Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Compton napisał:

He he, nie w tym rzecz.

Ja jestem poligamistą słuchawkowym, nie chcę już tracić po kilka tysi rocznie na odsprzedażach :D

Na tych tańszych po prostu mniej się traci.

 

Ale kto wie, TH900 od dłuższego czasu mocno chodzą mi po głowie. ;)

Kupuj używane :D

Ja już nie pamiętam na czym nie straciłem kasy. Szczerze wolę o tym nie myśleć, bo spać nie mogę jak zacznę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

He he, nie w tym rzecz.

Ja jestem poligamistą słuchawkowym, nie chcę już tracić po kilka tysi rocznie na odsprzedażach :D

Na tych tańszych po prostu mniej się traci.

 

Ale kto wie, TH900 od dłuższego czasu mocno chodzą mi po głowie. ;)

Ale kto Ci każe kupować nowe? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, od 2014 roku kiedy zacząłem zabawę w audio słuchawkowe prowadziłem skrupulatnie excela. Średnio na nowych sprzętach przy odsprzedaży straciłem 32,25%, a na używanych 8,83% :) 

Ok rok temu kupiłem TH900 mk1 za 2700 z kablem forzy (Noir), także da się taniej kupić ale trzeba szukać ofert również poza polskim rynkiem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Compton napisał:

Ktoś słuchał może tych massdropowych TR-X00 Machogany?

xy6KIEJTPmhiEdYTA0Zl_AI7B3032 copy.jpg

https://drop.com/buy/massdrop-fostex-tr-x00-mahogany-headphones-eu

Ciekawe jak mają się do TH610?

Cena EU 410$ wydaje się atrakcyjna.

 

Mahogany akurat nie znam ale bliski kuzyn TR-X00-Purpleheart jest więcej  niż w porządku (i na upartego można wkręcać, że to TH900) ;)  Różnica w brzmieniu pewnie nie jest dramatyczna. Ja za swoje zapłaciłem niecałe $500 więc u Ciebie całkiem spoko. Pytanie tylko czy zaliczysz bonus od naszych służb specjalnych.

 

unnamed.jpg

Edytowane przez smar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smar napisał:

Mahogany akurat nie znam ale bliski kuzyn TR-X00-Purpleheart jest więcej  niż w porządku (i na upartego można wkręcać, że to TH900) ;)  Różnica w brzmieniu pewnie nie jest dramatyczna.

Ja miałem "Mahogany" bez odpinanego kabla i "Purple heart", i różnica w porównaniu do TH-900 jest głównie w rozdzielczości, wielkości sceny, dużo lepszej kontroli basu, za to w tańszych modelach średnica i bas ma lepsze wypełnienie, wokale są bliżej i góra jest mniej ostra. Zamiana padów w tanszych modelach na te od TH-900, nie zwiększy poziomu technicznego na taki, jaki prezentują TH-900.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,  podpowiedzcie mi proszę, czy któreś z massdropowych fostexów będą będą dobrym wyborem do jazzu ?  (ew.troche muzyki poważnej ). Z góry dziękuje za informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

A uważałem gościa za normalnego, ehhhh

A możesz rozwinąć? Nie każdy może sobie porównać tą fostexową tanioszkę ze słuchawkami z bardziej prawilnych przedziałów cenowych. Kolega @prolim też niech się nie krępuje.

 

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stelliami mam ten problem, że nie wiem czy to jeszcze snake oil, czy już scam 😉 . Ja nie uważam recenzenta za nienormalnego, mimo że czasami mam inną opinię. Ale wierzę mu, że th00 są znacznie lepsze niż stellia :) . Trochę mi zrobił problem, bo muszę teraz poczytać porównania z D7200 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę, że ciężkie to życie recenzenta. Taki trud, tyle poświęceń, zmęczony słuch i jak tylko który się wyłamie z jedynie słusznej linii narracyjnej to od razu go chcą wieszać na kablu od audioquesta. Na hedfaju niektórzy ubóstwiają HD650 i cenią T1v1 jako benchmarki pod względem neutralności, ci to dopiero pomyleńcy. 

Po co się szczypać. Ja czytałem że te Focale grają metalicznie a wzmacniacze iFi dostają 7 w recenzjach, a mnie interesują sprzęty jedynie "naj", jak w tej reklamie. I jakoś żyję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posłuchane, porównane. Nie bardzo umiem w opisy, więc po prostu będę używał losowych słów, które czytałem na tym forum ;)

 

Słychać od pierwszego założenia, że 900 są półkę wyżej. Góra sporo szersza i czystsza, klarowna. Szczególnie słychać to jak grają talerze, lepiej wybrzmiewają i nie ma takiego "brudu" i przygaszenia jak przy 610. Słychać więcej szczegółów, ale jednocześnie nie męczy. Bas, niżej schodzi, jest świetnie kontrolowany z fajną fakturą. Jest bardzo efektowny. Średnica - dalej niż w 610, też bardziej szczegółowa i czysta w porównaniu bardziej "analityczna". No i scena, tutaj chyba najbardziej słychać różnicę, jak na zamknięte słuchawki wielka, bez pogłosu (na szczęście bo bardzo nie lubię), dużo powietrza. Jak zakładałem sześcestki po dziewięcsetkach to robiło się duszno i było wrażenie przyciemnienia, mimo że po chwili jak się słuch przyzwyczaił, tego przyciemnienia nie było. TH900 na pewno są słuchawkami bardzo efektownymi i rozrywkowymi, ale nie uniwersalnymi. Elektronika, ciężki gitary jak najbardziej, klasyka, wokale jednak trochę tracą.

 

Przesiedziałem w nich prawie dwa tygodnie i... zaczęły mi się nudzić. Złapałem się na tym, że czekam żeby je odesłać i wrócić do 610, które są "gorsze", ale mają to coś, emocje ukryte gdzieś w średnicy, są bardziej intymne i uniwerslane. Być może to zasługa Twelva, z którym mi się idealnie zgrywają, a może dorastam do tego, co kiedyś na tym forum przeczytałem - "emocje są w średnicy". Przygodę ze słuchawkami zaczynałem jako fan V-ek.

 

Porównanie skojarzyło się mi się z dziewczyną na dyskotece - świetne ciało, miniówa, pełny makeup, na której można zawiesić oko, pobawić się przez wieczór, ale i tak wrócimy do domu do rozczochranej żony w piżamie, żeby się chociaż przytulić. Niby nic, a znaczy więcej. Tak to słyszę.

20191203_083913.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co na to żona, jeśli samotnie chodzisz do dyskoteki... ;)

Możesz spróbować założyć pady od 610, średnica powinna się poprawić.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

Pytanie co na to żona, jeśli samotnie chodzisz do dyskoteki..

Ktoś musi pilnować dzieci ;)

 

900 już wróciły skąd przyszły, a ja się cieszę, że póki co, nie muszę wydawać więcej pieniędzy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jot R napisał:

Ktoś musi pilnować dzieci ;)

 

 

 

Co racja, to racja :) U mnie wygrały 900, ale to dlatego pewnie, że głównie słucham na nich ciężkich brzmień i tu nieźle zgrywają się z Questyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, mk1 były trochę ciemniejsze i miały słabsze (mniej wyeksponowane soprany). Nie słuchałem ich niestety jednocześnie, może niech wypowie się ktoś kto taką okazję miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności