Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Ciągle mam wrażenie że z LG G7 zgrywają mi się lepiej niż ze stacjonarką.

Góra absolutnie nie męczy, już bardziej Dharmy dają w kość w tej sprawie.

Gdyby trochę basu im odjąć to bym już biegł do sklepu :D

Nie znam iCana, ale stawiam, że musiałbyś inaczej zbudować tor, z mniejszym "oparciem" o słuchawki magnetostatyczne. Ja na przykład pozycjonuję Ether Flow C nie tylko poniżej TH900, ale i LCD-XC. Nawet jeśli grają równiej, czy wierniej, to są jakieś takie blade i nudne w prezentacji. Nie wnikam, czy to kwestia toru, bo dużo słuchawek mi w nim gra dla mnie bez uwag, np. Sony MDR-Z1R z zamkniętych i obecnie produkowanych, więc nie mam ochoty majstrować przy jego sygnaturze. W sumie nie wiem, czy Sony to nie jest obecnie najlepsza pozycja w temacie zamkniętych? Niemniej Fosteksy Jaworra podobały mi się bardzo, przy czym nie uważam, że recabling je "uratował". Stockowych też kiedyś słuchałem i oceniłem wówczas wysoko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jak wypadają Denony D9200 przy TH-900?

Teraz tym bardziej chciałbym posłuchać TH-909.

3 minuty temu, majkel napisał:

Nie znam iCana, ale stawiam, że musiałbyś inaczej zbudować tor, z mniejszym "oparciem" o słuchawki magnetostatyczne. Ja na przykład pozycjonuję Ether Flow C nie tylko poniżej TH900, ale i LCD-XC. Nawet jeśli grają równiej, czy wierniej, to są jakieś takie blade i nudne w prezentacji. Nie wnikam, czy to kwestia toru, bo dużo słuchawek mi w nim gra dla mnie bez uwag, np. Sony MDR-Z1R z zamkniętych i obecnie produkowanych, więc nie mam ochoty majstrować przy jego sygnaturze. W sumie nie wiem, czy Sony to nie jest obecnie najlepsza pozycja w temacie zamkniętych? Niemniej Fosteksy Jaworra podobały mi się bardzo, przy czym nie uważam, że recabling je "uratował". Stockowych też kiedyś słuchałem i oceniłem wówczas wysoko.

Nic nie będę zmieniał, po prostu na stacjonarce mam subiektywnie więcej basu ale jakościowo jest lepiej.

Dobrze wiedzieć że w stocku są równie dobre.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Dobrze wiedzieć że w stocku są równie dobre.

Nie wiem, czy dokładnie równie dobre, bo słuchałem w sporym odstępie czasu. Po prostu nie wydaje mi się, żeby wymiana kabla była koniecznością. No chyba że firmowego nie da się "zbalansować" przez wymianę wtyczki, a komuś na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie moi drodzy. Z ciekawości zapytam, bo może akurat rzuci tu okiem jakiś właściciel; TH610 :D Jakiego kabla używacie do tego modelu? Słyszałem nie raz, że fabryka nie dała zbyt wysokiej klasy przewodnika i wiele można dźwiękowo ugrać kablem, ale jestem ciekaw, w którą stronę by tu spoglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vaiet napisał:

Panowie moi drodzy. Z ciekawości zapytam, bo może akurat rzuci tu okiem jakiś właściciel; TH610 :D Jakiego kabla używacie do tego modelu? Słyszałem nie raz, że fabryka nie dała zbyt wysokiej klasy przewodnika i wiele można dźwiękowo ugrać kablem, ale jestem ciekaw, w którą stronę by tu spoglądać :D

Miałem do TH-610 od Jimmiego kabel na miedzi 7N, czterożyłowy. Fabryczny grał przy nim bardziej szaro. Audiofanatyk opisał ten kabel w recenzji. 

 

Później zamawiałem jeszcze 8 żyłowy do TH-900 na miedzi Jimmiego, którą opisał jak poniżej.

Wklejam sklejone wypowiedzi z pm, ale myślę, że nie będzie miał nic przeciwko. Osobiście pozytywnie oceniam ten kabel z perspektywy czasu.

 

"Moja miedź gra bardziej neutralnie z lepszą przestrzenią i szczegółowością"

Moja miedź to połączenie drucików czystej miedzi oraz miedzi złoconej. Dodatek złoconej przynosi nieco ocieplania (wcześniejsze wersje grał nieco chudziej, bardziej w stylu solid core), bez utraty dotychczasowych zalet. Brzmienie jest przyjemne, zrównoważone, z bardzo dobrą holografią

 

OCC natomiast dąży bardziej w stronę gładkości. Brzmienie jest bardziej dociążone, mniej detaliczne, z wygładzoną górą."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek od Smoka miał nawet Inszy i pamiętam, że był opad szczeny. Ja patrzę chyba jednak bardziej w stronę zagranicznych manufaktur, jak PlusSound, Lavri, czy może coś z dalekiego wschodu :) I w sumie też wydaje mi się z tego, co dotąd słyszałem, że dobrze byłoby im dać miedź... No ale będę testował, jeżeli u mnie zagoszczą ^^

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vaiet napisał:

Panowie moi drodzy. Z ciekawości zapytam, bo może akurat rzuci tu okiem jakiś właściciel; TH610 :D Jakiego kabla używacie do tego modelu? Słyszałem nie raz, że fabryka nie dała zbyt wysokiej klasy przewodnika i wiele można dźwiękowo ugrać kablem, ale jestem ciekaw, w którą stronę by tu spoglądać :D

Jestem szczęśliwym posiadaczem 4-żyłowego kabla na smoczej miedzi do TH-610. Poprawił kontrolę basu, pogłębiał zejście. Góra stała bardziej przyjemna, nieco łagdniejsza i jednocześnie nie straciła nic z detaliczności. Zyskała również scena.

 

Użytkowo kabelk wydaje się sztywniejszy i  bardziej krnąbrny od stocka. Jednak w oryginalnym doprowadzał mnie do szału dźwięk oplotu ocierającego się o ubranie. Zamówiłem sobie wersję "nagą" i wreszcie jest cisza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Akustik napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem 4-żyłowego kabla na smoczej miedzi do TH-610. Poprawił kontrolę basu, pogłębiał zejście. Góra stała bardziej przyjemna, nieco łagdniejsza i jednocześnie nie straciła nic z detaliczności. Zyskała również scena.

 

Użytkowo kabelk wydaje się sztywniejszy i  bardziej krnąbrny od stocka. Jednak w oryginalnym doprowadzał mnie do szału dźwięk oplotu ocierającego się o ubranie. Zamówiłem sobie wersję "nagą" i wreszcie jest cisza.

W sumie jak pamiętam z dawnych odsłuchów TH610, to była tam pewna ostrość i tendencja do sybilizacji, ale może faktycznie ta miedź od Smoka może być najlepszym wyjściem... Najpierw muszę je dostać co prawda, ale nie mogę zaprzeczyć - nie mogę się doczekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam 76 napisał:

No i proszę,  po co kupować th 900 jak wystarczy smocza miedź :)

Cena sugeruje, że to jednak nie ten sam poziom 😉, ale kabel od JD pewnie nieco zmniejsza dystans.

 

24 minuty temu, Vaiet napisał:

W sumie jak pamiętam z dawnych odsłuchów TH610, to była tam pewna ostrość i tendencja do sybilizacji, ale może faktycznie ta miedź od Smoka może być najlepszym wyjściem... Najpierw muszę je dostać co prawda, ale nie mogę zaprzeczyć - nie mogę się doczekać!

Miłych odsłuchów 🙂 Z tym czy innym kabelkiem na pewno warte zainteresowania. Dodatkowo świetna jakość wykonania i wygląd.

Edytowane przez Akustik
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Akustik napisał:

Cena sugeruje, że to jednak nie ten sam poziom 😉, ale kabel od JD pewnie nieco zmniejsza dystans.

 

Miłych odsłuchów 🙂 Z tym czy innym kabelkiem na pewno warte zainteresowania. Dodatkowo świetna jakość wykonania i wygląd.

Jedne z najpiękniejszych słuchawek jakie widziałem na oczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fostex TH610 + Questyle CMA Twelve = synergia chyba idealna. Pięknie się wszystko wyrównuje, nie ma już wycofania średnicy (jak przy Aune S6), lepiej przyprawiony, pełniejszy bas, świetna separacja, góra czytelna bez żadnego kłucia. Uniwersalność 10/10. Jak ktoś ma okazję, warto posłuchać.

 

Edit:

PS. Oczywiście połączone zbalansowanym kabelkiem od Jimmiego ;)

Edytowane przez Jot R
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączam do fanklubu. :)

 

Zaobserwowałem podobne różnice po wyjściu zbalansowanym zarówno na TH610 jak i Sennheiserach HD660S. W moimi odczuciu w obu przypadkach jest nieco bliższy wokal, nieco lepsza separacja instrumentów - ogólnie wszystko "nieco" lepiej. To ciągle te same słuchawki, tylko 10% lepsze. :)

fostex.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też się dopisuję. Fantastyczne słuchawki (th610) i bardzo uniwersalne. Idealny step up po B&O h6. Do tego skalują się jak dzikie. Już z telefonu gra to przyzwoicie, a jak im dać coś lepszego to jest... jeszcze lepiej :)

 

U mnie głównie biurowo, więc grają z maleńkiego Radsone. Po balansie zaskakująco dobrze sobie z nimi radzi. Niedługo wypróbuje jeszcze ten nowy gwizdek od Ibasso, a za jakiś czas, jak finanse pozwolą pomyślę nad jakimś mocniejszym zawodnikiem.  Może, bo  w sumie na razie jestem bardzo zadowolony z tego co ten tandem prezentuje.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

@tommir te z lewej ładniejsze :) . To 900 ? Maja jakoś grubsze pady...

Tak, 900 MK2. Pady są grubsze i inaczej leża na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności