Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, bakus1233 napisał:

Ma większy magnes, to jest zupełnie inny driver, ale na pierwszy rzut oka wyglada podobnie.

Może nie sprecyzowałem, chodziło mi o plastikową obudowę drivera, która jest taka sama we wszystkich bliźniaczych modelach ;). I zatykając otwory, regulujemy przepływ powietrza, a co za tym idzie, ilość basu ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, neonlight napisał:

Hmm... z tego, co widzę, to driver w TH900 od tyłu wygląda tak samo, jak w innych modelach, więc jaki problem zmodować je i ograniczyć ilość basu? To samo tyczy się wysokich, ale w tym przypadku, będzie to okupione przygaszeniem również średnicy, coś za coś ;)

Wszystkie Fostexy i Denony tej rodziny mają tak samo wyglądające głośniki... TH-900 źle działają na mody... co nie próbowałem to piła na wysokiej średnicy - modele ze słabszymi magnesami świetnie grają po modach... najbardziej spodobały mi się na driverze D2k/D5k z głębokimi kubkami z miękkiego drewna ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, crysis94 napisał:

Wszystkie Fostexy i Denony tej rodziny mają tak samo wyglądające głośniki... TH-900 źle działają na mody... co nie próbowałem to piła na wysokiej średnicy - modele ze słabszymi magnesami świetnie grają po modach... najbardziej spodobały mi się na driverze D2k/D5k z głębokimi kubkami z miękkiego drewna ^^

Ale chodzi Ci o zmniejszenie ilości basu, poprzez zatykanie otworów, że się nie sprawdza w Th900, czy ogólnie o modowaniu tego modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O próby wyrównania basu do średnicy w TH-900. Próbowałem zakleić basporty częściowo taśmą malarską, różne wypełnienia, wygłuszenia... efekty mnie nie zadowalały - za mocny magnes z takim dampingiem robił piłę, więc myślę, że inż. Fostexa osiągnęli złoty środek dla tych, którym to granie się podoba.
W Denonkach AD-D7k na stock muszli mody przyniosły DUŻO lepsze efekty - coś pomiędzy TH-900, a D7k i bez takiej piły... a najbardziej podobał mi się i tak twór na niższym modelu, ale z innymi muszlami, który nawet ze mną został ^^
Ale mój nr1 to i tak T5p w muszlach "R10" Michała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th900 to słuchawki rozrywkowe, ale bardzo wysokiej klasy (i nie ma tu cienia drwiny). Mają ten wielki bas, ale nisko schodzący, kolorowy; podciągniętą górę, ale trzeba uczciwie przyznać, że bardzo rozdzielczą i zróżnicowaną; no jest ta średnica wycofana...no i tak ma być w tym modelu. Niech miłośnicy fanu też dostaną najwyższą jakość.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym torem jest podobno dopiero ta magia, P.Ryka nawet przyrównał górę  w TH900 do Stax 009 pod względem ilości detalu....a to już wielki plus.:P

Dla mnie nadal jedyne słuchawki z którymi czułem się jak na koncercie live...Metallica coś niesamowitego...

Nadal nie mogę się pozbierać że sprzedałem ten mój pierwszy model TH900, porysowane muszle oraz wytarte pady...ale jak to grało, 2013 r chyba model, z tych pierwszych.

No nic w piekle za to odpokutuję ....:ph34r:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez musze powiedziec iz mega zaluje sprzedazy th900 bo przerobilem juz sporo zamknietych sluchawek ale takiego miodnego rozrywkowego grania i takiej jakosci basu i sceny nie zaznalem i ... teraz mysle nad powrotem do th900 :) ale pomysle nad modem bo brsk mi w nich tłumienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety albo stety, taki już urok starych Denonów oraz Fostexów Th600/610/900...bardziej grają jak półotwarte niż zamknięte.

Gdy potrzeba dobrego tłumienia od otoczenia, nie nadają się za bardzo...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mądrych ludzi(chyba) co słuchali oba modele, nowe TH900mkII to już bardziej technicznie grają a mniej angażująco jak stare.

Jaśniejsze nowe, bardziej nacisk na wyższą średnicę i górę,  sama średnica już tak nie czaruje...bas nie robi tego buuum, tak uwielbianego przez fanów.

Ale czy to prawda nie wiem ,bo nie słuchałem nowych TH900MKII....więc to tylko moje banialuki....he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za lux info! To by nawet dobrze dla mnie było. Styl pierwszej rewizji bardziej mi odpowiada, i cena lepsza.

Tylko będę miał problem z kabelkiem bo potrzebuję krótszego, i z małym jackiem. W MK2 wymiana i po sprawie, w MK1 trzeba ciąć... no ale, raz się żyje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MarcusFenix69 napisał:

Tak wyglądają moje TH900 po zrobieniu gniazd smc i wymianie kabla.

Mam też wymienione pady na te od MK2

Nie powiedział bym, że wyglądają szpetnie ;)

Wyglądają jakbyś podłączył zawory gazowe. Jeśli ktoś lubi to może i szpetne to nie jest ;).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MarcusFenix69 napisał:

 moje TH900 po zrobieniu gniazd smc i wymianie kabla.

Dlaczego to zrobiłeś swoim fostexom? Nie dość, że zrezygnowałeś z najlepszych gniazd (czyli z braku gniazd), to wsadziłeś najgorsze z możliwych; wynalazca smc powinien zginąć w publicznej egzekucji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

Dlaczego...wsadziłeś najgorsze z możliwych...

Może dlatego, że SMC zajmują mało miejsca i na inne gniazda jego po prostu go nie było?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności