Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Dojechały TH900 od [mention=66952]vonBaron[/mention]
IMG_7506.thumb.JPG.cb82b98da46749a49f4c78edb072376c.JPG
To porównujemy do D7000
Bardzo jestem ciekaw porównania :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

A co to za pady na tych TH900? 

Stockowe były już w kiepskim stanie i waliły perfumami na kilometr, ogólnie kiepskie te pady, szybko się zużywają a Fostex za nowe życzy sobie 150ojro...

Na Dekoni jest lepsza wygoda i lepiej izolują nie zmieniając przy tym dźwięku TH-900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są grubsze, ja nie zauważyłem zmiany a już na pewno na -.

Mogłem dołożyć te stockowe do paczki ale bałem się że któryś z was połamie mi ringi bo zmiana padów jest dość upierdliwa, podoba do tej ze starych Hifimanów.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Dobra, to nie będę zmieniał..

Tylko uważaj przy ściąganiu padów z ringami, bo siedzą tak mocno, że łatwo pady porwiesz. Lepiej podłożyć palce od środka i zsunąć sam pad z ringa, a ewentualnie później wykręcić sam ring. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym D7000 mają mały owalny otwór, jak założysz te pady z dużym okrągłym to na pewno zmienisz prezentację i prawie na pewno popsujesz średnicę w Denonach. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Poza tym D7000 mają mały owalny otwór, jak założysz te pady z dużym okrągłym to na pewno zmienisz prezentację i prawie na pewno popsujesz średnicę w Denonach. :)

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dotarły do mnie te X00 Mahogany. 
Massdrop się postarał: zamówione 9 stycznia, dzisiaj u mnie :o:D

Okazuje się że wziąłem jedne  z ostatnich egzemplarzy, parę dni później się skończyły i więcej nie będzie. 

Narazie się wygrzewają, ale na razie nie jest źle. Faktycznie w stosunku do 610 są złagodzone na górze, a resztę zobaczymy jak się wygrzeją. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, roger987 napisał:

No to dotarły do mnie te X00 Mahogany. 
Massdrop się postarał: zamówione 9 stycznia, dzisiaj u mnie :o:D

Okazuje się że wziąłem jedne  z ostatnich egzemplarzy, parę dni później się skończyły i więcej nie będzie. 

Narazie się wygrzewają, ale na razie nie jest źle. Faktycznie w stosunku do 610 są złagodzone na górze, a resztę zobaczymy jak się wygrzeją. 


Bez zdjęcia się nie liczy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:


Bez zdjęcia się nie liczy :P

Świco się jak psu jajka :D 

No faktycznie basowe to są, powiedziałbym nawet że za mocno basowe, no nic, przyzwyczaję się, czego się nie robi dla biocelulozy. 
Zobaczymy jak dalej, przecież  500 godzin wygrzewania to  absolutne minimum xD 


 

IMG_20200115_190101.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 21:44, vonBaron napisał:

Stockowe były już w kiepskim stanie i waliły perfumami na kilometr, ogólnie kiepskie te pady, szybko się zużywają a Fostex za nowe życzy sobie 150ojro...

Na Dekoni jest lepsza wygoda i lepiej izolują nie zmieniając przy tym dźwięku TH-900.

Ze 3 lata temu kupiłem nowe pady do th900 w mp3store za 200zł ;) Moim zdaniem te sluchawki najlepiej grają jednak na fabrycznych padach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 07:49, Compton napisał:

Bez obawy. Są sprawne i grają  świetnie :)

Więcej, w porównaniu do D7000, napiszę w weekend.

Z C3X też grają zjawiskowo. ;)

Kończy się weekend i cisza :D a jestem ciekawy Twojego porównania do D7000. Jak dla mnie fostexy są o wiele bardziej nastawione na fun :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @bakus1233, żeby nie było.. ;)  

 

TH900 mk1 to dla mnie bardzo słuchawki!

Mają zjawiskowe dwie rzeczy: po pierwsze bas, a po drugie przestrzeń.

Fostexy z Denonami łączy ta sama sygnatura dźwięku, ale z pewnymi różnicami.

Fostexy grają zdecydowanie V-ką, gdzie Denony bardziej U.

Bas w TH900 jest mocniejszy i schodzi zdecydowanie niżej. Nie ma go więcej w wyższym zakresie ale zdecydowanie jest więcej w subbasie.

Bas w Denonach też jest mocny, pogrubiony ale nie zapuszcza się tak nisko. Jego ciężar położony jest na górny zakres.

Średnica w TH900 jest prezentowana z dalszej odległości, w Denonach jest bliżej. Barwa w obydwu parach jest podobna, ciepła, przyjemna. Obie pary mają dobrą czytelność, separację, pozycjonowanie. Denony mają większy nacisk położony na niższą średnicę, co w raz z pogrubionym basem dodaje ciepła i ciężaru średnim tonom. Fostexy prezentują mocnej wyższą średnicę, czyniąc je jeszcze bardziej czytelniejszymi, jaśniejszymi i żywszymi.

Wysokie tony w TH900 są mocne, detaliczne, rozdzielcze, w żadnym razie nieprzejaskrawione lub ostre. Oczywiście, osoby wyczulone na ten zakres, na pewno uznają je za takie.

Natomiast ja mam chyba większą tolerancję, może dlatego że ilość informacji jaką niosą, dodaje utworom nowego oblicza. Mas powietrza, muzycznego planktonu i trójwymiaru.

Denony na sopranach są łagodniejsze, ciaśniej zespolone ze średnicą. Są detaliczne, zróżnicowane, szczegółowe, napowietrzone, natomiast Fostexy sa jeszcze bardziej rozdzielcze i jeszcze bardziej obecne.

Przestrzeń na TH900 to kapitalna sprawa. Ma się wrażenie ciągłego uczestnictwa na koncercie czy wielkiej hali. Na tle mniej scenicznych Denonów jest to okupione lekkim pogłosem, głębia jest bardzo mocna, przekaz jest podawany z oddali. Nie każdemu to się może podobać, i tu D7000 podają średnicę bliżej, z mniejszym pogłosem i bardziej bezpośrednio, również zachowując dobrą głębię.

Ogólnie TH900 mają charakterystykę bardziej rozrywkową, rock, electro wypada na nich bardzo dobrze. D7000 są według mnie bardziej uniwersalne ale z naciskiem na średnicę, głosy brzmią pięknie, szczególnie damskie. :)

IMG_7554.JPG

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności