Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kazikson91 napisał:

Jaki DAC byście polecili do TH610?

Na MacBook'u Pro 13 fajnie się ich słucha ale mam przeczucie, że kiedyś wyrwę w nim jack'a (jack 6,3 + przejściówka) a tego bym nie chciał ;)

Oczywiście zależy mi również na kwestiach dźwiękowych. Taki DragonFly Black dałby radę?

Nie Dac, tylko jaki wzmak powinno być pytanie...Dac swoją droga, wbrew pozorom żeby TH610 zagrały jak należy trzeba im trochę mocy zaaplikować, a lubią to bardzo...

Najlepiej po balansie i z lepszym kablem, firmowy to zamulacz miśkowy,  dopiero na miedzi 7N zaczynają grać jak należy.

Mnie na CMA 600i grały rewelacyjnie po balansie...zjadły bez beknięcia nawet D7200...he,he.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazikson91 napisał:

Raczej miałem na myśli coś 10 razy tańszego :)

10razy tańszego od CMA600i, czyli za 450zł? To trochę marnowanie potencjału TH610.

No ale z DragonFly można spróbować.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam TH610 z Mojo i jestem więcej niż rad z tego połączenia, acz przy większej mocy wzmacniacza dostają większego wigoru. 

 

Np wczoraj bardzo mi się spodobały z Headonic Majkela, zyskała głębia, góra nabrała selektywności, na basie względem samego Mojo odnotowałem niewielkie różnice ... czyli dla braci audiofili spore :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, to są pierwsze stojaki jakie dodawała firma Fostex do TH900, ale pod wpływem skarg użytkowników, że owe stojaki się po prostu wyginają i psują, toć to były zwykłe druty...wymyślono nowe, pseudo drewniane...Czemu pseudo, sam sprawdziłem, to jest tylko mieszanka drzewna,nie prawdziwe drewno...Trochę to lipa szerze mówiąc, po oszałamiających muszlach i ich procesie produkcji, malowania...dawać stojak z nieprawdziwego drewna, wstydź się Fostex...?

A jakby tak dali stojak w kolorze muszli z czarnymi dodatkami, z drewna jak muszle...ehhh,marzenia...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są :) ale myślałem, że będą fajniejsze... granie planami super, głębia. Bas niski, szybki, ale mogłoby być go więcej i trochę twardszy, więcej wyższego basu by się przydało, ale wtedy nie byłby tak fajnie oddzielony od średnicy. Średnica cofnięta ale nie do przesady, pogłębia efekt... głębi :)

Góra ciut za mocno zaznaczona, o ile pasuje to jeszcze w spokojniejszej muzyce elektronicznej, to w szybszej czy w metalu wyraźnie wygrywa walkę z basem i całościowym dociążeniem. Może to wina Mojo, na razie nie mam nic innego klasowego do sprawdzenia. Wolałbym żeby to grało ciężej. 

 

Wczoraj już nie mogłem wytrzymać z firmowym kablem i dolutowałem ten od FAW (Noir Hybrid HPC) z jackiem 3,5mm. Wyraźnych różnic względem stocka nie odnotowałem. Poza tym, że jest wygodniejszy dla mnie.

 

Na razie muszę dokupić pady, bo są zniszczone, ale wcześniej spróbuję jak to gra na padach od TH610. 

 

Przeskakując między 610 i 900 słychać sporo dużych różnic. Pomimo tego sopranu i tak wybrałbym TH900, i stawiam je wyżej od TH610, które notabene babene też są bardzo fajne. 

 

Jaki wzmak do TH900??? :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaworrr napisał:

Bas niski, szybki, ale mogłoby być go więcej

:woot:

 

16 minut temu, Jaworrr napisał:

Średnica cofnięta ale nie do przesady, pogłębia efekt... głębi

?

 

16 minut temu, Jaworrr napisał:

Może to wina Mojo

@bakus1233 ma rację, mojo ma "specyficzną" górę - szału z jakością nie ma (w przeciwieństwie do średnicy). Mnie th900 momentami drażniły na górze jak pędziłem je mojusiem.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bakus1233 napisał:

Gratuluje dobrego zakupu ? Mojo w mojej opinii bardzo słabo się zgrywa z th900, odbiera przyjemność jaką można czerpać z odsłuchu th900 :)

A dopiero co go spłaciłem ...śmiech_przez_łzy... 

 

No nic, trzeba będzie poszukać czegoś innego na to wygląda... i zabawa trwa :) 

 

Maciek, nie dziw się że piszę tak o basie, Hawki mają więcej :) 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jaworrr napisał:

A dopiero co go spłaciłem ...śmiech_przez_łzy... 

 

No nic, trzeba będzie poszukać czegoś innego na to wygląda... i zabawa trwa :) 

 

Maciek, nie dziw się że piszę tak o basie, Hawki mają więcej :) 

No to rzeczywiście coś słabo z tym Mojo się zgrywają jak basu mniej od Hawków?

Powinien być jak z piekła rodem, przyprawiać o dreszcze i uczucie trzęsienia się podłogi w pokoju.

Najlepiej mi grały z Rapture....he,he, polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności