Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, smar napisał:

Cena na stronie creative nieco wysoka, szczególnie jak na porównanie z TH610, którą można mieć na miejscu bez kombinacji (chociaż Brodacz mocno rekomentuje Teac ;) ). Intryguje mnie ten massdrop z kolei. Czy orientujecie się jak wygląda tam dokładnie zakup? Jak z wysyłką? Jak z opłatami dodatkowymi typu vat/cło?

To cena w dolarach singapurskich, więc nie jest aż tak źle :)

Z massdropa zamawiałem tylko pady Dekoni. Wysyłka kosztowała kilka dolarów i udało się bez cła, ale różnie to bywa. Jeśli chodzi o zamawianie słuchawek to na pewno ktoś Ci więcej powie. 

Pozdr

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, będę wdzięczny jeśli ktoś coś nawinie na temat zakupów w massdrop. Abstrahując od Teaców, jest tam obecnie kilka fajnych X00 w machoniu albo purple hearts (sam nie wiem, które fajniejsze :) ) ;) Ostatnio zamawiałem elektronikę z USA bądź Kanady (swoją drogą fajny ficzer, odtwarzacz spotify offline) i przed dostawą kontaktował się ze mną sam dhl próbując ustalić ile ma mi dodatkowo doliczyć dla organów niesympatycznych :(

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się. Amaranty TR-X00 są moje :) Podejrzewam, że muszą jeszcze sporo pograć by pokazać pełnię barw ale to co piszą o funowym graniu potwierdziłem już po kilku kawałkach :) Bas mocny ale nie przegięty, sporo powietrza, scena na pierwszy rzut ucha większa niż w MSR7, wokal na pewno nie na pierwszym planie ale więcej o nim na tę chwilę nie powiem. Jestem podekscytowany :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Perul napisał:

A to ten sam driver co w TH-X00, czy coś zmienili?

Z tego co wiem, jedyna zmiana to dodanie wtyczek - kabel jest odłączalny (stąd litera R w nazwie).

 

9 godzin temu, LuQi napisał:

@smar gdzie je kupiłeś i ile Cię ta przyjemność kosztowała jeśli można wiedzieć?

Massdrop. 485 dolców z przesyłką. Dodatkowych przyjemności celnych udało się uniknąć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smar napisał:

Z tego co wiem, jedyna zmiana to dodanie wtyczek - kabel jest odłączalny (stąd litera R w nazwie).

Mnie się wydaje, że dźwiękowo też poczyniono lekkie zmiany, w stosunku do mahoniowych, średnica jest pełniejsza, góra łagodniejsza i bas mniej rozlazły. Ale to z pamięci i z opisów w sieci, bo łeb w łeb nie porównywałem 😉.

6 godzin temu, smar napisał:

Z tego co wiem, jedyna zmiana to dodanie wtyczek - kabel jest odłączalny (stąd litera R w nazwie).

😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, neonlight napisał:

Mnie się wydaje, że dźwiękowo też poczyniono lekkie zmiany, w stosunku do mahoniowych, średnica jest pełniejsza, góra łagodniejsza i bas mniej rozlazły. Ale to z pamięci i z opisów w sieci, bo łeb w łeb nie porównywałem 😉.

😉

Napiszę więcej jak się trochę osłucham ale z porównaniami z innymi Fostexami także i u mnie będzie ciężko. Przy czym chodzi chyba bardziej o różnice między TH-X00 a TR-X00 bo te pierwsze też były w wariancie PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że ładny kolor muszli tych TR-X00.

Nadal pady twardawe i mało przyjemne w dotyku?

Ja bym pomyślał o lepszych padach, może nawet te od TH900, ale zapewne wpłynie to na przekaz, ciekawe czy na plus czy minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 pady od TH900 są chyba okrągłe a te w TR-X00 jak w TH610 - z podłużnym otworem na ucho. Czy twarde - nie wiem, nie jakoś bardzo ale twardsze niż w MSR7 na pewno. Czy mało przyjemne - tego bym nie powiedział. Generalnie nie puchowe, bardziej sprężyste :) Ale to też może tłumaczyć średnią izolację słuchawek tj. ciekną mocniej niż bym się spodziewał po zamkniętych (czy nawet półotwartych jak się je czasami określa).

 

Kolor ładny, zgadza się, to niezły wabik na klienta ;) Muszę tylko sprawić sobie wyższy stojak bo przy zapiętym kablu wszystko wisząc opiera się na wtyczkach (mam jakiś prosty model New Bee).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w sklepie TH610 i zrozumiesz o co mi chodzi, jaka różnica w klasie wykonania padów, te co ty masz to jakby pseudo skóra z czasów komuny, gdzie oparcie foteli w autobusach miały podobną klasę wykonania i ten zapaszek...he,he.

Pady od TH900 są fenomenalne dla mnie....wiem że 200zł kosztują w mp3 store ale może warto.

Albo chociaż te od TH610?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo dostępu do TH610 na żywo ale w swoich PH nic złego nie widzę a mam bezpośrednie porównanie z miękkimi padami MSR7 oraz uznanymi HM5. Faktycznie dałbym PH w tym zakresie trzecią pozycję ale to wciąż mile morskie od zarzutów do pseudo skóry (chociaż jagnięca skórka to nie jest, wiadomo) ;)

 

Co do padów od TH900 to mam wątpliwość czy to w ogóle będzie pasować - tego nie wiem. Zeos w swoich recenzjach zakładał na PH chyba te od HM5 (przekładał tylko ten plastikowy pierścień ze środka).

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej do każdych Fostexopodobnych i również Denonowatych słuchawek pady od TH900/600/610 będą pasować...ten sam sposób mocowania.

Jak poczujesz klasę wykonania padów Fostexa prawdziwego zrozumiesz jakie badziewie masz teraz ,chyba że je poprawili w massdropie.

Moje złote TH-X00 miały jedne z najgorszych padów ever jakie miałem okazję mieć przyjemność używać...wiadomo koszty....

Wymiana polega na tym że dociskasz pad ręką mocno i kręcisz w lewą stronę i pad wychodzi ...i tyle.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak będzie okazja to nie omieszkam porównać. Zmiana padów to akurat nie morderstwo finansowe, czego się zresztą dla komfortu nie robi ;) Pomijam już ewentualny wpływ na brzmienie. Aha, zauważyłem, że dużo szybciej niż w/w pocą mi się w nich uszy - może faktycznie jest coś na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady od TH900 bardzo otwierają dźwięk, góry robi się za dużo, basu dramatycznie ubywa i średnica oddala - sprawdzone na TH610. Nie polecam tego połączenia. 

Tak samo w drugą stronę, pady od TH610 na TH900 zmniejszają dramatycznie scenę, basu jest bardzo dużo i dominuje, góra się uspokaja. Również nie polecam. W obu przypadkach brzmienie jest karykaturalne. 

 

Miałem kiedyś TH-X00, i faktycznie pady miały takie jak napisał Soundman. Pady z TH610 są z lepszego materiały. Kształt prawie taki sam.

 

A skoro jesteśmy przy padach... :D które Dekoni nie popsują charakteru TH900? Chciałbym zachować scenę, może być ciut więcej basu i dociążenia średnicy kosztem ilości góry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jaworrr napisał:

...

A skoro jesteśmy przy padach... :D które Dekoni nie popsują charakteru TH900? Chciałbym zachować scenę, może być ciut więcej basu i dociążenia średnicy kosztem ilości góry :) 

Szukaj padów niższych i z mniejszym wewnętrznym otworem.

Zmniejszenie pojemności, jak ja to nazywam "komory ucha", daje lepsze dociążenie dźwięku.

Ucho bliżej przetwornika również daje taki efekt, dodatkowo obcięcie góry, ale zmniejsza/przybliża też scenę.

Imo ważniejsze jest dobranie padów pod kątem dociążenia, bo górę możesz przytemperować wkładką (np z płatka kosmetycznego).

 

Ewentualnie można spróbować z obecnymi padami zastosować "filtry", ale to już na PW jakbyś chciał rozwinąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku byłem zadowolony ze zmiany padów na Dekoni TH-900, jednak po osłuchaniu się z nimi i po powrocie do oryginalnych, okazało się, że zmiany są negatywne. Bas nie tyle stracił na ilości, co na dynamice i zarysie, zrobił się rozlazły i stanowił tło, zamiast bić punktowo. Średnica faktycznie trochę się oddaliła i odchudziła, przez co scena nabrała więcej powietrza. W każdym razie, też nie polecam zmiany na takie pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności