Skocz do zawartości

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarrro napisał:

A Meze miałem przez rok i to są słuchawki kilka półek niżej od th610. W Meze jest okrutna buła na basie, nie potrafią precyzyjnie oddać tego pasma.

 

A jaki jest bas w th610 w porownaniu do meze ? 

Jaka jest srednica i gora w porownaniu do meze ?

Czy obydwie sluchawki graja wg ciebie muzykalnie czy raczej th610 sa po bardziej analitycznej chlodnej stronie (tak jak to opisal P Ryka ?) 

 Wg recenzji np z majorhifi:

http://majorhifi.com/fostex-th610-review/ równez twierdza ze te sluchawki maja tendencje do sybilizacji.

 

Prosze o porownanie bez uprzedzen i porownan klasowych (dla mnie cos takiego jak klasa sluchawki nie istnieje bo nie jedne tansze zjadaja drozsze na sniadanie caloscia przekazu). Mowisz ze meze nie potrafia dobrze przeniesc dolnego pasma, ale dziwne ze nie wspominales ze nighthawki nie potrafia przeniesc dzwieku talerzy perkusyjnych  :P... preferencje swoje robia.

 

Czy moglbys zrobic porownanie Nighthawk vs Th610 ? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, smar napisał:

A czy ktoś jest w stanie porównać TH610 do ATH MSR7? 

Tak. To kompletnie różne słuchawki ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/me stara się nie brzmieć złośliwie

 

610 są: większe, cięższe, półotwarte, droższe, mają bas lepszy pod każdym względem, scenę lepszą pod każdym względem, są nieco mniej dźwięczne w zakresie wyższej średnicy, a za to muzykalniejsze. Tyle ja wiem, może ktoś rozwinie te niespotykane porównanie :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespotykane, na pewno w tym wątku :) Ja postanowiłem zapytać widząc odniesienia 610tek do Meze, które swojego czasu proponowano mi jako alternatywa właśnie dla MSR7. Dzięki temu mamy pewne odniesienie, co prawda nie bezpośrednie ale wciąż ;) Meze strasznie dla mnie dudniły i nie dawały tej szczegółowości, kultury basu jak ATH dlatego to co napisałeś w tym zakresie mocno mnie cieszy (nie wspominam już o budowie bo jednak Meze dla mnie są lekko kiczowate a TH610 to już klasowy wygląd). Utemperowana wyższa średnica to pewnie mniejsza namolność i kłucie więc to pewnie na plus, mam tylko nadzieję, że nie kosztem szczegółowości w ogólnym rozrachunku...Rozwiń też proszę "półotwartość" bo zakładałem, że to jednak typowe zamknięte słuchawy (konstrukcyjnie rzecz jasna).

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LuQi napisał:

 

A napięcie rośnie ;) Wracaj do zdrowia i testuj te perełki, bo szkoda żeby się kurzyły na biurku.

 

Ps. Musisz jakieś okłady zastosować.. one potrafią zdziałać cuda :D

No, zwłaszcza okłady z młodej piersi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, timecage napisał:

/me stara się nie brzmieć złośliwie

 

610 są: większe, cięższe, półotwarte, droższe, mają bas lepszy pod każdym względem, scenę lepszą pod każdym względem, są nieco mniej dźwięczne w zakresie wyższej średnicy, a za to muzykalniejsze. Tyle ja wiem, może ktoś rozwinie te niespotykane porównanie :) .

 

Ja się pod tym podpisuję, 610 to wyższa klasa niż MSR7. Lepszy, mocniejszy bas, lepsze wypełnienie, brak ostrości w średnicy z MSR7, dużo większa scena, szczegółowość jest bardzo wysoka bo góra jest lekko podbita. Myślę, że po ATH to dobry kierunek, jak się chce uderzyć wyżej.

 

A półotwartość wynika z tego, że ta konstrukcja ma taką sobie izolację - co prawda dźwięk bardzo nie wycieka na zewnątrz, za dostaje się do środka bo nie tłumią za dobrze.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th610 można nazwać półotwartymi ,jak wszystkie stare Denony i Fostexy , gdyż wokół muszli przy padach jest mała szparka zostawiona i tamtędy dźwięk może wypływać. Stąd takie uczucie otwartości przekazu oraz brak zmęczenia przy odsłuchu nawet po kilku h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namolna/kłująca/ostra wyższa średnica w MSR7 to znak złej synergii - u mnie nic takiego nie występuje, chociaż po moim sprzęcie bym się czegoś takiego spodziewał. W 610 jest, o ile dobrze kojarzę, mniej bezpośrednia, nieco łagodniejsza i nie mniej detaliczna - duży wpływ na jej odbiór ma szerokość sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał:

"Acoustic Optimizer technology improves dynamic bass by adjusting sound pressure balance on both sides of the diaphragm"

stosowane w słuchawkach zamkniętych - cóż za technologia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hibi napisał:

są zamknięte co wy!

że są otwory przy padach to większość zamkniętych tak ma 

że nie tłumią to już inna sprawa 

Zamknięte ale grające bardziej otwarcie niż niejedne otwarte...he,he.

Przykładem HE-4 które mam w domu pożyczone.

Jak zakładałem po HE-4 TH610 to miałem uczucie jakbym po zamkniętych otwarte założył....

Uczucie wielkości sceny jak w K702...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Fostexów na whathifi to dno i metr mułu.

 

Minusy:

 

Need more clarity across the range - nope x3
Tonally too focused on the bass - nope
Harsh treble - harsh, zdecydowanie za mocne słowo
Could be more insightful - nope


https://www.whathifi.com/fostex/th610/review#MpUYP7TxVBAeu0AH.99

 

Śmiech na sali. Fostex nie zapłacił, czy zapłacił ktoś inny? 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że mieli nie do końca wygrzane TH610...do 60h grają tak sobie,sam miałem chwilę zwątpienia przy 50h, no tak myślałem,chyba jednak P.Ryka miał rację, nieprzyjemna ,metaliczna średnica,scena taka sobie...potem nagła poprawa,jak to jest z biocelulozą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whathifi to debilna strona. tam sie nigdy nic nie pokrywa z rzeczywtiością - podobnie jak na audio.com.pl - jak bym czytał recenzję zupełnie innych urządzeń.

 

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Tez sie zastanawialem czym tak podpadl Fostex dla What hi-fi. Pieprzyc te recke, sluchawy sa ok. i nie maja przewalonej ceny do tego co oferuja, tyle.

 

czyli mamy lekki hype na forum odnośnie TH610  - moje wyobrazenie o nich (usredniajac wszystkie recenzje) - maja dobry subbas z brakiem midbasu (bas jest twardy ale z powodu braku podbicia w midbasie przez co sprawia wrazenie braku wypelnienia), srednica jest delikatnie ochlodzona i przesunieta ku gorze, gora ma lekkie podbicie. ogolnie przestrzenne granie bez analogowej nalecialosci.

 

czy moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc ? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności