Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

"O so się Wam rozchozi" ?

 

Po to faceci wymyślili kolejki dla synów żeby móc się nimi bawić ( młodsi mogą nie zajarzyć o co kaman).

Po to faceci wymyślili słuchawki żeby móc je modować.

 

Ło la Boga ... Przecież głupio wyglądałoby jakbyśmy "za dorosłego" siedzieli w piaskownicach.No, a zimą to by nam dooopy marzły ...

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...

 

Osobiście mody zacząłbym od zmniejszenia basportu (zaklejenia części) - bas powinien wtedy nabrać twardości (trochę mi jej brakowało) i przesunąć się w stronę subbasu, no i zmniejszyć trochę ilościowo. Przybyłoby też trochę wyższej średnicy. Potem jeszcze wziąłbym się za poszerzenie sceny, coś w podobie jak w HP100 zrobiłem. Pewnie tyle by starczyło, żeby dźwiękowo wpasowały się w obecne moje preferencje.

Jeszcze jest kwestia wygody - dla mnie te pady są trochę za twarde, zdecydowanie bardziej bym tu widział kątowe softskiny HM5 :) .

 

Ogólnie dość udane słuchawki z dużym potencjałem dopasowywania pod własne preferencje - i to lubię :) .

 

Kupować słuchawki za 2000zł i zmieniać tyle rzeczy żeby je dopasować pod siebie :wacko: . Ja rozumiem mody i inne zabiegi, które spowodują że niedrogie słuchawki będą grały o wiele lepiej :win:. Ale tak drogi model to już powinien być dobrany z głową. Choć akurat w tym przypadku trzeba było trochę w ciemno brać to fakt.

 

Jeszcze rok temu pewnie w ogóle bym ich nie ruszał, ale obecnie wolę trochę inne brzmienie.

Te mody o których napisałem są 100% odwracalne, przykleić kawałek plastra na dziurkę, tekturki na tylną ściankę i wrzucić kawałek watoliny, to imo nie dużo zmian. A już na pewno porównując do tego ile musiałem się narobić, żeby poprawić brzmieniowo A4tech HS-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Nie narzekasz All999 na zbyt małą scenę w THX00? Czasami miałem uczucie zbytniego natłoku na środku sceny, braku powietrza.

Takie CAL rekablowane i o ileż uczucie większej sceny od THX00, jaśniej, wyraziściej na górze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fostex Japan teased us with the new TH610 Premium Reference Series headphones. Not much information is available at this time. Judging by the picture posted on their Japanese website, the new headphone will have removable cables, Denon D5000/7000 like ear pads and wood cups instead of magnesium on the outgoing TH600. More info to come.

 

http://www.hifiinsider.com/news/2016/2/12/fostex-introduces-th610-premium-reference-closed-back-headphones

 

static1.squarespace.com.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fostex Japan teased us with the new TH610 Premium Reference Series headphones. Not much information is available at this time. Judging by the picture posted on their Japanese website, the new headphone will have removable cables, Denon D5000/7000 like ear pads and wood cups instead of magnesium on the outgoing TH600. More info to come.

http://www.hifiinsider.com/news/2016/2/12/fostex-introduces-th610-premium-reference-closed-back-headphones

 

attachicon.gifstatic1.squarespace.com.png

O! TH-X00 w produkcji masowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Fostex Japan teased us with the new TH610 Premium Reference Series headphones. Not much information is available at this time. Judging by the picture posted on their Japanese website, the new headphone will have removable cables, Denon D5000/7000 like ear pads and wood cups instead of magnesium on the outgoing TH600. More info to come.

http://www.hifiinsider.com/news/2016/2/12/fostex-introduces-th610-premium-reference-closed-back-headphones

attachicon.gifstatic1.squarespace.com.png

O! TH-X00 w produkcji masowej.

Raczej michauczok mod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

coś ucichł hype i antyhype...

 

wróciły TH-X00 z rekablingów, rewtykingów od Drutmistrza JD...
i wśród nocnej ciszy foszteks się rozchodził...
4 kable pograły:
stock KGHM od Hifimanów HE560 - taka sobie rozdzielczość, wszystko ciut gorzej
stock Fostex - dobra rozdzielczość, gra muzyka, naprawdę niezły kabel
Jimmy KGHM 8 żył - minimalnie lepsza rozdzielczość, nieco więcej basu, subbas potrafi wibrować w uszach (James Blake - Limit to Your Love), bas jest ciut bardziej zwarty, więcej średnicy, ale już wyższa średnica i wysokie podobne do stockowego Fostexa
FAW Noir Hybrid - rozdzielczość podobna do JD - ciut lepsza, bas też, ale ciut bardziej sprężysty, nie wypycha średnicy, ale lekko podkreśla górę, ale bez zwiększenia sykliwości
jeszcze kabel JD:
w niektórych kawałkach, zwłaszcza elektronice z mocnym basem, tego basu jest już na granicy mojej wytrzymałości i niezakłócania całości przekazu, ale to nie reguła, jakieś 5% kawałków, których ostatnio słuchałem, no i...
w sumie jazzy, rocki zyskują, bo bas dostaje masy i jest zwarty, fajnie brzmi, dobrze to wpływa też np. na wybrzmienia fortepianu i fajnie brzmią stare kawałki, gdzie bas oryginalnie nie domaga
wypychanie części średnicy fajnie robi niektórym wokalom
generalnie jestem ze zmian zadowolony, ale trzeba przyznać, że oryginalny kabel gra już bardzo dobrze, a kabel od FAW jest... 3 razy droższy od kabla JD
no i wreszcie pozbyłem się trzymetrowego sznura na pranie i słuchawki mają wymienne kable, a wtyki zgrabniejsze niż te np. w TH-610
tutaj foty:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Soundman1200

Na robionym pode mnie wzmaku R.....e, bas w TH900 był porażająco mocny i potężny, ale nadal klasowy...

Na innych wzmacniaczach już nie robił takiego wrażenia, takie D600/7100 mają chyba mocniejszy, twardszy bas, choć brakuje im klasy tej z TH900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zakładać Alpha pady na TH-X00?

Znając ich brzmienie jeśli Alpha pady są wyższe, to efekt powinien być pozytywny. Znaczy lekkie odsunięcie i odciążenie dźwięku (niskiego basu nie ubędzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welury odpadają, bo podobno zmiękczają bas i ocieplają dodatkowo brzmienie. Chciałbym poprawić komfort nie zmieniając drastycznie charakterystyki, chociaż nie miałbym nic przeciwko, jakby wykop się poprawił. Alpha pady niestety do najtańszych nie należą, dlatego chciałem się dopytać ;)

Może skóra od hm5? Albo hybrydy od he560? Zdaje się, że po małych modyfikacjach też powinny wejść, ale boję się, że będą za płytkie i albo braknie seal'a, albo będę dotykał uchem przetwornika...

 

@michauczok: jakie były zmiany, że stwierdziłeś, że Alphy wpływają negatywnie?

 

 

Edit: nazwa "super soft" przy padach do hm5 trochę zbiła mnie z tropu - myślałem, że to welurki ;) cena nie jest jakaś kosmiczna, więc chyba sprawdzę. Dzięki za propozycję.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Najlepsze by były pady od TH600/900, trochę droższe ale jak dla mnie najwygodniejsze , okrągłe ,dużo miejsca na uszy.

Na pewno scena by się powiększyła, czy kosztem basu, ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności