Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Dalej nie wiem czemu niektórzy narzekają na soprany w TH-900, ja jestem wrażliwy na ostrą górę a nic mnie w nich nie kłuje, subiektywnie mają gładsze wysokie tony od Denonów D9200.

Zawsze jak słuchałem TH900 to słyszałem gładkie soprany. Prędzej bym im zarzucił spolerowanie faktury niż ostrość (gdybym już miał się czepiać). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko mk2, ale wrażenia mam jak@majkel. Prędzej już mi brakuje ostrości i podbicia górnych rejestrów, do którego przyzwyczaiłem się w dokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 13:12, tommir napisał:

Z tego co kojarzę, mk1 były trochę ciemniejsze i miały słabsze (mniej wyeksponowane soprany).

Hmm.. ja bym napisał, że jest wręcz odwrotnie, ale MK2 nie słuchałem, tylko z opisów wnioskuję, więc. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, neonlight napisał:

Hmm.. ja bym napisał, że jest wręcz odwrotnie, ale MK2 nie słuchałem, tylko z opisów wnioskuję, więc. ;)

Ja też z recenzji "czerpałem wiedzę", były też opinie przeciwstawne ;) Istnieje szansa, że na początku roku będę to mógł wreszcie zweryfikować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2019 o 09:37, Compton napisał:

Ta ostrość występuje pewnie tylko w niewygrzanych modelach.

Sam się z tym spotkałem na ostatnim AVS, gdzie TH900 zagrały mi ostro i jazgotliwie. Słuchałem ich kilka razy wcześniej i nigdy tego nie doświadczyłem, więc zakładam że te na wystawie były nowe.

To tak jak ja z TH610. 2 razy na AVS, dwa razy ostro i nieprzyjemnie na przełomie wyższej średnicy i niskich sopranów. Wygrzałem porządnie w szafie swoją sztukę, posłuchałem na kilku źródłach i ani na Aune X1s Pro, ani na Bursonie Playmate ani na Aune S6 Pro nie było ostrości. Ba, posłuchałem ich nawet z DX220, bo specjalnie kupiłem przejściówkę 6,3mm--> 3,5mm i podobnych iskier nie znalazłem co na AVSach.

 

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Założyłem 900ką pady z 610 i nie podoba mi się, basu jest jeszcze więcej, większa V, góry mniej, mniejsza scena, teraz to są naprawdę basotłuki.

Stockowe pady najlepsze.

Z tego co pamiętam, stock z TH900 są głębsze i samo chyba oddalenie przetwornika od ucha pozwala w takich TH610 scenę percepcyjnie powiększyć. Tak przynajmniej kiedyś czytałem, że zrobienie dobrze TH610-tkom to założenie padów od TH900mk2 :) Sam w przyszłości będę na pewno testował pady Dekoni, bo jestem ciekaw możliwych do uzyskania rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia może toru/źródła lub też preferencji..?

Ja na nie do końca wygrzanych TH610 żadnego, jak napisałeś, w****xxxjącego sssssyczenia nie słyszę. :)

Słyszę za to wydźwięk górnych rejestrów, czuję powietrze i widzę światło. Tu nic nie jest maskowane i ucinane z nagrania.

Jest luz, jest swoboda, jest separacja, jest holografia.

Jak są sybilizacje w nagraniu, jak np. na płycie Hey, to są, jak jest perfekcyjnie nagrana płyta z ECMu, to słucham niczym live. ;)

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam 76 napisał:

A ja na wygrzanych th610 i th 900 MK2 wyraźnie słyszałem w****xxxjące sssssyczenie. Do tego th900 MK2 grają jeszcze większą V-ką jak th610. 

Posłuchaj jakichkolwiek Beyerow to usłyszysz co to prawdziwe syczenie. 

Na słabych nagraniach nawet Ethery mi sycza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron, @ComptonNo właśnie, mnie ciekawi na ile to dane słuchawki sybilują, a na ile to kwestia realizacji. Gdzieś tu na forum i jeszcze gdzieś na jakiejś hi-fi stronie wyczytałem, że nie da się wyeliminować sybilacji. W sensie, że sybilanty się zawsze gdzieś tam w jakimś nagraniu/u jakiegoś wykonawcy znajdą. A jak ich w ogóle nie ma, to znaczy, że tor je skutecznie wycina. Ja jestem w stanie w to uwierzyć, bo u mnie niektóre kawałki/płyty są jak niczym nieskażona tafla jeziora jeśli chodzi o wokale, a w innych syki wybijają się ponad resztę (choć raczej nie głośniej niż maksymalny poziom dynamiki w danym nagraniu). To też nie zawsze jest tak, że jasne słuchawki sybilują, bo na przykład Brainwavz HM5 owe sybilanty skutecznie wygładzały. Podobnie jak Aeony Closed. A ciemniejsze Beyerdynamicki T1v1, T1v2, t5p.2 czy Ultrasone Edition 9 (dla mnie jasność w głównej mierze robi wyższa średnica), które już nie mają dipów w okolicy 8-9 kHz, przekazują te sybilanty w sposób bezkompromisowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T60rp ktos posiada? Interesuje mnie czy mozna z nich juz wyciagnac sporo z DF Red i czy sa db do metalu. Ryka kiedys polecal jako spojne dosc masywne brzmienie, i co tez wazne dla mnie juz na stockowym kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja też tak nie klasyfikuję słuchawek, bo nawet jak już mi się wydaje, że mocną stroną danej pary jest odgrywanie tego czy tamtego, to wchodzi utwór taki czy inny i można się zdziwić :) Potem jedna osoba napisze, że jakieś słuchawki są dobre do elektroniki, a po tym co słyszę na własne uszy, to mi wychodzi, że brylują w oddaniu żywych instrumentów. I bądź tu mądry ;) Widać nie każdy może zostać recenzentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności