Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, chronic_pl napisał:

whathifi to debilna strona. tam sie nigdy nic nie pokrywa z rzeczywtiością - podobnie jak na audio.com.pl - jak bym czytał recenzję zupełnie innych urządzeń.

 

 

czyli mamy lekki hype na forum odnośnie TH610  - moje wyobrazenie o nich (usredniajac wszystkie recenzje) - maja dobry subbas z brakiem midbasu (bas jest twardy ale z powodu braku podbicia w midbasie przez co sprawia wrazenie braku wypelnienia), srednica jest delikatnie ochlodzona i przesunieta ku gorze, gora ma lekkie podbicie. ogolnie przestrzenne granie bez analogowej nalecialosci.

 

czy moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc ? :)

Zobaczymy jak Karmazynowy opisze moje TH610 + Questyle...

Dla mnie bas jest bardzo dobry, nie czuję braku w żadnym zakresie,może jedynie nie potrafi zejść całkiem nisko,jak potrafią D7200, i oczywiście TH900. Jest szybki ,zwarty,twardy ,sprężysty...taki jak lubię. 

Średnica wcale nie jest ochłodzona, na Questyle, lekko ciepła, organiczna, przyjemna i naturalna,głosy męskie i żeńskie brzmią akuratnie.

Czego z D7200 bym już nie powiedział,coś mi tam na średnicy nie pasowało.

Th610 są bardzo analogowe w przekazie,  grają jak to się mówi lampowo, choć nie aż tak jak Hawki...

Wyższa średnica ma podbicie lekkie, stąd czasem lekkie sybilacje mogą zauważyć osoby na to przewrażliwione...

Góra jest dobra i nie kłująca,dla mnie mogłaby być nawet lepsza,ale to wiadomo zostawiono w TH900.

Th610 są zaskakująco równo grające jak na Fostexy z tej linii ale jednak z dużą domieszką muzykalności i przyjemności odbioru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Soundman1200 napisał:

Zobaczymy jak Karmazynowy opisze moje TH610 + Questyle...

Dla mnie bas jest bardzo dobry, nie czuję braku w żadnym zakresie,może jedynie nie potrafi zejść całkiem nisko,jak potrafią D7200, i oczywiście TH900. Jest szybki ,zwarty,twardy ,sprężysty...taki jak lubię. 

Średnica wcale nie jest ochłodzona, na Questyle, lekko ciepła, organiczna, przyjemna i naturalna,głosy męskie i żeńskie brzmią akuratnie.

Czego z D7200 bym już nie powiedział,coś mi tam na średnicy nie pasowało.

Th610 są bardzo analogowe w przekazie,  grają jak to się mówi lampowo, choć nie aż tak jak Hawki...

Wyższa średnica ma podbicie lekkie, stąd czasem lekkie sybilacje mogą zauważyć osoby na to przewrażliwione...

Góra jest dobra i nie kłująca,dla mnie mogłaby być nawet lepsza,ale to wiadomo zostawiono w TH900.

Th610 są zaskakująco równo grające jak na Fostexy z tej linii ale jednak z dużą domieszką muzykalności i przyjemności odbioru.

 

 

A do THX-00 jak bys porownal TX-610 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slyszalem zadnego ochlodzenia srednicy, wokalom nie brakuje dociazenia ani otwartosci, jednak sa delikatnie kremowe/slodkie. Najwyzsza gora jest podana akuratnie ale przy mocniejszym akcencie na laczeniu sredni z gora, ktory to zakres jest akcentowany. Nie ma podbicia na srednim basie, bas zwarty jednak brakuje zroznicowania. Ogolnie brzmienie nastawione na wybrzmienia a nie kontur, detal, rozdzielczosc chociaz tak naprawde niczego nie brakuje, graja muzyke - tylko tyle i az tyle. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik, ja tam jednak wole wlasne uszy niz Tylla. Stereo i kolorowo to tzw. "Poczytaj mi mamo...". Podales maksymalnie skrajny przypadek bloga, ktory popelnia taaaakie recenzje... A gdy zapytac Violeta w komentach o jakies konkretne odniesienie do innego klamota audio to sie sprytnie wykreca od odpowiedzi i wkleja glupkowate, usmiechniete minki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dużo gadać i opisywać, a wiadomo że najlepiej samem odsłuchać dane słuchawki, często jest zaskoczenie,miłe lub nie...

Sam się o tym przekonałem, jak to chwalono D7200, ja już szukałem kupca na TH610 bo myślałem że mi rozjadą Fostexy...

No bo tyle ludzi kupiło i nikt nie sprzedawał kilka miesięcy, to muszą być super...

A po odsłuchu wyszło że to w ogóle nie moje granie i całkiem je sobie inaczej wyobrażałem po opisach...he,he.:lol:

A Tyll ma u mnie minus jak tak że ocenił że TH610 grają V-ką...V-ką to grały TH600 i TH900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bym powiedział że jak ktoś słuchał TH900,podobały mu się ale narzekał że za dużo basu i góry ostrej oraz średnica za daleko...

To wszystko to jest naprawione już w TH610....i tyle. Jak ktoś pokochał TH900 za te ich "wady " co wymieniłem, z TH610 będzie rozczarowany..

Gdyż są  już za równe i normalne w stosunku do TH900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th610 miażdzą TH-X00 całościowo, Th-X to ciepłe kluchy przy Th610...

Z Questyle tak mi grają TH610 że w ogóle nie myślę o TH900.

Scena podobnie wielka, ciut mnie głęboka, powietrza i pogłosowości to samo, bas ogarnięty.

Średnica bliżej...równiejsze i bardziej poważnie można już je traktować, gdzie Th900 czuć że na fun nastawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu by mnie porwały jak gorąca Brazylijka do tańca...:P

Ale gaszę swój entuzjazm bardzo skutecznie jak pomyślę że za Questyle i TH610

zapłaciłem mniej niż za nowe TH900....he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś wysmażył spory referacik...:P

Posłuchaj na Questyle obu słuchawek na raz na tej samej głośności , na tym samym kawałku muzycznym.

Dla mnie wyraźnie Denony ciszej i dalej grają całym przekazem.

No dobrze, to teraz wyrównaj szanse TH610 i posłuchaj dłużej na kablu 7N i po balansie .

D7200 też mają kabel 7N, a on sporo daje na plus średnicy i całemu przekazowi.:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na stock kablach i na jednakowym poziomie głośności, tak było sprawiedliwie. :) Gdybym miał Fostexy po balansie porównywać to muszę potkiem kręcić, bo jest mocniejszy.

 

Cytuj

na tym samym kawałku muzycznym

 

Soundman, serio?! :P

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Karmazynowy za kompleksowe porównanie obu par. Znam 7200 to narysowałeś mi ładny obraz 610. Są to słuchawki, które muszę przesłuchać...kiedyś. Szkoda, że obu parom wciąż daleko do wysokich z NH, uwielbiam ich górę za niesamowitą szczegółowość w analogowym wydaniu, ale nie ma słuchawek idealnych i zawsze w każdej parze jest coś za coś.Niemniej jak napisałem wyżej 610 rysują się w kategoriach - "lubię to?".

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lubię to. Są świetne, bardzo podoba mi się ta otwartość i czytelność, muzykalność bez ostrości, wypełnienie. Góra nie dogania tej z NH, nie ma co się oszukiwać... kompromisy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale potem porównaj też Th610 po balansie z kablem 7N,bo jednak Denony z lepszym kablem jak dla mnie mają przewagę z Th610 i ich 6N kabelkiem,który gra ciemno i mało ciepło, średnica mniej ciekawa.

Nie bój się,będzie jeszcze tylko lepiej...:P

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak precyzyjnym opisie cieszę się, że wybrałem Sonorusy VI nad 610. Bo Fostexów ewidentnie słuchałem nie rozbujanych, ale skoro w takim kierunku się otwierają, to ja wolę Finale. Podobnie jak Palpatine również wyżej cenię sposób malowania góry jak w NH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Th610 i ich 6N kabelkiem,który gra ciemno

 

To jest dla mnie zaleta, bo one nie są dla mnie ciemne. Ciemne to są NH, PM3, potem dopiero Denony.

Fostexy jasnymi też bym nie nazwał, ot dobrze zbalansowane. Ta góra nie jest tam bez powodu i dzięki niej scena jest jaka jest.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th610 też lekko ciemne, to rozjaśnienie na wyższej średnicy może oszukać.

Właśnie D7200 przydałoby się rozjaśnić ich przekaz bo tak to często nie słyszałem

co wokalista śpiewa, jakie słowa padają, gdy na TH610 bez problemu słyszę wszystko

nawet cicho słuchając. Właśnie ten brak czystości w odbiorze średnicy zmartwił mnie najbardziej w D7200.

Musiałem podgłaszać volume by zbliżyć przekaz ale to powodowało że już robiło się nieprzyjemnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Denony mają górkę w okoliach 4-5 kHz, Fostexy mają górkę zdecydowanie wyżej 7-9 kHz? To już dla mnie jest górne pasmo a nie wyższa średnica. Wszystkie dzwonki, talerze i inne przeszkadzajki na Fostexach są wyraźniejsze. Generalnie nie jest to też jakoś bardzo mocne, da się z tym żyć.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności