Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Compton napisał:

Poza tym są okrągłe w środku i mają więcej miejsca na ucho.

20190527_104534.jpg

 

@tommir, ponoć zmiana padów w TH900 na te z TH610 wyrównuje ich pasmo, sprawdzisz?

Ha, chwila na testy była więc poniżej wnioski jakie mi się nasunęły.

Zaczynając może od końca, czyli kabla. Nie jest to może zmiana zasadnicza, ale jednak jest. 610 na swoim stovkowym kablu grają jednak nieco gorzej. Największe różnice zauważyłem w sopranach. Na ori bywały suche i ostre, na kablu z 900 stają się subtelniejsze, bardziej dźwięczne, wydają się też lepiej rozciągnięte, dłużej wybrzmiewają. Scena wydaje się minimalnie szersza. Wokal zauważalnie wysuwa się do przodu.

Pady z 610 rzeczywiście wyrównują brzmienie. Nie mają aż tak wielkiego wpływu na skraje pasm, ale zdecydowanie wysuwają średnicę. Nie mogę się zdecydować czy generalnie mi się to podoba czy nie, ale w niektórych realizacjach może być na plus.

 

Jutro jeszcze sprawdzę czy za pomocą padów i kabla da się z 610 zrobić udawane 900 ;)

 

Edytowane przez tommir
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tommir napisał:

Ha, chwila na testy była więc poniżej wnioski jakie mi się nasunęły.

Zaczynając może od końca, czyli kabla. Nie jest to może zmiana zasadnicza, ale jednak jest. 610 na swoim stovkowym kablu grają jednak nieco gorzej. Największe różnice zauważyłem w sopranach. Na ori bywały suche i ostre, na kablu z 900 stają się subtelniejsze, bardziej dźwięczne, wydają się też lepiej rozciągnięte, dłużej wybrzmiewają. Scena wydaje się minimalnie szersza. Wokal zauważalnie wysuwa się do przodu.

Pady z 610 rzeczywiście wyrównują brzmienie. Nie mają aż tak wielkiego wpływu na skraje pasm, ale zdecydowanie wysuwają średnicę. Nie mogę się zdecydować czy generalnie mi się to podoba czy nie, ale w niektórych realizacjach może być na plus.

 

Jutro jeszcze sprawdzę czy za pomocą padów i kabla da się z 610 zrobić udawane 900 ;)

 

Pady oraz kabel z Th900 to jednak nie jest dobry kierunek rozwoju dla 610 ;) Teraz ich granie przyrównałbym do dokanałówek grających głownie środkiem i górą z delikatnym zaznaczeniem linii basu. Szczęśliwie bez sybilizacji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Corvin74 napisał:

Ciekawie mogłoby wypaść porównanie jeszcze z Denon AH-D7200.

Niestety, nie miałem nigdy okazji ich posłuchać.Z opisów - faktycznie, warto byłoby proównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rzeczywiście poszły, staram się z nausznikami nie popełnić tego błędu co z dokami, których w pewnym momencie miałem ponad 20. Tylko po co ;)

Więc któreś musiały pójść, a ze względu na rodzaj muzyki, którego najczęściej słucham 900 musiały zostać.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, w stosunku do 610 spora różnica, choć w 610 czasem średnica jednak bardziej mi się podobała,. W 900 bywa, że wydaje się wycofana. O ile na ogół to nie przeszkadza, to jednak jest odczuwalne w utworach  testowych, znanych na pamięć. Coś tam umyka. Obawiałem się góry, bo na nią jestem wyczulony i tu najczęściej coś mi nie pasuje. Ale jest bardzo dobrze. Wcześniej czytałem opinie jakoby miała być trochę przytłumiona, ale wg mnie jest jej wystarczająco.

Basu dobrej jakości jest dużo, tu jednak pojawia się też problem. Mam wrażenie, że pady nie przylegają dostatecznie dźwięk trochę ucieka. Muszę poszukać jakiejś alternatywy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir nie kombinujesz na siłę? Miałem TH900 i nic padom nie dolegało. Możesz głowę ogolić na łyso, będzie super seal :D

A jeśli jednak droższe wyjście to może pady od hm5. Ważne żeby miały duży otwór.

A 2. Słaba izolacja wynika z nie uszczelnienia muszli a nie padów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy trochę dać im się ułożyć? :) Czasem najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. 

 

Co do wyciekania dźwięku na zewnątrz, to takie Beyery T5p.2 też mają ring na pady i ten dźwięk właśnie wyciekał w nich, szczególnie przy nieco głośniejszych odsłuchach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Nie wiem, czy to kwestia padów. One mają taki ring na którym są te pady osadzone, który lekko odstaje od muszli, raczej te wycieki są tutaj. 

Dzięki za sugestię. No tak, wtedy by zmiana padów nie miała wpływu.

 

4 minuty temu, Jaworrr napisał:

@tommir nie kombinujesz na siłę? Miałem TH900 i nic padom nie dolegało. Możesz głowę ogolić na łyso, będzie super seal :D

A jeśli jednak droższe wyjście to może pady od hm5. Ważne żeby miały duży otwór.

A 2. Słaba izolacja wynika z nie uszczelnienia muszli a nie padów. 

Na bokach mam pawie na łyso ;)

7 minut temu, Undertaker napisał:

A może wystarczy trochę dać im się ułożyć? :) Czasem najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. 

 

Co do wyciekania dźwięku na zewnątrz, to takie Beyery T5p.2 też mają ring na pady i ten dźwięk właśnie wyciekał w nich, szczególnie przy nieco głośniejszych odsłuchach. 

Może rzeczywiście jeszcze poczekam. zbyt długo jeszcze nie słuchałem, może 2-3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.09.2019 o 12:53, tommir napisał:

 

Może rzeczywiście jeszcze poczekam. zbyt długo jeszcze nie słuchałem, może 2-3 godziny.

Jak tam Fostexy 900 ? Ogólnie polecasz czy tak sobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam. Przynajmniej od siebie, bo to oczywiście zależy od gustu. Nie jest to na pewno granie neutralne, za to jest bardzo dobry i w sporej ilości. W metalu jak znalazł ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności