Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Fostex


Gość Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Z opłatami celnymi pewnie wyjdzie 2000 zł. Szkoda, że nie nikt nie zdecyduje się na hybrydowe pady do słuchawek zamkniętych. To znaczy ze skóry i cześć stykająca się z twarzą z weluru. Wiem, są takie od HM5 ale chętnie zobaczyłbym słuchawki od razu zestrojone pod takie pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

399,99+15$ wysyłka to wyjdzie 1700 przez paypal. Bo trzeba liczyć (przy kursie 4,0) przy przewalutowaniu 4,1 około. Po ocleniu 2200zł (zakładając, że oclą od ceny zakupu). Czyli cena bardzo atrakcyjna względem braci TH600 i 900.

 

Tu kiedyś krótko o nich było pisane, przy recenzji czego innego:

"The QP1R drives the upcoming Massdrop TH-X00 to very loud levels. So much so that at the highest volumes on High gain it can clip, only when low synthetic bass emits. Way too loud to tolerate even for a few seconds. At normal to loud listening volumes there are no issues of clipping. These are lovely headphones that embody ridiculously thunderous bass. The massaging effect of the bass may be too much for people, but if you are a lover of bass, these are the ones for you. This is one headphone to put on your short list regarding subbass as I haven’t heard anything that has as much bass slam aside from the TH-900. The TH-X00 is for listeners seeking a clear sound, with copious amounts of thunderous bass, a coherent midrange and a non-fatiguing treble. It’s all good under the mahogany wood!"

http://www.head-fi.org/t/778877/review-questyle-audio-qp1r-with-multiple-headphone-and-iem-pairings

 

Wątek headfi : http://www.head-fi.org/t/788776/fostex-x-massdrop-th-x00-review (pierwsza dłuższa recenzja jest już. widzę właśnie, że post wyżej ktoś już mnie wyprzedził ;) )

Jak ktoś ma większe uszy to chyba już może przygotować się na zakup padów TH900, bo te nie są zbyt obszerne.

Mniej entuzjastyczna opinia: http://www.head-fi.org/t/788776/fostex-x-massdrop-th-x00-review/45#post_12103598

 

Pomiary: http://superbestaudiofriends.org/index.php?threads/fostex-th-x00-measurements-and-subjective-impressions.623/

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rezerwacji. Jak puszczą drop w piątek to będziesz miał przycisk JOIN, i dopiero wtedy zaklepujesz. Jak zaklepane zostaną wszystkie sztuki albo skończy się czas dropa to wtedy dostajesz dane do wpłaty $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rezerwacji. Jak puszczą drop w piątek to będziesz miał przycisk JOIN, i dopiero wtedy zaklepujesz. Jak zaklepane zostaną wszystkie sztuki albo skończy się czas dropa to wtedy dostajesz dane do wpłaty $.

Tak, ale płatność dokonuje się zaraz po kliknięciu JOIN.

Przynajmniej tak jest, jak płaci się przez Paypal. Od razu pojawia się stronka do dokonania płatności i się ją robi. Z tym, że pieniądze z karty(konta) pobiorą dopiero, gdy skończy się ostatni dzień dropa (days left - nad przyciskiem JOIN).

 

Czyli trzeba trochę zapolować, i jak dobrze rozumiem w stanach dzień zaczyna się około 14 naszego dnia? :)

Aż tak szybko nie wykupią chyba :P

 

UPDATE:

porównanie z Nighthawk: http://www.head-fi.org/t/788776/fostex-x-massdrop-th-x00-review/210#post_12108871

vs TH600 i DX1000: http://www.head-fi.org/t/788776/fostex-x-massdrop-th-x00-review/240#post_12109736

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Święta, czas się obkurczył. Pierwsze wrażenie, mało słuchane, no i prosto z pudełka niewygrzane:

fostex TH-X00 zagra dobrze z każdej dziurki, bardzo łatwo je napędzić i chyba nietrudno wysterować, mówię chyba, bo parowałem je z DAPami FiiO X7 i Cowon Plenue D, które grają naprawdę spoko

Fostexy grają z... wygarem, bas ma świetny wykop, bardzo dobrą szybkość, ustępuje HE-560 złożonością, ale niszczy je swoją siłą, ale mimo że jest uderzający, to nie zlewa się

Góra w niczym nie kłuje, nie jest też schowana, jeszcze nie wiem czy nie jest ciut nudna, ale chyba wpasowuje się w całość sygnatury, a średnica brzmi piknie, panie śpiewają jakby seks uprawiały, panowie tyż

Rozdzielczość bardzo dobra

Wykonanie extra, muszle pikne, pady wygodne, ale nie dla elfów

Minusem jest trzymetrowy sznur, na którym na luzie moż pranie wielodzietnej rodziny rozwieśić, jest za długi, za ciężki, ma dużego jacka, co niekoniecznie jest fajne jako jedyna opcja, bo sznur jest na stałe

Przejściówka na małego jacka to szajs, który sam się wysuwa z dziurki...

Sumując na pierwszy rzut ucha: bardzo fajne muzykalne przyjemne słuchawki z klasowym dźwiękiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, czas się obkurczył. Pierwsze wrażenie, mało słuchane, no i prosto z pudełka niewygrzane:

fostex TH-X00 zagra dobrze z każdej dziurki, bardzo łatwo je napędzić i chyba nietrudno wysterować, mówię chyba, bo parowałem je z DAPami FiiO X7 i Cowon Plenue D, które grają naprawdę spoko

Fostexy grają z... wygarem, bas ma świetny wykop, bardzo dobrą szybkość, ustępuje HE-560 złożonością, ale niszczy je swoją siłą, ale mimo że jest uderzający, to nie zlewa się

Góra w niczym nie kłuje, nie jest też schowana, jeszcze nie wiem czy nie jest ciut nudna, ale chyba wpasowuje się w całość sygnatury, a średnica brzmi piknie, panie śpiewają jakby seks uprawiały, panowie tyż

Rozdzielczość bardzo dobra

Wykonanie extra, muszle pikne, pady wygodne, ale nie dla elfów

Minusem jest trzymetrowy sznur, na którym na luzie moż pranie wielodzietnej rodziny rozwieśić, jest za długi, za ciężki, ma dużego jacka, co niekoniecznie jest fajne jako jedyna opcja, bo sznur jest na stałe

Przejściówka na małego jacka to szajs, który sam się wysuwa z dziurki...

Sumując na pierwszy rzut ucha: bardzo fajne muzykalne przyjemne słuchawki z klasowym dźwiękiem

 

Ciekaw jestem Twoich wrażeń dotyczącej samej góry w szczegółach. Czy nie będzie zbyt pikanta. Zbyt sykliwa. Głównie przedział 9-10kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tych fostexach, ale po th900 i th600 juz trudno mi sie bylo zmusic do zakupu czegokolwiek z tej firmy :(

 

 

Słowa, słowa, tysiące słów :)

 

Posłuchajcie i przekonajcie się sami, a później "rozbierajcie włos" na ile chcecie ;)

 

złośliwie zbijam te dwie sprzeczne logicznie wypowiedzi, żeby jeszcze włożyć kij w mrowisko:

 

fostex th-x00 to rozwinięcie th-600, które nie kosztuje 4 razy tyle, ba nawet mniej niż poprzednik i wciąż mniej niż 1770PRO (th-x00 po ocleniu to ok. 2200, bez cła 1700)

fostexy grają świetnie już z dobrymi źródłami o małej mocy - FiiO X7/AM1, a nawet Plenue D...

fostexy to według producenta tesla >1, ale ile więcej nie podaje, a skoro siedzą tam przetworniki z th-600 to raczej symbolicznie mogli je podkręcić, ale chwalenie się przez bajera sloganem tesla 2.0 przy mocy magnesu 1.2 to trochę zabawne - th-900 ma 1.5 tesli, czyli według bajera to już technologia tesla 5.0 :)

 

o urodzie th-x00 nie wspominam, bo wyrafinowany niemiecki smutek też ma swoich fanów :)

 

bardzo jestem ciekaw porównania tych dwóch konstrukcji

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedługo będą mieć konkurenta w postaci Takstara ML750 ;)

poza tymi sprawami łóżkowymi to średnie pasmo jest mniej zaznaczone niż góra?

 

 

 

Święta, czas się obkurczył. Pierwsze wrażenie, mało słuchane, no i prosto z pudełka niewygrzane:

fostex TH-X00 zagra dobrze z każdej dziurki, bardzo łatwo je napędzić i chyba nietrudno wysterować, mówię chyba, bo parowałem je z DAPami FiiO X7 i Cowon Plenue D, które grają naprawdę spoko

Fostexy grają z... wygarem, bas ma świetny wykop, bardzo dobrą szybkość, ustępuje HE-560 złożonością, ale niszczy je swoją siłą, ale mimo że jest uderzający, to nie zlewa się

Góra w niczym nie kłuje, nie jest też schowana, jeszcze nie wiem czy nie jest ciut nudna, ale chyba wpasowuje się w całość sygnatury, a średnica brzmi piknie, panie śpiewają jakby seks uprawiały, panowie tyż

Rozdzielczość bardzo dobra

Wykonanie extra, muszle pikne, pady wygodne, ale nie dla elfów

Minusem jest trzymetrowy sznur, na którym na luzie moż pranie wielodzietnej rodziny rozwieśić, jest za długi, za ciężki, ma dużego jacka, co niekoniecznie jest fajne jako jedyna opcja, bo sznur jest na stałe

Przejściówka na małego jacka to szajs, który sam się wysuwa z dziurki...

Sumując na pierwszy rzut ucha: bardzo fajne muzykalne przyjemne słuchawki z klasowym dźwiękiem

 

Ciekaw jestem Twoich wrażeń dotyczącej samej góry w szczegółach. Czy nie będzie zbyt pikanta. Zbyt sykliwa. Głównie przedział 9-10kHz.

 

 

poza kick-bassem, który rządzi jak praski rozrabiaka na dancingu to reszta pasma wydaje mi się dobrze zrównoważona, absolutnie zdjęto z góry ostrość znaną z poprzednich fostexów, co pozwoliło lepiej zaistnieć średnicy - czasami jednak coś tam łagodnie syknie

no i wciąż są niewygrzane, trzeba brać i taką poprawkę, że się zmienią, a fostexy lubią się pogrzać

 

co do dokładnych szczegółów i przedziałów, to nie jestem takim funfel-ekspertem i lepiej znam się na przedziałach w PKP :)

 

edit: i grają naprawdę uniwersalnie - od ambient plumkania, w elektronice wszelkiej maści, przez jazz, do ciężkiego rocka - no to mnie naprawdę cieszy, dawno nie słuchałem głośnego walenia z taką przyjemnością

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Po moich doświadczeniach z Th600/900 mogę ocenić że do 100/300h nawet zachodzą zmiany w przekazie tych słuchawek, to zapewne i z THX00 również.

Tak mi się kojarzą z opisów brzmienia THX00 podobnie do D5000, tam również nie za duża scena, dobra,bliska średnica,gęsty przekaz, łagodna góra.

Fajnie byłoby porównać THX00 z D5000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja dziś zje*ałem ostro bo okazało się że kasa w UC tylko do 14:30 a ja byłem 14:50 na szczęście ugadałem żeby mi to wysłali do labu i potem zrobimy overnight do mojego miejsca pobytu, także dalsza relacaj po świętach... :(

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich doświadczeniach z Th600/900 mogę ocenić że do 100/300h nawet zachodzą zmiany w przekazie tych słuchawek, to zapewne i z THX00 również.

Tak mi się kojarzą z opisów brzmienia THX00 podobnie do D5000, tam również nie za duża scena, dobra,bliska średnica,gęsty przekaz, łagodna góra.

Fajnie byłoby porównać THX00 z D5000...

Jak tylko UC laskawie odezwac się do mnie I pozwoli odebrać słuchawki to zrobić porównanie do D5000

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj porównałem TH-900 pankracego z moimi TH-X00 - jego przegrały ponad 200h, moje.. 20h - i...

 

TH-X00 mają więcej basu, wyraźnie więcej, lepiej eksponowaną średnicę, górę bez wygrzania równie łagodną - myślałem, że to TH-900 będą bardziej basowe, a TH-900 będą ostre na górze - TH-900 technicznie lepiej i z rozdzielczością i z kontrolą basu, scena większa, mniej intymnie

 

jakby TH-X00 straciły trochę z tego basu, a średnica i góra zostały na swoim miejscu to brzmią ciekawiej od TH-900, intymność tylko dodaje im muzykalności i wybija średnicę w stosunku do TH-900 - do tego są znacznie tańsze

 

no i wiśniowe muszle TH-900 nie opalizują tak i nie zmieniają kolorów jak te w TH-X00

 

tylko pytanie czy bas złagodnieje? na pewno łagodnieje z ZX2 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności