słuchałem z LG G7 nigdy nie dochodząc do końca skali głośności.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Playmate Everest na pewno, jak ma być dynamicznie i z wykopem.

Warto tez pomyśleć na czymś od SMSLa, np. SP200 + M300 jak ma być neutralnie lub sam M500 jak ma być taniej i cieplej.

Fostexy nie są trudne do napędzenia, ja je słuchałem z LG G7 nigdy nie dochodząc do końca skali głośności.

 

Dokładnie, Sony naprawdę nieźle sobie z nimi radzi i to obecnie tylko po SE, ale już niedługo przetestuję po BAL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi 610 to przejście z AQ? Wydaje mi się, że podobnie przeszedł @Vaiet To jakiś progres względem AQ (Owli), przypadek, czy po prostu wybór innej drogi w związku z ogólnymi zmianami w torze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rotgut napisał:

@LuQi 610 to przejście z AQ? Wydaje mi się, że podobnie przeszedł @Vaiet To jakiś progres względem AQ (Owli), przypadek, czy po prostu wybór innej drogi w związku z ogólnymi zmianami w torze?

 

Zgadza się, na chwilę obecną przejście z NO. Szczerze mówiąc plan był troszeczkę inny, ale z pewnych względów został odłożony w czasie ;) Co do wyboru jaki padł na TH610 to miałem je przyjemność gościć u siebie na odsłuchu jakiś czas temu i przy okazji na spokojnie porównać do Owli. To co mi się w nich spodobało to szybkość, dynamika oraz klarowny, energetyczny i angażujący przekaz. Finalnie okazały się bliższe moim preferencjom dźwiękowym i o to są :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rotgut napisał:

@LuQi 610 to przejście z AQ? Wydaje mi się, że podobnie przeszedł @Vaiet To jakiś progres względem AQ (Owli), przypadek, czy po prostu wybór innej drogi w związku z ogólnymi zmianami w torze?

Progres? Raczej jak napisał @Inszy, dwa przeciwstawne bieguny. Ja używałem AudioQuestów zwyczajnie za rzadko i dlatego posłałem je do ludzi, samemu kierując się w stronę upragnionych już od dawna TH610. Zamiany nie żałuję, ale trochę też preferencje mi się zmieniły. Niemniej TH610 to jest pierwszy element mojego długo wymarzonego planu, który mam nadzieję realizować w tym roku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TH610 na pewno są bardziej uniwersalne od NO. To takie bardziej "ludzkie" granie. NO mają swoją manierę.

 

17 godzin temu, LuQi napisał:

Jak byś miał dziś do nich coś polecić to byłby to Playmate, którego sam posiadałeś w takim duecie czy coś innego?

Nie wiem jaki masz budżet na źródło, ale posłuchaj sobie Fostexów na Questyle 12, dla mnie synergia idealna. Posłuchałem chwilę w sklepie i mimo przekroczenia budżetu, musiałem go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje krótkie słuchanie th 900mk2 vs bardzo dobre poznanie th610 to oprócz różnic, które bardzo dobrze wskazał Compton dodałbym pewien specyficzny rodzaj nerwowości/nienaturalnego naprężenia dźwięku w th610 ( w th900mk2  już tego defektu nie ma).  Nie wiem jak to ładnie  ubrać w słowa ale dla mnie ta ich cecha jest od razu słyszalna i jest to dla mnie ale i chyba obiektywnie ich największa wada. Tą lekką pastelozę średnicy jeszcze rozumiem ale tego naprężenia dźwięku , który zawsze im towarzyszy nie mogę zaakceptować, to już za dużo własnego zniekształcania muzyki  :) Oczywiście wszystko - moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Compton napisał:

@Adam 76, ale w jakim pasmie ta nerwowość, naprężenie występuje?

Całościowo, to jest takie "naprężone", narowiste, sztuczne granie. Nie wiem jak to lepiej opisać słowami. Tego sposobu grania  nie ma w th 900, ani w Amironach czy PM3. W sumie w żadnych innych nausznikach tego sposobu grania nie słyszałem. Coś jest w nich zwalone, bez względu na gatunek muzy one cały czas są jakby nienaturalnie "spięte". Jeszcze raz podkreślę, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 słuchałeś jednego egzemplarza czy miałeś okazję porównać do jakiegoś innego? Na jakim źródle ich słuchałeś? 

 

Ja już kolejny dzień z kolei siedzę z nimi na głowie, którąś godzinę z rzędu, słucham ulubionych kawałków, ale w żaden sposób nie potrafię doszukać się w dźwięku tego o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wrażenia, że to muzyka obarczona ADHD? Słuchałem z dziurek moich piecyków stereo i fiołka x5-3. To już bardzo dobrze słychać, gdy porównasz th 900 z th 610. Th610 były bardzo dobrze rozegrane. Ale skoro tego nie słyszysz to może tylko ja tak mam :(

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w TH610 codziennie po kilka godzin, słucham wszystkiego jak leci i nigdy bym nie powiedział, że są narowiste czy sztuczne. Podbicia na wysokich też nie uświadczyłem, ale to może być kwestia źródła bo kilka osób już o tym coś pisało. Ostatnio porównywałem sobie z TH900 i mimo, że słychać że to wyższa klasa dźwięku, to sześćsetdziesiątki są bardziej uniwersalne i na dziewięćsetki bym ich nie zamienił bo musiałbym się ograniczyć do określonego repertuaru. A 610 nadal potrafią mnie miło zaskoczyć tym jak potrafią zagrać.

@Adam 76 a słuchałeś jakiegoś innego egzemplarza, może coś z twoimi słuchawkami było nie tak? Oczywiście nie wykluczam, że tak je po prostu słyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie padów to testował ktoś z TH610 jakieś inne niż oryginalne, które nie zmieniają prezentacji dźwięku w negatywnym tego słowa znaczeniu, a są np bardziej miękkie i lepiej przylegają wokół ucha? 
 

@Adam 76 ja w nich nie słyszę ADHD, a raczej dobrą dynamikę, szybkość i klarowny przekaz co mi się osobiście podoba.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy byłby ktoś chętny na kilkudniową wymianę w celach odsłuchowych swoich Fostexów TH900? Mam do zaproponowania Hifiman HE-560 lub Kennerton Magister Pro. I Koss Porta Pro mogę dołączyć na doczepkę :D Oraz 8 żyłowy kabel XLR od Jimmiego Dragona, który można podpiąć do powyższych.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kota można dostać z tą biocelulozą przy wygrzewaniu. Jak nastolatek. Pierwsza faza zmulenie szybko przeszła, druga faza napi#@!anie basem, teraz faza nerwowych,  zapiaszczonych wysokich. Powoli przechodzi. Boję sie po domu głośno chodzić, bo znowu jej coś odbije :ph34r:

Edytowane przez roger987
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję pierwszy raz posłuchać u kolegi @Darek P Fostexów TH610 w wersji zbalansowanej.

Kabelek miedziany od @Jimmi Dragon z oryginalnymi konektorami Fostex, pięknym nowym skórzanym splitterkiem :wub: i wtyczką 2,5mm bal z przejściówką na 4 pin XLR.

20200125_141451.jpg

Względem wersji na kablu stockowym SE, słuchawki zyskują na znacznie większej przestrzeni, wygładzeniu, płynności i spójności brzmienia.

Poprawia się dyscyplina i zwiększa moc basu. Średnica nadal ciepła i namacalna ale osadzona w znacznie większej scenie z lepszą gradacją planów. Wysokie nabrały aksamitu i są lepiej zespolone ze średnicą.

Z resztą, całe brzmienie zyskuje na homogeniczności i spójności. Tu nie ma co analizować, tu trzeba słuchać muzyki. A jest na czym! :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności