Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Adam 76 napisał:

neonlight identycznie odebralem sygnature mojo, rasowe brzmienie, slychac ze to chce grac, do dzisiaj zaluje ze posluchalem sie swojej kobity i go odeslalem a trzy razy go pakowalem do odsylki i rozpakowywalem, zeby zostawic... Malenstwo z wielkim sercem do grania muzyki i bardzo ladna, delikatnie zaokraglona gora

No bo to prawda, nie znam drugiego przenośnego dac/amp-a, który gra dźwiękiem kompletnym, typowym dla porządnych stacjonarnych klocków. Cyfrowa góra? Właśnie w Mojo ona nie występuje, w przeciwieństwie do innych sprzętów portable, z którymi miałem do czynienia m.in. ifi, Fiio, s.m.s.l itp.. Budowa też jest bardzo przekonująca, waży swoje, miła w dotyku powierzchnia, dobre spasowanie, a przyciski mają pewny skok i niespotykane podświetlenie, informujące o poziomie wzmocnienia, niby bajer, ale przydatny. Zresztą, kolega Karmazynowy też nie może się z nim rozstać od dłuższego czasu, bo nie widzi dla Mojo zastępstwa i w sumie nie dziwię mu się.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na planarnej mlaskato-plaskatej, niezbyt rozdzielczej, zaokrąglonej górze pm3 jest ok. ale na wyeksponowanej, ale i rozdzielczej wierchuszce fostexów th900 słychać niedostatki  jakości chorda

Niestety  to:

4 godziny temu, neonlight napisał:

Budowa też jest bardzo przekonująca, waży swoje, miła w dotyku powierzchnia, dobre spasowanie, a przyciski mają pewny skok i niespotykane podświetlenie, informujące o poziomie wzmocnienia, niby bajer, ale przydatny.

choć podzielam, nie poprawia górnych rejestrów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam szanowne grono posiadaczy Fostexów. Właśnie dotarły do mnie z US nowe pady ZMF Universe Pads – Perforated Lambskin i Universe Pads – Non-Perforated Lambskin. Niestety sprzedałem już swoje Fostexy i nie potrzebuję już ich. Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o informację na priv.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo to nie wiem, ale widzę że w trybie zbalansowanym jest 0,4wat w 32ohm, to już nieźle, mocowo na pewno będzie ok. jak na sprzęt mobilny.

Fostexy lubią jak się im więcej prądu zaaplikuje, dopiero wtedy zaczynają grać jak na swą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Dźwiękowo to nie wiem, ale widzę że w trybie zbalansowanym jest 0,4wat w 32ohm, to już nieźle, mocowo na pewno będzie ok. jak na sprzęt mobilny.

Fostexy lubią jak się im więcej prądu zaaplikuje, dopiero wtedy zaczynają grać jak na swą cenę.

Dzięki za szybką odpowiedź. Zaczynam chyba gonić audiofilskiego króliczka i szukam nowych słuchawek.

Nie wiem czy się uda ale chciałbym docelowo mieć jedne IEMy oraz po jednej parze słuchawek zamkniętych i otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Są jeszcze NightHawki Owle w promocyjnej cenie, które lepsze to trzeba samemu ocenić, ale posłuchać warto.

Pierwsze w kolejności są słuchawki zamknięte. Niestety połowica nie lubi jak jej coś brzęczy... Słuchawki generalnie do pracy oraz do wieczornych odsłuchów jak nie mogę słuchać sprzętu stacjonarnego. W planach wzmacniacz lampowy OTL - czy TH610 zgra się z lampą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie poleciłem te Owle bo zamknięte, a jest przecena niemal o 40% z ceny wyjściowej.

Dźwiękowo ciut wydaje mi się lepsze będą od TH610 , i bardziej wygodne. Kabel krótki do grajków od razu mamy w komplecie, do TH610 trzeba zamawiać,dodatkowe koszty.

https://allegro.pl/sluchawki-audioquest-nightowl-carbon-pormocja-i7283832170.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest promocja... czyli sugerujesz że cena/jakoś teraz przemawia za Owlami? Gdy jeszcze wyglądały jak 610 ;)

 

A jak te słuchawki, zarówno TH610 jak Owle zagrają z lampowym OTL?

Myślę nad zakupem WBA HPA Master Pro.

https://www.wbamp.com/pl/produkt/hpa-master-pro-wzmacniacz-sluchawkowy-otl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale partnerka będzie niezadowolona bo z TH610 będzie słychać muzykę na 2/3m jak nic...

HigthHawki to jedne z najwygodniejszych słuchawek świata,  dźwiękowo pierwsza liga, stworzone głównie jako słuchawki przenośne.

TH610 mają długi ,ciężki kabel 3m,  zakończony dużym jackiem, stworzone głównie do stacjonarnego słuchania.

Nie oceniamy wzrokiem ale dźwiękiem, z resztą w bliskim kontakcie słuchawki Audioquesta prezentują się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, muszę w takim razie posłuchać Owle... będę w poniedziałek/wtorek  w MP3store we Wrocławiu, to może mają na stanie? Posłucham chwilkę.

Sorry za pytania dot. Owl w wątku o Fostex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Zobacz ,ja fan Fostexa polecam Tobie NightHawki...tak że...he,he.

No, nie miałem śmiałości zwróci uwagi na ten szczegół. 

Przeczytałem cały wątek, wiec się zdziwiłem, ale wielki szacunek za taka dozę dystansu do siebie i dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza się i dla tego warto samemu posłuchać, co kto lubi...

Fostexy to już nie głaszczenie po główce i relaksujące klimaty ale pazur i zadziorność w przekazie...?

Ja lubię jak mnie i głaszczą czasem ale i poczuć dynamikę Fostexów ...bezcenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Soundman1200 napisał:

poczuć dynamikę Fostexów

Dynamikę akurat mają nie lepszą od NH, tylko co najwyżej nieco słabszą; są po prostu jaśniejsze, zadziorniejsze na średnicy i tyle. Fosztexy th610 to jedne z najlepszych słuchawek ever; chyba wolałbym je nawet od d7000; a już na pewno od d7200.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, mam te owiane złą sławą (w sensie rozrabiaków na skrajach pasma) TH900 MK1. No i się pytam, gdzie jest ten miażdżący subbas i gdzie ta ostra, żyletkowa góra w stylu Beyerowskim? Ni mo. :) 

 

I teraz nie wiem czy to Questyle (i Mojo) im tak dobrze robią czy ja głuchne. Zarąbiste słuchawy, świetny bas z mocnym uderzeniem, genialne efekty przestrzenne, góra mega detaliczna ale jeszcze nie ostra, choć mało jej faktycznie nie jest. Nawet średnica nie jest tak cofnięta, może lekko ale nie ma dziury, to na pewno! Jestem w kropce. To najlepsze Fostexy jakie słyszałem, bardzo efektowne, robią wrażenie, nie wiem jak na dłuższą metę ale słucham od 3 dni i jest mega. Dobrze, że te z komisu zeszły bo już mnie zaczęło korcić. :D 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karmazynowy napisał:

No dobra, mam te owiane złą sławą (w sensie rozrabiaków na skrajach pasma) TH900 MK1. No i się pytam, gdzie jest ten miażdżący subbas i gdzie ta ostra, żyletkowa góra w stylu Beyerowskim? Ni mo. :) 

 

I teraz nie wiem czy to Questyle (i Mojo) im tak dobrze robią czy ja głuchne. Zarąbiste słuchawy, świetny bas z mocnym uderzeniem, genialne efekty przestrzenne, góra mega detaliczna ale jeszcze nie ostra, choć mało jej faktycznie nie jest. Nawet średnica nie jest tak cofnięta, może lekko ale nie ma dziury, to na pewno! Jestem w kropce. To najlepsze Fostexy jakie słyszałem, bardzo efektowne, robią wrażenie, nie wiem jak na dłuższą metę ale słucham od 3 dni i jest mega. Dobrze, że te z komisu zeszły bo już mnie zaczęło korcić. :D 

 

Problem w kiepskiej jakości nagraniach i słabym sprzęcie (czytaj niedopasowanym, żeby nikogo nie obrazić). A z Chord-ami zgrywają się bardzo dobrze. To fakt. Chociaż moja żona woli je wpięte w dziurkę od iPada... :) 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności