Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Vaiet napisał:

To tak jak ja z TH610. 2 razy na AVS, dwa razy ostro i nieprzyjemnie na przełomie wyższej średnicy i niskich sopranów.

Na tegorocznym AVS?

Bo ja właśnie tam je słyszałem i mniej więcej tak je odebrałem, więc odhaczyłem mentalnie: "ok, tymi nie muszę się interesować". :) Czyli znów... niewygrzane. AQ to przynajmniej pisze, że minimum 150 godzin grania do poprawnego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rotgut napisał:

Na tegorocznym AVS?

Bo ja właśnie tam je słyszałem i mniej więcej tak je odebrałem, więc odhaczyłem mentalnie: "ok, tymi nie muszę się interesować". :) Czyli znów... niewygrzane. AQ to przynajmniej pisze, że minimum 150 godzin grania do poprawnego grania.

Rok i dwa lata temu. W tym roku nie miałem za dużo czasu na słuchanie.

Co do samych TH610 jak i biodynamików od Fostera - długie wygrzewanie zdecydowanie dobrze im robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 19:20, PeepingTom napisał:

T60rp ktos posiada? Interesuje mnie czy mozna z nich juz wyciagnac sporo z DF Red i czy sa db do metalu. Ryka kiedys polecal jako spojne dosc masywne brzmienie, i co tez wazne dla mnie juz na stockowym kablu.

 

Mam T60RP i lubię te słuchawki do cięższej muzyki. Grają dość jasno, nie w tym sensie, że wysokie będą cykać, nie będą, są "planarnie" podane miękko, z większą objętością. Jak jesteś przyzwyczajony do słuchawek dynamicznych, to gitary elektryczne mogą brzmieć trochę dziwnie, przez to powiększenie i zmiękczenie pojedynczych dźwięków. Ale całościowo zgadzam się z P. Ryką, duży, szybki dźwięk, bez zniekształceń, bez problemu tworzą ścianę dźwiękową. Fenomenalna scena w zakresie głębi.

 

Co do napędzenia to u mnie słabsze napędzenie dodaje kołderkę do dźwięku, choć brzmi to całkiem muzykalnie. Tylko trzeba sprawdzić, czy wzmacniacz na pewno je napędzi tak aby nie było wyraźnych zniekształceń albo zbyt cichego grania. U mnie np. Forum608 grał głośno ale bas trzeszczał.

 

Z wad to zauważyłem, że niski bas dość szybko łapie zakłócenia, tzn. ten driver nie radzi sobie zbyt dobrze z bardzo głośnym graniem bardzo niskiego basu. Ale to bardziej w pojedynczych utworach (elektronika) i przy bardzo dużej głośności.

Edytowane przez gruesome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

20200108_192758.jpg

 

Wymieniliśmy się z @tommir TH-900, ja dostałem jego TH-900 MKII a on MKI.

Wolę jednak wersję MKI, MKII faktycznie gra jaśniej i ma wyostrzoną średnicę.

Może zmiana kabla na Forzę coś zmieni.

Faktycznie na Forzy jest lepiej.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200108_192758.thumb.jpg.fd57954e4f5faffffdc11a0b7bdc7b4b.jpg
 
Wymieniliśmy się z [mention=77945]tommir[/mention] TH-900, ja dostałem jego TH-900 MKII a on MKI.
Wolę jednak wersję MKI, MKII faktycznie gra jaśniej i ma wyostrzoną średnicę.
Może zmiana kabla na Forzę coś zmieni.
Faktycznie na Forzy jest lepiej.

Napisz proszę coś więcej o różnicach między mkI a mk II cały czas się zastanawiam w którą rewizję celować
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w TH-900 lepiej kopie, jest zdecydowanie więcej wyższego basu i średniego, natomiast zejście chyba jest lepsze w EF.

Strasznie wybredne te TH-900 MKII, niektóre utwory grają bardzo dobre a w innych mocno krzyczą.

Mają spory peak na wyższej średnicy stąd taki a nie inny mój odbiór ich.

Przełączenie ICana na lampy zdecydowanie im pomogło ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

Mogę wsnuć teorię, że mk2 z przebiegiem równym mk1 będą grały tak samo.

Różnica pozostaje imo w kablu.

@vonBaron ile lat mają Twoje TH900?

Różnica w przebiegu jest na pewno, moje MK2 u mnie grały może 40h, poprzedni właściciel też nie słuchał ich chyba zbyt długo.

A kabel na pewno ma znaczenie, z Forzą po balansie brzmią już inaczej i średnica, o której wspominał @vonBaron choć nadal zaczepna mnie ju.ż nie drażni w zasadzie

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może testerzy napiszą parę słów jak sprawują się 900tki obu wypustów w elektronice klasycznej ? Tangerine Dream, Klaus Schulze, Jarre oraz ambient/downtempo - Mystic Crock, Astropilot, Astronaut Ape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Może testerzy napiszą parę słów jak sprawują się 900tki obu wypustów w elektronice klasycznej ? Tangerine Dream, Klaus Schulze, Jarre oraz ambient/downtempo - Mystic Crock, Astropilot, Astronaut Ape.

Postaram się zgłębić temat, choć nigdy takiej muzyki nie słuchałem ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tommir napisał:

Postaram się zgłębić temat, choć nigdy takiej muzyki nie słuchałem ;)

Można przykładowe kawałki posłuchać z Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lord Rayden napisał:

Może testerzy napiszą parę słów jak sprawują się 900tki obu wypustów w elektronice klasycznej ? Tangerine Dream, Klaus Schulze, Jarre oraz ambient/downtempo - Mystic Crock, Astropilot, Astronaut Ape.

Bardzo dobrze z pewnym zastrzeżeniem, góry czasami może być za dużo. Im szybsza i ostrzejsza elektronika tym ten efekt bardziej odczuwalny. 

No i trzeba lubić odsuniętą średnicę, ale akurat w elektronice dodaje przestrzeni i trójwymiaru. 

Poza tym bas i efekty przestrzenne do elektroniki - bajka :).

Miałem TH900 KM1.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaworrr napisał:

Bardzo dobrze z pewnym zastrzeżeniem, góry czasami może być za dużo. Im szybsza i ostrzejsza elektronika tym ten efekt bardziej odczuwalny. 

No i trzeba lubić odsuniętą średnicę, ale akurat w elektronice dodaje przestrzeni i trójwymiaru. 

Poza tym bas i efekty przestrzenne do elektroniki - bajka :).

Miałem TH900 KM1.

Tak się zastanawiam nad przyszłościowym wobec tego poszukiwaniem miedzy D7000 (ostatnio bardzo chwalonymi) a 900tkami. TH610 słuchałem i nie porwały mnie . Podobnie D7200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

@Jaworrr jaki przebieg miały twoje?

Nie wiem dokładnie, ale miały 5 lat. Po zakupie zmieniłem pady bo były bardzo zniszczone. U mnie na pewno z 300h pograły, dość długo je miałem i dość dobrze je wspominam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaworrr napisał:

Nie wiem dokładnie, ale miały 5 lat. Po zakupie zmieniłem pady bo były bardzo zniszczone. U mnie na pewno z 300h pograły, dość długo je miałem i dość dobrze je wspominam :) 

Daliście mi taką zagwozdkę... Chyba jak się odmienimy z @vonBaron to zacznę ich słuchać w pracy, w domu i do snu ;) i zobaczymy czy się średnica ułoży...  m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaworrr napisał:

Nie wiem dokładnie, ale miały 5 lat. Po zakupie zmieniłem pady bo były bardzo zniszczone. U mnie na pewno z 300h pograły, dość długo je miałem i dość dobrze je wspominam :) 

Czyli wszystko się zgadza bo twoje też mi bardzo dobrze grały.

Jednak to nie wina IFI że te MK2 tak grają.

Z LG G7 też jest sucho, ostro i jazgocząco na średnicy, jednak 200h to minimum przy tych przetwornikach.

Jaśniejszych nagrań nie da się słuchać...

Dawno nie miałem takiej niechęci do jakichś słuchawek, dwie twarze Fostexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te TH900 to takie dziwne są :) Niekoniecznie skalują się z lepszym wzmaccniaczem. U mnie z Lebenem grały średnio, dużo bardziej wolałem je z DF Red, a z Mojo to już było rewelacyjnie. Z Hugo 2 znowu nie było rewelacji. 

@Lord Rayden do elektroniki trudno o lepsze. One są cholernie szybkie, szczegółowe, przestrzeń, pogłosy, scena, zejście i impakt basu. Tak jakby były do tego typu muzyki stworzone. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 18:23, The Grand Wazoo napisał:

Bo te TH900 to takie dziwne są :) Niekoniecznie skalują się z lepszym wzmaccniaczem. U mnie z Lebenem grały średnio, dużo bardziej wolałem je z DF Red, a z Mojo to już było rewelacyjnie. Z Hugo 2 znowu nie było rewelacji. 

@Lord Rayden do elektroniki trudno o lepsze. One są cholernie szybkie, szczegółowe, przestrzeń, pogłosy, scena, zejście i impakt basu. Tak jakby były do tego typu muzyki stworzone. 

No i jak zwykle każdy ma swoje... preferencje słuchowe :) Mi subiektywnie fostexy 900 mk2 najlepiej zagrały właśnie z hugo2. Słuchałem z kilkoma innymi (tańsze i podobne cenowo,ale z mojo akurat nie) i generalnie hugo2 wypadł najlepiej. Właśnie z naciskiem na elektronikę której słucham najwięcej :) I tak, muszą swoje pograć żeby się poukładać. Fostexy 900 mk2 w sensie.Ale góra dosyć szybko się wygładza akurat, i naprawdę nie dam nidgy o niej powiedzieć że jest drażniąca, ostra czy coś takiego. Wręcz przeciwnie. Jest atłasowo gładka :) choć mocno wyraźna.

Edytowane przez areskrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności